Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Poczta na celowniku NIK

30.10.2014

NIK skontroluje pracę Poczty Polskiej. Sprawdzi, czy listonosze nie ułatwiają sobie pracy wrzucając awiza do skrzynek pocztowych zamiast dostarczyć odbiorcom przesyłki.

- Obywateli proszę, żeby wypełnili ankietę i sami odpowiedzieli, jak oceniają funkcjonowanie Poczty Polskiej, bo ich opinia będzie dla nas wyjątkowo istotna - powiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski w programie „Gość poranka” TVP Info.

- Dostępność usług pocztowych jest jednym z wyznaczników warunków życia obywateli, dlatego też NIK postanowiła w ramach tej kontroli poznać opinie konsumentów na temat jakości usług świadczonych przez Pocztę Polską SA - można przeczytać na stronie internetowej Izby (nik.gov.pl). 

Ankieta, o której wypełnienie NIK prosi obywateli, jest całkowicie anonimowa.
Pytany o kontrolę Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że jako klient ma prawo oczekiwać, że usługa zostanie zrealizowana. Podał przykład systemu awizo.

- Usługą nie jest zostawienie awiza w skrzynce, usługą jest dostarczenie przesyłki pocztowej. Będziemy sprawdzać, w jakich godzinach listonosze dostarczają przesyłki - powiedział prezes NIK. 

Dodał, że dostosowanie poczty do wymogów współczesnego życia, gdy wielu z nas pojawia się w domach po godz. 16 lub 17, to jest jedno z zagadnień, które pojawiają się w ankiecie NIK.

Kwiatkowski wyjaśnił, że jest to kontrola sprawdzająca.

- Kiedy trzy lata temu stworzyliśmy ankietę, to okazało się, że w całej Polsce jest tylko 20 całodobowych placówek pocztowych. Okazało się także, że wiele placówek w mniejszych miejscowościach jest otwartych zaledwie do godz. 15 - powiedział. 

- Obywateli proszę, żeby wypełnili ankietę i sami odpowiedzieli, jak oceniają funkcjonowanie Poczty Polskiej, bo ich opinia będzie dla nas wyjątkowo istotna - dodał prezes NIK.

Slaw/ "TVP.Info"

[FOTO: wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Poczta

Warto poczytać

 1. pku76 26.05.2017

  1 czerwca spotkanie ministra Muchy z szefami PKW i KBW

  1 czerwca odbędzie się spotkanie szefów Państwowej Komisji Wyborczej i Krajowego Biura Wyborczego z pełnomocnikiem prezydenta do spraw referendum Pawłem Muchą - poinformowała w piątek PKW na stronie internetowej.

 2. kpl9 26.05.2017

  Kempa: Składam zawiadomienie do prokuratury

  Składam zawiadomienie do prokuratury ws. pomówień mających na celu poniżenie mnie - poinformowała w piątek PAP szefowa Kancelarii Premiera Beata Kempa.

 3. konferencja-PO 26.05.2017

  PO znowu o Berczyńskim

  Wracają do sprawy negocjacji ws. Caracali i chcą po raz kolejny dymisji szefa MON.

 4. Sad-gfgdd 26.05.2017

  Jaki o korupcji w SN

  "Prokuratura prowadzi bardzo poważne postępowanie dotyczące korupcji w Sądzie Najwyższym".

 5. karcxa 26.05.2017

  Karczewski: Chciałbym podziękować wszystkim matkom

  Życzę Wam, żebyście miały jak najwięcej satysfakcji, żebyście miały jak najwięcej uśmiechu.

 6. 1-185406 26.05.2017

  Nowe decyzje ws. śmierci Stachowiaka

  "W stosunku do 5 funkcjonariuszy poleciłem wszcząć postępowania administracyjne w kierunku zwolnienia ich z policji, z uwagi na ważny interes służby" - powiedział szef dolnośląskiej policji nadinspektor Tomasz Trawiński.

 7. st66665555 26.05.2017

  Zwolnienia w policji związane ze śmiercią Stachowiaka

  Dyrektorka Biura Kontroli Komendy Głównej Policji Halina Żabowska została odwołana ze stanowiska - poinformował w piątek PAP rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 8. pt3-083t5783727em800x7ede4a8b 26.05.2017

  PKW nie widzi przeszkód ws. referendum

  Nic nie stoi na przeszkodzie, aby tego samego dnia odbyły się wybory samorządowe i referendum ogólnokrajowe; będzie to jednak powodować pewne trudności, ponieważ potrzebne będą osobne komisje wyborcze - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook