Jedynie prawda jest ciekawa

Platforma udzieliła poparcia Bronisławowi Komorowskiemu

06.02.2015

To jedyny, słuszny, najlepszy kandydat na prezydenta RP - przekonywała pani premier.

Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej udzieliła w piątek poparcia kandydatowi na prezydenta Rzeczypospoltej Polskiej Bronisławowi Komorowskiemu w wyborach zarządzonych na 10 maja; taką uchwałę politycy PO podjęli jednogłośnie.

Poparcie przez PO dla Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich, to nie jest trudna decyzja; robiąc to w 2010 roku nie pomyliliśmy się - powiedziała premier Ewa Kopacz podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej PO.

"Dla PO to nie jest decyzja trudna. Po prostu powtarzamy to, co uczyniliśmy w 2010 roku, gdy obecny pan prezydent uzyskał w wyborach nasze poparcie" - podkreśliła. "Z dumą możemy powiedzieć: nie pomyliliśmy się" - dodała Kopacz.

Stoimy za panem murem i zrobimy wszystko, by nadchodzące wybory prezydenckie były naszym wspólnym sukcesem - mówiła premier Ewa Kopacz do do Bronisława Komorowskiego.

Kopacz podkreśliła, że obywatele, którzy w 2010 r. poparli Bronisława Komorowskiego w wyborach, nie żałują swojej decyzji, bo - jak mówiła - sondaże pokazują, że poparcie dla prezydenta jest dużo większe niż w 2010 r. Premier zaznaczyła, że Komorowski potrafił przekonać do siebie wyborców różnych opcji, a także tych, którzy nie identyfikują się z żadną siłą polityczną.

"Panie prezydencie, Bronku, za te dobre pięć lat ciężkiej pracy w imieniu PO serdecznie dziękuję" - te słowa Kopacz wywołały długie owacje zgromadzonych na posiedzeniu Rady Krajowej PO.

"Stoimy za panem murem i zrobimy wszystko, by nadchodzące wybory prezydenckie były naszym wspólnym sukcesem. W tych dobrych pięciu latach prezydentury, które zyskują aprobatę Polaków, jest przede wszystkim ogromny wysiłek prezydenta, jego ogromnych umiejętności negocjacyjnych, spokoju i rozwagi, nowoczesnego patriotyzmu i dobrego rozumienia dzisiejszego świata i Europy" - podkreśliła Kopacz.

Wybierzcie właściwie - zwróciła się do Polaków. To jedyny, słuszny, najlepszy kandydat na prezydenta RP - przekonywała.

"Europa okazała się wielką szansą dla Polski, tak będzie również w przyszłości, ale by tak się stało, na czele państwa polskiego muszą stać ludzie, którzy Europy się nie boją, Europą nie straszą" - powiedziała premier.

Prezydent Bronisław Komorowski podziękował za poparcie wszystkim Polakom, w tym działaczom oraz sympatykom PO. "To jest dla mnie źródło satysfakcji" - podkreślił.

"W zasadzie mógłbym powiedzieć tylko jedno słowo: +dziękuję+" - powiedział Komorowski na początku wystąpienia podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej PO, na którym Platforma poparła jego kandydaturę w wyborach prezydenckich.

Podkreślił, że w czwartek, gdy ogłaszał swój start w wyborach dziękował Polakom, którzy obdarzają go zaufaniem. "To jest ponad trzy czwarte wszystkich obywateli kraju. Nie będę udawał, że to dla mnie jest źródło osobistej, ale i - jestem przekonany - źródło środowiskowej satysfakcji" - mówił Komorowski.

Podziękował członkom PO, wyborcom i sympatykom tej partii za udzielone mu w piątek poparcie w wyborach i za "zaufanie udzielone przed 5 laty". "Wydaje się, że udało się tę wielką szansę wykorzystać" - powiedział prezydent

Udzielenie mi dzisiaj poparcia oznacza akceptację dla modelu prezydentury, który wypracowałem w minionych pięciu latach - powiedział podczas przemówienia na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej.

"Pragnę wyrazić przekonanie, że udzielenie mi poparcia dzisiaj oznacza i akceptację dla tego wspólnego sposobu myślenia o państwie, także akceptację dla modelu prezydentury, który wypracowałem w minionych pięciu latach" - powiedział Komorowski.

Dodał, że chodzi o prezydenturę opartą "na zasadzie dialogu, otwartości na różnorodne poglądy, różnorodne środowiska". "Prezydentury przekraczającej bariery prostych podziałów partyjnych w imię szukania tego, co Polaków łączy, a nie dzieli" - podkreślił.

Przypomniał, że po katastrofie smoleńskiej "czuliśmy wtedy wyjątkowo mocno, że sprawowanie władzy to przede wszystkim obowiązek i ciężar odpowiedzialności za państwo".

Bronisław Komorowski powiedział, że w poprzednich wyborach prezydenckich był kandydatem Platformy Obywatelskiej, a w obecnych pragnie być kandydatem obywatelskim, z poparciem Platformy Obywatelskiej.

"To właśnie obywatelskość, dążenie do pobudzenia energii obywatelskiej na rzecz modernizacji i rozwoju Polski to nasz wspólny fundament ideowy. Być jak najbliżej obywateli to wyzwanie, które łączy nas wszystkich obecnych na tej sali" – powiedział prezydent podczas spotkania Rady Krajowej PO.

Jak dodał, pięć lat temu podjął także swoje indywidualne zobowiązanie wobec Polski wyrażone w haśle: "Zgoda buduje".

"Nadal głęboko wierzę w siłę tego hasła i słuszność; zgoda i współpraca jest nadal warunkiem postępu w osiągnięciu strategicznych dla kraju celów" – podkreślił Komorowski.

mc,PAP
[fot. PAP]

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook