Jedynie prawda jest ciekawa


PO może zacząć się bać

25.09.2011

Zmniejsza się różnica między głównymi partiami, które rywalizują o głosy w wyborach parlamentarnych. Partia rządząca traci - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Gdyby wybory odbyły się wczoraj, Platforma Obywatelska uzyskałaby 33,1 procent głosów. Prawo i Sprawiedliwość zaś 28,1 procent. Jak podkreśla prezes Instytutu Homo Homini Marcin Duma, trend, który zbliża PO i PIS do siebie, jest utrzymany. PO traci ponad 2 punkty procentowe głosów, PiS zyskuje podobną wartość procentową, co powoduje, że dystans między obiema partiami spada do zaledwie pięciu punktów procentowych.

Zyskuje również Polskie Stronnictwo Ludowe, na które swoje głosy oddałoby 8,7 procent wyborców. Wcześniej bylo to 5, 6 czasem 7 procent. Zdaniem Marcina Dumy PSL jest partią zaskakującą wyborczo, gdyż notowana jest zazwyczaj dosyć nisko a jej wyborcy ujawniają się dopiero nad kartą wyborczą.

Marcin Duma poinformował też, że zmniejsza się odsetek osób deklarujących swój udział w nadchodzących wyborach. Spadł poniżej 50 procent - dokładnie 48,3 procent . Badanie przeprowadzone zostało wczoraj (24 września) na próbie 1100 pełnoletnich Polaków posiadających prawo wyborcze czynne.

IAR

[fot.PAP/Adam Ciereszko]


Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook