Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO rozpoczęła kampanię „od drzwi do drzwi”

25.04.2015

Posłowie, europosłowie i działacze PO będą prowadzić kampanię w stylu „od drzwi do drzwi”. Prawdopodobnie na Dolnym Śląsku włączy się w nią Bronisław Komorowski.

Posłowie, europosłowie i działacze Platformy Obywatelskiej będą do końca kampanii prezydenckiej prowadzić kampanię w stylu „od drzwi do drzwi”. Niewykluczone, że na Dolnym Śląsku - jak poinformował szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz - osobiście weźmie w niej udział ubiegający się o reelekcję Bronisław Komorowski.

Jak powiedział w sobotę we Wrocławiu dziennikarzom Protasiewicz, prezydent Bronisław Komorowski odwiedzi Dolny Śląsk w najbliższym czasie.

„Miał przyjechać w najbliższych dniach, ale śmierć i przygotowania do pogrzebu Władysława Bartoszewskiego sprawiły, że czekamy na potwierdzenie, czy nie będzie zmiany terminu. Czynimy starania, by w ramach kampanii „od drzwi do drzwi” prezydent Komorowski wziął w niej udział właśnie w naszym regionie” - mówił Protasiewicz.

Pytany przez PAP o konkretne miejsce Protasiewicz nie wykluczył, że dojdzie do tego w Obornikach Śląskich – w miejscowości, w której urodził się Bronisław Komorowski.

Szef dolnośląskiego sztabu kampanii poseł PO Michał Jaros ocenił, że w kampanii „od drzwi do drzwi” każdy z uczestniczących w niej parlamentarzystów oraz działaczy partii będzie mógł codziennie odwiedzić po kilkadziesiąt domów lub rodzin.

„W wielu miejscach regionu działają już również nasze mobilne biura, w których można np. dostać ulotki. Będziemy również rozdawali specjalny list od prezydenta” - dodał Jaros.

Zdaniem posłanki PO Ewy Wolak, bardzo ważne jest, by przede wszystkim przekonać Polaków do pójścia na wybory. „Liczę, że będziemy dobrze przyjmowani i ludzie zechcą z nami rozmawiać” - dodała.

Posłanka PO Aldona Młyńczak podkreśliła, że od poniedziałku wizyty parlamentarzystów i działaczy partii potrwają do 8 maja i zwykle będą się odbywać w godzinach pomiędzy 17 a 19.

PO w sobotę w różnych miejscach w Polsce rozpoczęła kampanię bezpośrednią. W sobotę uruchomiono mobilne biura wyborcze zorganizowano konferencje prasowe w kilku regionach, m.in. w Kielcach, Białymstoku, Szczecinie.

PAP/es

fot. wPolityce.pl


Warto poczytać

 1. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 2. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 3. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 4. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 5. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

 6. smol88 22.03.2017

  PK bada zawiadomienie ministra obrony

  Zawiadomienie ministra obrony narodowej ws. podejrzenia zdrady dyplomatycznej przy wyjaśnianiu okoliczności katastrofy smoleńskiej trafiło do zespołu Prokuratury Krajowej, który bada okoliczności katastrofy - poinformowała PK.

 7. CHAD211216054t586be242m800x6f60d4d2 22.03.2017

  Prezydent chce prowadzić dialog z szefem MON

  Prezydent Andrzej Duda nie ma przekonania, że minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powinien odejść - powiedział dyrektor prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski, odnosząc się do korespondencji prezydenta do szefa MON m.in. w sprawie braku obsady ataszatów wojskowych.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook