Jedynie prawda jest ciekawa


Platforma traci senatorów. Przechodzą do PiS

21.12.2017
SenatRPwiki
Platforma traci senatorów. Przechodzą do PiS

Rośnie przewaga Prawa i Sprawiedliwości w łamach parlamentarnych. W ubiegłym tygodniu dwóch senatorów wystąpiło z Platformy Obywatelskiej w związku z wypowiedziami Borysa Budki.

- Senatorowie A. Misiołek i L. Piechota złożyli na moje ręce oświadczenie o przystąpieniu do Klubu Parlamentarnego @pisorgpl. Witamy po stronie #dobrazmiana - napisał na twitterze Marszałek Senatu Stanisław Karczewski.


W ubiegłym tygodniu postanowili opuścić szeregi Platformy Obywatelskiej. Bezpośrednią motywację stanowiło głosowanie nad rezolucją PE na temat sytuacji w Polsce, która została poparta przez sześciu europarlamentarzystów Platformy i wywiad Borysa Budki dla niemieckiego „Die Zeit”.

– Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej – napisali w oświadczeniu Misiołek i Piechota.

W wywiadzie, którego Budka udzielił 23 listopada niemieckiemu „Die Zait”, poseł PO przekonywał, że "Unia Europejska musi pokazać bezwzględność, ale jednocześnie dać do zrozumienia, że nie jest ona skierowana przeciwko Polakom, tylko przeciwko rządowi”. Dodał też, że "UE musi postawić Polsce ultimatum" – to nie spodobało się senatorom, którzy przesłali do PAP-u oświadczenie, w którym odcięli się od tej wypowiedzi.

Transfer oznacza, że Klub Parlamentarny PiS będzie miał teraz 66 senatorów. Poza tym, w 100 osobowej izbie 31 senatorów reprezentuje Platformę Obywatelską, a 3 jest niezrzeszonych.

kh/PAP
Fot: wikicommons

Warto poczytać

 1. timmer18062018 18.06.2018

  Obywatele RP proszą Timmermansa o pomoc. Wiceszef KE: „Głos polskiego społeczeństwa jest ważny”

  "Wiceszef KE Frans Timmermans sprawia wrażenie człowieka zdeterminowanego do obrony własnego stanowiska, w kwestiach dot. podstaw UE i praworządności prezentuje stanowisko niewzruszone"

 2. trzaskowskitwt18062018 18.06.2018

  Trzaskowski nadal się pogrąża. To nie koniec skandalicznych wypowiedzi

  Polityk Platformy Obywatelskiej w porannym programie Radia Zet zasugerował, że warunkiem dotacji z Unii Europejskiej jest to, kto rządzi Polską.

 3. jurgiel18062018 18.06.2018

  Zmiana w ministerstwie. Krzysztof Jurgiel rezygnuje ze stanowiska

  Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa

 4. jaki18062018 18.06.2018

  Wpadka Jakiego w sieci. Jak wyglądały jego przeprosiny?

  Wiceszef MS, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiedział, że w ramach przeprosin za udostępnione na jego profilu na Facebooku zdjęcie z pogrzebu polityka PO Sebastiana Karpiniuka wyśle "sprzęt dla dzieciaków" na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 5. trzasko06062018 18.06.2018

  Trzaskowski naprawdę to powiedział! "Pieniądze z UE popłyną wówczas, gdy PiS przegra wybory"

  Kandydat opozycji odniósł się do sporu Polski z Komisją Europejską.

 6. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 7. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook