Jedynie prawda jest ciekawa


Planowano zamach na prezydenta i parlament! Służby odnalazły 300 kg materiałów wybuchowych

19.02.2018
duda25012018
Planowano zamach na prezydenta i parlament! Służby odnalazły 300 kg materiałów wybuchowych

W Prokuraturze Krajowej zakończono tajne śledztwo w sprawie zamachu na najwyższych przedstawicieli polskich władz, po którym postawiono akt oskarżenia mieszkańcowi okolic Olsztyna.

Według RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o śledztwie PK, sprawa zajmował się Podlaski Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej. Prokuratorzy nie zdradzają szczegółów dotyczących śledztwa. Informują, że przygotowywany atak miał dotyczyć prezydenta, rząd i parlament, ale nie informują, na jakie konkretnie osoby zatrzymany mężczyzna planował zamach.

Z udostępnionych aktualnie informacji wynika, iż mieszkaniec okolic Olsztyna miał zgromadzić niemal 300 kilogramów materiałów wybuchowych i substancji służących do ich wytwarzania. W mieszkaniu oskarżonego mężczyzny odnaleziono również ulotki, które zachęcały do sprzeciwu wobec organów władzy, a także zapalniki i lont. W mieszkaniu mężczyzny miało także znaleźć się 25 zakupionej legalnie sztuk broni i 25 tysięcy sztuk amunicji.

Nielegalną broń i amunicję znaleziono u dwóch mieszkańców województwa śląskiego. W akcie oskarżenia znalazła się również wzmianka o mieszkańcu Warszawy, który miał posiadać nielegalnie zakupioną amunicję.

ac za rmf/fot. pap

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook