Jedynie prawda jest ciekawa


PO chciało odsunąć od siebie odpowiedzialność za caracale

04.05.2017

- Rząd PO chciał odsunąć od siebie odpowiedzialność za podpisanie umowy na śmigłowce dla wojska - mówił na antenie TVP Info Michał Dworczyk.

- Rząd PO chciał odsunąć od siebie odpowiedzialność za podpisanie umowy na śmigłowce dla wojska — mówił na antenie TVP Info Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej.

Wiceszef MON pytany był o relacje na linii Kancelaria Prezydenta a Ministerstwo Obrony Narodowej.

- Rzekome napięcie pomiędzy prezydentem a szefem MON jest kreowane przez media. W rzeczywistości jest to bardzo dobra współpraca . Wymiana listów jest czymś naturalnym, chociażby dla pamięci instytucjonalnej. (…) Nie chcemy, aby powtórzyła się sytuacja, kiedy w Kancelarii Prezydenta nie było notatek ze spotkań Komorowskiego z ówczesnym szefem MON — wyjaśniał Dworczyk.

Polityk zaprosił także posłów Platformy Obywatelskiej w piątek na 13:00 po odbiór dokumentów związanych z przetargiem na śmigłowce Caracal.

- W piątek o 13:00 zapraszamy do MON. Posłowie w zeszłym tygodniu wystąpili o dostęp do dokumentów, my udostępniamy wszystkie dokumenty, nie mamy nic do ukrycia. Są to dokumenty związane z przetargiem na śmigłowce dla Wojska Polskiego. PO sugeruje, że dr Berczyński mógł mieć wpływ na zakończenie kontraktu na Caracale. (…) Problemem były fatalne warunki wynegocjowane przez rząd PO na zakup śmigłowców, a nie wypowiedzi doktora Berczyńskiego. (…) Negocjacje offsetowe zostały zakończone, bo nie wywiązała się strona francuska. Jutro udostępnione zostaną wszystkie dokumenty — podkreślił.

Dworczyk zaznaczył, że wśród dokumentów, które zostaną przekazane posłom są dokumenty, który mówią o obecnie toczonych przetargach.

- Są wśród tych dokumentów również informacje dotycząc obecnie prowadzonych negocjacji na śmigłowce, ich ujawnienie może negatywnie wpłynąć na przetarg, ale wierzę, że politycy PO ich nie ujawnią — zaznaczył.

- Nastoje w wojsku poprawiają się i szereg zmian zostało już wprowadzonych. Związane to jest z tym, że armia się reformuje, zostały odblokowane kanały awansu dla żołnierzy. Wydłużona została możliwość służby. Zacieśniamy relacje z sojusznikami, odbywają się manewry. Naszych sojuszników w Polsce będzie coraz więcej — mówił.

[fot. youtube.com TV Republika]

ems/TVP Info

Warto poczytać

 1. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 2. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

 3. ipn23042018 23.04.2018

  Ważna opinia! K. Szwagrzyk: "W Jedwabnem powinna zostać wznowiona ekshumacja"

  "Ekshumacja w Jedwabnem, gdzie 10 lipca 1941 r. doszło do masowej zbrodni na ludności żydowskiej, powinna zostać wznowiona"

 4. prezduda23042018 23.04.2018

  Szef kancelarii premiera o decyzji prezydenta Dudy: "To jest wielkie zaniedbanie"

  "Jestem bardzo niezadowolony z braku ustawy degradacyjnej; bardzo liczyłem, że zostanie ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę."

 5. Niedzielabezhandlu 23.04.2018

  Nadchodzi apokalipsa. Znany kabaret znakomicie wyśmiał panikę związaną z zakazem handlu w niedzielę [WIDEO]

  Rodziny walczące o przetrwanie. Pustka wokół centrów handlowych. Wojsko traci kontrolę, a na czarnym rynku ceny osiągają zawrotne sumy

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook