Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO planuje zablokować katolików?

24.12.2012

Polacy domagają się wejścia Telewizji Trwam na multipleks. Ale Platforma Obywatelska i związane z nią środowiska chcą wykreować sztuczną konkurencję, żeby zablokować rozwój katolickiej stacji – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do rozdzielenia cztery koncesje na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1), które w 2014 roku zwolni Telewizja Polska – pisze „Nasz Dziennik”.

Latem Jan Dworak, przewodniczący KRRiT zapowiadał, że Rada, która ogłosi konkurs do 31 grudnia, zarezerwuje jednego z tych czterech kanałów dla „telewizji o charakterze społeczno-religijnym”.

Czy oznacza to rezygnację rządzącej KRRiT Platformy Obywatelskiej z dalszego blokowania wejścia Telewizji Trwam multupleks cyfrowy? Niekoniecznie.

Dworak mówił wielokrotnie, że o przyznaniu miejsca zadecyduje konkurs, a to może oznaczać chęć wykreowania sztucznej konkurencji dla TV Trwam. Już się nawet taka pojawiła – to internetowa Boska TV założona przez byłych pracowników kanału Religia TV należącego do TVN, a który przestał w zasadzie istnieć.

Jak się dowiedział „Nasz Dziennik” potencjalny konkurent TV Trwam, kim by nie był, zawsze może liczyć na wsparcie większości członków KRRiT oraz niektorych hierarchów.

Boska TV nie zadeklarowała jeszcze, czy wejdzie do wyścigu z Trwam o miejsce na MUX-1, ale ma jeszcze czas.

– Rada ogłosi konkurs, ale stacje będą miały co najmniej kilka miesięcy na przygotowanie swoich ofert, czyli również na znalezienie źródeł finansowania. Projekt „Boska TV” wydaje się najbardziej zaawansowany, ale przecież nie można wykluczyć, że jak on nie wypali, to pojawi się coś nowego – komentuje dla „ND” poseł Andrzej Jaworski (Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam).

Slaw/ Nasz Dziennik

[FOTO: wPolityce.pl]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook