Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PO może zacząć się bać

25.09.2011

Zmniejsza się różnica między głównymi partiami, które rywalizują o głosy w wyborach parlamentarnych. Partia rządząca traci - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Gdyby wybory odbyły się wczoraj, Platforma Obywatelska uzyskałaby 33,1 procent głosów. Prawo i Sprawiedliwość zaś 28,1 procent. Jak podkreśla prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma, trend, który zbliża PO i PIS do siebie, jest utrzymany. PO traci ponad 2 punkty procentowe głosów, PiS zyskuje podobną wartość procentową, co powoduje, że dystans między obiema partiami spada do zaledwie pięciu punktów procentowych.

Zyskuje również Polskie Stronnictwo Ludowe, na które swoje głosy oddałoby 8,7 procent wyborców. Wcześniej bylo to 5, 6 czasem 7 procent. Zdaniem Marcina Dumy PSL jest partią zaskakującą wyborczo, gdyż notowana jest zazwyczaj dosyć nisko a jej wyborcy ujawniają się dopiero nad kartą wyborczą.

Marcin Duma poinformował też, że zmniejsza się odsetek osób deklarujących swój udział w nadchodzących wyborach. Spadł poniżej 50 procent - dokładnie 48,3 procent . Badanie przeprowadzone zostało wczoraj (24 września) na próbie 1100 pełnoletnich Polaków posiadających prawo wyborcze czynne.

IAR

[fot.PAP/Adam Ciereszko]


Warto poczytać

Facebook