Jedynie prawda jest ciekawa


PO chciało odsunąć od siebie odpowiedzialność za caracale

04.05.2017

- Rząd PO chciał odsunąć od siebie odpowiedzialność za podpisanie umowy na śmigłowce dla wojska - mówił na antenie TVP Info Michał Dworczyk.

- Rząd PO chciał odsunąć od siebie odpowiedzialność za podpisanie umowy na śmigłowce dla wojska — mówił na antenie TVP Info Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej.

Wiceszef MON pytany był o relacje na linii Kancelaria Prezydenta a Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Rzekome napięcie pomiędzy prezydentem a szefem MON jest kreowane przez media. W rzeczywistości jest to bardzo dobra współpraca . Wymiana listów jest czymś naturalnym, chociażby dla pamięci instytucjonalnej. (…) Nie chcemy, aby powtórzyła się sytuacja, kiedy w Kancelarii Prezydenta nie było notatek ze spotkań Komorowskiego z ówczesnym szefem MON — wyjaśniał Dworczyk.

Polityk zaprosił także posłów Platformy Obywatelskiej w piątek na 13:00 po odbiór dokumentów związanych z przetargiem na śmigłowce Caracal.

- W piątek o 13:00 zapraszamy do MON. Posłowie w zeszłym tygodniu wystąpili o dostęp do dokumentów, my udostępniamy wszystkie dokumenty, nie mamy nic do ukrycia. Są to dokumenty związane z przetargiem na śmigłowce dla Wojska Polskiego. PO sugeruje, że dr Berczyński mógł mieć wpływ na zakończenie kontraktu na Caracale. (…) Problemem były fatalne warunki wynegocjowane przez rząd PO na zakup śmigłowców, a nie wypowiedzi doktora Berczyńskiego. (…) Negocjacje offsetowe zostały zakończone, bo nie wywiązała się strona francuska. Jutro udostępnione zostaną wszystkie dokumenty — podkreślił.

Dworczyk zaznaczył, że wśród dokumentów, które zostaną przekazane posłom są dokumenty, który mówią o obecnie toczonych przetargach.

- Są wśród tych dokumentów również informacje dotycząc obecnie prowadzonych negocjacji na śmigłowce, ich ujawnienie może negatywnie wpłynąć na przetarg, ale wierzę, że politycy PO ich nie ujawnią — zaznaczył.

- Nastoje w wojsku poprawiają się i szereg zmian zostało już wprowadzonych. Związane to jest z tym, że armia się reformuje, zostały odblokowane kanały awansu dla żołnierzy. Wydłużona została możliwość służby. Zacieśniamy relacje z sojusznikami, odbywają się manewry. Naszych sojuszników w Polsce będzie coraz więcej — mówił.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/TVP Info

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook