Jedynie prawda jest ciekawa


PO znów powtarza kłamstwa

17.08.2013

Po co śp. Lech Kaczyński leciał do Katynia? Zdaniem PO chciał zacząć kampanię. Platforma podtrzymuje kłamstwa Millera i szerzy insynuacje pod adresem zmarłego prezydenta.

Kolejna tajna instrukcja Platformy Obywatelskiej, rozsyłana do polityków tej partii, nakłania działaczy do kłamania na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Pojawiają się również insynuacje wobec śp. Lecha Kaczyńskiego. Co ciekawe, dokument został stworzony na początku lipca 2013 roku.

Dokument publikuje "Gazeta Polska Codziennie". Znajdują się w nim szczegółowe wytyczne, jak mówić o tragedii z 10 kwietnia. Politycy mogli przeczytać, że za katastrofę „odpowiadają polscy piloci”, a wizyty w Katyniu nie były rozdzielone. W dokumencie mówi się o katastrofie "prezydenckiego samolotu", co ma zdjąć z rządu odpowiedzialność za wydarzenie.

Dokument przytacza jedno z wystąpień Macieja Laska, który powtarza nierzetelne ustalenia raportu Jerzego Millera. Politykom PO przypomniano również główne tezy raportu komisji badającej tragedię smoleńską oraz zmanipulowany komunikat Naczelnej Prokuratury Wojskowej. W dokumentu wynika, że prokuratorzy i biegli ostatecznie wykluczyli obecność materiałów wybuchowych na wraku tupolewa, co nie jest zgodne z prawdą. Na ostateczne wyniki wciąż czekamy.

Równie kłamliwy jest wątek związany z insynuacjami pod adresem nieżyjącego prezydenta. Dlaczego śp. Lech Kaczyński chciał lecieć do Katynia? Chodziło o uczczenie niezwykle ważnej, 70. rocznicy zbrodni katyńskiej? Nic bardziej mylnego. Zdaniem PO, chodziło jedynie o kampanię wyborczą. Dokument przytacza wyniki sondaży, które mówią, że Lech Kaczyński miał gorsze poparcie w sondażach niż Bronisław Komorowski i Radosław Sikorski, startujący w prawyborach w Platformie, a także podsumowuje ile razy śp. prezydent był obecny w Katyniu na uroczystościach rocznicowych. Wniosek z tej prezentacji ma być jasny - prezydent chciał cynicznie wykorzystać tę datę, by móc liczyć na poprawę notowań sondażowych.

Równie niegodziwy przekaz na temat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego trudno stworzyć. Jednak PO ma w tym długoletnią tradycję.

Rzecznik PO Paweł Olszewski został zapytany, kto jest autorem tego dokumentu. W rozmowie z "GPC" miał odpowiedzieć, że to zależy od tematyki i zakończył rozmowę. Zdaniem gazety nad tego typu przekazani dotyczącymi Smoleńska prace toczą się w Kancelarii Premiera.

Antoni Macierewicz zauważa, że tezy dokumentu są „bezpośrednim nawiązaniem do SMS-a rozsyłanego w Platformie od razu po katastrofie”.

"W dokumencie pada pytanie: „Dlaczego prezydencki samolot lądował we mgle?”, i adresaci otrzymują odpowiedź: „Lądował we mgle, bo prezydent Lech Kaczyński chciał w Katyniu rozpocząć kampanię prezydencką" – przypomina.

Kłamstwo smoleńskie i ataki na nieżyjącego prezydenta trwają do dziś. Obecnie to PO podgrzewa smoleńskie emocje. Kto gra tą tragedią?

TK,GPC
[Fot. Premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 2. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 3. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 4. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 5. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 6. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 7. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook