Jedynie prawda jest ciekawa


PO i PiS tracą poparcie

03.05.2015

Platforma Obywatelska prowadzi w sondażu, PiS na drugim miejscu. Dalej pusto – tak wygląda najnowszy sondaż poparcia politycznego. TNS Polska wskazuje, że na PO chce obecnie głosować 34 proc. respondentów. PiS ma poparcie 27 proc. Polaków. Sondaż wskazuje, że obie partie tracą. Jednak wciąż dominują na polskiej scenie politycznej.

Na kolejnych miejscach znajduje się SLD i partia KORWiN. Sojusz obecnie popiera 6 proc. głosów, zaś KORWiN 5 proc. Pod progiem wyborczym znalazło się z kolei PSL i obecnie ma 4 proc. poparcia. Na kolejnych miejscach znajduje się Twój Ruch (2 proc. poparcia), Ruch Narodowy (1 proc.), a Kongres Nowej Prawicy (0 proc.). Co ciekawe, aż 19 proc. badanych nie wie jeszcze, na kogo chce oddać swój głos.

Jak wskazuje TVP.info, badanie pokazuje, że w porównaniu z sondażem, który był przeprowadzony na początku kwietnia, PO straciła 4 punkty procentowe, a koalicja na czele z PiS 3 proc. Poparcie dla SLD i Ruchu Narodowego pozostało na niezmienionym poziomie. Po 1 proc. straciły zgodnie PSL i Kongres Nowej Prawicy.

Niewielki wzrost poparcia o 1 proc. zanotowały jedynie partia KORWiN oraz Twój Ruch. Z kolei aż o 6 proc. wzrosła grupa ankietowanych, którzy nie byli w stanie wskazać żadnego ugrupowania, na które chcieliby głosować.

KL,TVP.info

[fot. Mateusz Kudła/CC/Wikimedia Commons]

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook