Jedynie prawda jest ciekawa

Poczta na celowniku NIK

30.10.2014

NIK skontroluje pracę Poczty Polskiej. Sprawdzi, czy listonosze nie ułatwiają sobie pracy wrzucając awiza do skrzynek pocztowych zamiast dostarczyć odbiorcom przesyłki.

- Obywateli proszę, żeby wypełnili ankietę i sami odpowiedzieli, jak oceniają funkcjonowanie Poczty Polskiej, bo ich opinia będzie dla nas wyjątkowo istotna - powiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski w programie „Gość poranka” TVP Info.

- Dostępność usług pocztowych jest jednym z wyznaczników warunków życia obywateli, dlatego też NIK postanowiła w ramach tej kontroli poznać opinie konsumentów na temat jakości usług świadczonych przez Pocztę Polską SA - można przeczytać na stronie internetowej Izby (nik.gov.pl). 

Ankieta, o której wypełnienie NIK prosi obywateli, jest całkowicie anonimowa.
Pytany o kontrolę Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że jako klient ma prawo oczekiwać, że usługa zostanie zrealizowana. Podał przykład systemu awizo.

- Usługą nie jest zostawienie awiza w skrzynce, usługą jest dostarczenie przesyłki pocztowej. Będziemy sprawdzać, w jakich godzinach listonosze dostarczają przesyłki - powiedział prezes NIK. 

Dodał, że dostosowanie poczty do wymogów współczesnego życia, gdy wielu z nas pojawia się w domach po godz. 16 lub 17, to jest jedno z zagadnień, które pojawiają się w ankiecie NIK.

Kwiatkowski wyjaśnił, że jest to kontrola sprawdzająca.

- Kiedy trzy lata temu stworzyliśmy ankietę, to okazało się, że w całej Polsce jest tylko 20 całodobowych placówek pocztowych. Okazało się także, że wiele placówek w mniejszych miejscowościach jest otwartych zaledwie do godz. 15 - powiedział. 

- Obywateli proszę, żeby wypełnili ankietę i sami odpowiedzieli, jak oceniają funkcjonowanie Poczty Polskiej, bo ich opinia będzie dla nas wyjątkowo istotna - dodał prezes NIK.

Slaw/ "TVP.Info"

[FOTO: wPolityce.pl]

Słowa kluczowe:

Poczta

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook