Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO znów powtarza kłamstwa

17.08.2013

Po co śp. Lech Kaczyński leciał do Katynia? Zdaniem PO chciał zacząć kampanię. Platforma podtrzymuje kłamstwa Millera i szerzy insynuacje pod adresem zmarłego prezydenta.

Kolejna tajna instrukcja Platformy Obywatelskiej, rozsyłana do polityków tej partii, nakłania działaczy do kłamania na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pojawiają się również insynuacje wobec śp. Lecha Kaczyńskiego. Co ciekawe, dokument został stworzony na początku lipca 2013 roku.

Dokument publikuje "Gazeta Polska Codziennie". Znajdują się w nim szczegółowe wytyczne, jak mówić o tragedii z 10 kwietnia. Politycy mogli przeczytać, że za katastrofę „odpowiadają polscy piloci”, a wizyty w Katyniu nie były rozdzielone. W dokumencie mówi się o katastrofie "prezydenckiego samolotu", co ma zdjąć z rządu odpowiedzialność za wydarzenie.

Dokument przytacza jedno z wystąpień Macieja Laska, który powtarza nierzetelne ustalenia raportu Jerzego Millera. Politykom PO przypomniano również główne tezy raportu komisji badającej tragedię smoleńską oraz zmanipulowany komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W dokumentu wynika, że prokuratorzy i biegli ostatecznie wykluczyli obecność materiałów wybuchowych na wraku tupolewa, co nie jest zgodne z prawdą. Na ostateczne wyniki wciąż czekamy.

Równie kłamliwy jest wątek związany z insynuacjami pod adresem nieżyjącego prezydenta. Dlaczego śp. Lech Kaczyński chciał lecieć do Katynia? Chodziło o uczczenie niezwykle ważnej, 70. rocznicy zbrodni katyńskiej? Nic bardziej mylnego. Zdaniem PO, chodziło jedynie o kampanię wyborczą. Dokument przytacza wyniki sondaży, które mówią, że Lech Kaczyński miał gorsze poparcie w sondażach niż Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski, startujący w prawyborach w Platformie, a także podsumowuje ile razy śp. prezydent był obecny w Katyniu na uroczystościach rocznicowych. Wniosek z tej prezentacji ma być jasny - prezydent chciał cynicznie wykorzystać tę datę, by móc liczyć na poprawę notowań sondażowych.

Równie niegodziwy przekaz na temat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego trudno stworzyć. Jednak PO ma w tym długoletnią tradycję.

Rzecznik PO Paweł Olszewski został zapytany, kto jest autorem tego dokumentu. W rozmowie z "GPC" miał odpowiedzieć, że to zależy od tematyki i zakończył rozmowę. Zdaniem gazety nad tego typu przekazani dotyczącymi Smoleńska prace toczą się w Kancelarii Premiera.

Antoni Macierewicz zauważa, że tezy dokumentu są „bezpośrednim nawiązaniem do SMS-a rozsyłanego w Platformie od razu po katastrofie”.

"W dokumencie pada pytanie: „Dlaczego prezydencki samolot lądował we mgle?”, i adresaci otrzymują odpowiedź: „Lądował we mgle, bo prezydent Lech Kaczyński chciał w Katyniu rozpocząć kampanię prezydencką" – przypomina.

Kłamstwo smoleńskie i ataki na nieżyjącego prezydenta trwają do dziś. Obecnie to PO podgrzewa smoleńskie emocje. Kto gra tą tragedią?

TK,GPC
[Fot. Premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. zniczpamieci2 23.10.2016

  W Wielkopolsce zapłonęły "znicze pamięci"

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły w niedzielę w całej Wielkopolsce w ramach ósmej edycji akcji społecznej "Zapal znicz pamięci".

 2. pope 23.10.2016

  Ks. Jerzy i związek zbrojny w MSW

  Prokuratura IPN bada sprawę zabójstwa kapelana "Solidarności".

 3. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 4. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 5. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 6. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 7. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 8. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook