Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO znów powtarza kłamstwa

17.08.2013

Po co śp. Lech Kaczyński leciał do Katynia? Zdaniem PO chciał zacząć kampanię. Platforma podtrzymuje kłamstwa Millera i szerzy insynuacje pod adresem zmarłego prezydenta.

Kolejna tajna instrukcja Platformy Obywatelskiej, rozsyłana do polityków tej partii, nakłania działaczy do kłamania na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pojawiają się również insynuacje wobec śp. Lecha Kaczyńskiego. Co ciekawe, dokument został stworzony na początku lipca 2013 roku.

Dokument publikuje "Gazeta Polska Codziennie". Znajdują się w nim szczegółowe wytyczne, jak mówić o tragedii z 10 kwietnia. Politycy mogli przeczytać, że za katastrofę „odpowiadają polscy piloci”, a wizyty w Katyniu nie były rozdzielone. W dokumencie mówi się o katastrofie "prezydenckiego samolotu", co ma zdjąć z rządu odpowiedzialność za wydarzenie.

Dokument przytacza jedno z wystąpień Macieja Laska, który powtarza nierzetelne ustalenia raportu Jerzego Millera. Politykom PO przypomniano również główne tezy raportu komisji badającej tragedię smoleńską oraz zmanipulowany komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W dokumentu wynika, że prokuratorzy i biegli ostatecznie wykluczyli obecność materiałów wybuchowych na wraku tupolewa, co nie jest zgodne z prawdą. Na ostateczne wyniki wciąż czekamy.

Równie kłamliwy jest wątek związany z insynuacjami pod adresem nieżyjącego prezydenta. Dlaczego śp. Lech Kaczyński chciał lecieć do Katynia? Chodziło o uczczenie niezwykle ważnej, 70. rocznicy zbrodni katyńskiej? Nic bardziej mylnego. Zdaniem PO, chodziło jedynie o kampanię wyborczą. Dokument przytacza wyniki sondaży, które mówią, że Lech Kaczyński miał gorsze poparcie w sondażach niż Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski, startujący w prawyborach w Platformie, a także podsumowuje ile razy śp. prezydent był obecny w Katyniu na uroczystościach rocznicowych. Wniosek z tej prezentacji ma być jasny - prezydent chciał cynicznie wykorzystać tę datę, by móc liczyć na poprawę notowań sondażowych.

Równie niegodziwy przekaz na temat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego trudno stworzyć. Jednak PO ma w tym długoletnią tradycję.

Rzecznik PO Paweł Olszewski został zapytany, kto jest autorem tego dokumentu. W rozmowie z "GPC" miał odpowiedzieć, że to zależy od tematyki i zakończył rozmowę. Zdaniem gazety nad tego typu przekazani dotyczącymi Smoleńska prace toczą się w Kancelarii Premiera.

Antoni Macierewicz zauważa, że tezy dokumentu są „bezpośrednim nawiązaniem do SMS-a rozsyłanego w Platformie od razu po katastrofie”.

"W dokumencie pada pytanie: „Dlaczego prezydencki samolot lądował we mgle?”, i adresaci otrzymują odpowiedź: „Lądował we mgle, bo prezydent Lech Kaczyński chciał w Katyniu rozpocząć kampanię prezydencką" – przypomina.

Kłamstwo smoleńskie i ataki na nieżyjącego prezydenta trwają do dziś. Obecnie to PO podgrzewa smoleńskie emocje. Kto gra tą tragedią?

TK,GPC
[Fot. Premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 2. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 3. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 4. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 5. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

 6. CHAD211216054t586be242m800x6f60d4d2 22.03.2017

  Prezydent chce prowadzić dialog z szefem MON

  Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook