Jedynie prawda jest ciekawa


PO planuje zablokować katolików?

24.12.2012

Polacy domagają się wejścia Telewizji Trwam na multipleks. Ale Platforma Obywatelska i związane z nią środowiska chcą wykreować sztuczną konkurencję, żeby zablokować rozwój katolickiej stacji – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do rozdzielenia cztery koncesje na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1), które w 2014 roku zwolni Telewizja Polska – pisze „Nasz Dziennik”.

Latem Jan Dworak, przewodniczący KRRiT zapowiadał, że Rada, która ogłosi konkurs do 31 grudnia, zarezerwuje jednego z tych czterech kanałów dla „telewizji o charakterze społeczno-religijnym”.

Czy oznacza to rezygnację rządzącej KRRiT Platformy Obywatelskiej z dalszego blokowania wejścia Telewizji Trwam multupleks cyfrowy? Niekoniecznie.

Dworak mówił wielokrotnie, że o przyznaniu miejsca zadecyduje konkurs, a to może oznaczać chęć wykreowania sztucznej konkurencji dla TV Trwam. Już się nawet taka pojawiła – to internetowa Boska TV założona przez byłych pracowników kanału Religia TV należącego do TVN, a który przestał w zasadzie istnieć.

Jak się dowiedział „Nasz Dziennik” potencjalny konkurent TV Trwam, kim by nie był, zawsze może liczyć na wsparcie większości członków KRRiT oraz niektorych hierarchów.

Boska TV nie zadeklarowała jeszcze, czy wejdzie do wyścigu z Trwam o miejsce na MUX-1, ale ma jeszcze czas.

– Rada ogłosi konkurs, ale stacje będą miały co najmniej kilka miesięcy na przygotowanie swoich ofert, czyli również na znalezienie źródeł finansowania. Projekt „Boska TV” wydaje się najbardziej zaawansowany, ale przecież nie można wykluczyć, że jak on nie wypali, to pojawi się coś nowego – komentuje dla „ND” poseł Andrzej Jaworski (Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam).

Slaw/ Nasz Dziennik

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270andrewdudin 26.04.2018

  Prezydent: postęp cywilizacyjny kluczowy w budowaniu przyszłości Polski

  Obecnie piszemy nowy rozdział w dziejach Polski, budujemy jej przyszłość na kolejne stulecie, a postęp cywilizacyjny jest kluczowym elementem tego procesu - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej.

 2. 1270moraiweckipm 26.04.2018

  Morawiecki: Polska powinna być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego

  Polska otwiera ramiona dla dostawców gazu ze Stanów Zjednoczonych i chciałaby być centralnym hubem dla gazu amerykańskiego na Europę Środkową - mówił w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas polsko-amerykańskiego szczytu gospodarczego.

 3. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 4. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 5. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 6. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook