Jedynie prawda jest ciekawa


Platforma kłamie w sprawie ojca Tadeusza Rydzyka? Jest mocna reakcja posłanki PiS

05.04.2018
1270ania-itadeusz
Platforma kłamie w sprawie ojca Tadeusza Rydzyka? Jest mocna reakcja posłanki PiS

W związku ze skandalicznymi działaniami polityków PO, którzy umieścili wizerunek Ojca dr. Tadeusza Rydzyka na ruchomym billboardzie, insynuując jakoby wziął 94 mln zł z państwowych dotacji stanowczo protestuję przeciwko tym oszczerczym działaniom - napisała w specjalnym oświadczeniu posłanka PiS Anna Sobecka w odpowiedzi na bilbordy, które pojawiły się w Toruniu w ramach akcji „Karawana wstydu”. Politycy PO postanowili uderzyć w dyrektora Radia Maryja za pomocą specjalnych ruchomych reklam, na których zarzucają redemptoryście przywłaszczenie 94 milionów zł.

"Użyty zwrot Tadeusz Rydzyk wziął 94 mln dotacji, jednoznacznie sugeruje, iż jest on w posiadaniu ogromnych środków finansowych. Tymczasem Ojciec dr Tadeusz Rydzyk wielokrotnie podkreślał, że dzieła, którymi kieruje są własnością Warszawskiej Prowincji Ojców Redemptorystów, a środki przyznane fundacji Lux Veritatis nie są jego osobistym majątkiem. W związku z powyższym informuję, że w dniu dzisiejszym wystąpiłam z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o ściganie tej sprawy z urzędu. Pragnę przypomnieć, że w 2008 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cofnął fundacji Lux Veritatis dotację na odwierty geotermalne w Toruniu. Pretekstem do odstąpienia od umowy były rzekome wątpliwości dotyczące praw własności nieruchomości stanowiących zabezpieczenie wypłaty dotacji. Tymczasem, jak przyznał były minister gospodarki, wicepremier Janusz Piechociński, była to decyzja polityczna. Dotacja NFOŚiGW na geotermię w Toruniu została ponownie przyznana i nie znajduje się ona w prywatnych rękach, ale należy do Fundacji Lux Veritatis i jest przeznaczona na prace związane z pozyskiwaniem odnawialnych źródeł geotermalnych. Apeluję do polityków Platformy Obywatelskiej o zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. Jednocześnie zachęcam do rozliczenia się ze wszystkich afer i przyznanych sobie nagród, które miały miejsce za rządów koalicji PO-PSL"  – napisała Sobecka.

Jednocześnie posłanka PiS zapowiedziała na Twitterze, że skieruję sprawę do prokuratury.

Kieruję do Prokuratora Generalnego @ZiobroPL prośbę o ściganie przez Prokuraturę z urzędu sprawy zniesławienia dyrektora radia Maryja, Ojca Tadeusza Rydzyka. Dopuścili się tego działacze PO umieszczając na billboardzie insynuację, że wziął on 94 miliony zł z państwowych dotacji.


Warto poczytać

 1. orlik170702018 17.07.2018

  „Orliki” się rozpadają. Nawet Wyborcza przyznaje, że sztandarowy projekt rządu PO-PSL okazał się klapą

  Ten pomysł miał być jednym z największych osiągnięć rządu Donalda Tuska

 2. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 3. akta17072018 17.07.2018

  Wiadomo już kto palił karty do głosowania i akta sądowe. Sprawę wyjaśnia straż pożarna

  Strażak z OSP w Ożarowie Mazowieckim stwierdził w rozmowie z PAP, że ujawnione w Gołaszewie spalone akta i karty do głosowania to nie efekt przestępstwa. Leszek Stachlewski poinformował, że w pustostanie prowadzone były... badania naukowe dotyczące gaszenia pożarów w archiwach sądowych.

 4. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 5. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 6. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 7. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook