Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO planuje zablokować katolików?

24.12.2012

Polacy domagają się wejścia Telewizji Trwam na multipleks. Ale Platforma Obywatelska i związane z nią środowiska chcą wykreować sztuczną konkurencję, żeby zablokować rozwój katolickiej stacji – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma do rozdzielenia cztery koncesje na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1), które w 2014 roku zwolni Telewizja Polska – pisze „Nasz Dziennik”.

Latem Jan Dworak, przewodniczący KRRiT zapowiadał, że Rada, która ogłosi konkurs do 31 grudnia, zarezerwuje jednego z tych czterech kanałów dla „telewizji o charakterze społeczno-religijnym”.

Czy oznacza to rezygnację rządzącej KRRiT Platformy Obywatelskiej z dalszego blokowania wejścia Telewizji Trwam multupleks cyfrowy? Niekoniecznie.

Dworak mówił wielokrotnie, że o przyznaniu miejsca zadecyduje konkurs, a to może oznaczać chęć wykreowania sztucznej konkurencji dla TV Trwam. Już się nawet taka pojawiła – to internetowa Boska TV założona przez byłych pracowników kanału Religia TV należącego do TVN, a który przestał w zasadzie istnieć.

Jak się dowiedział „Nasz Dziennik” potencjalny konkurent TV Trwam, kim by nie był, zawsze może liczyć na wsparcie większości członków KRRiT oraz niektorych hierarchów.

Boska TV nie zadeklarowała jeszcze, czy wejdzie do wyścigu z Trwam o miejsce na MUX-1, ale ma jeszcze czas.

– Rada ogłosi konkurs, ale stacje będą miały co najmniej kilka miesięcy na przygotowanie swoich ofert, czyli również na znalezienie źródeł finansowania. Projekt „Boska TV” wydaje się najbardziej zaawansowany, ale przecież nie można wykluczyć, że jak on nie wypali, to pojawi się coś nowego – komentuje dla „ND” poseł Andrzej Jaworski (Krajowy Komitet SOS dla Telewizji Trwam).

Slaw/ Nasz Dziennik

[FOTO: wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook