Jedynie prawda jest ciekawa

PKW zapowiada: być może w piątek będą wyniki

20.11.2014

100 godzin Państwowa Komisja Wyborcza kazała Polakom czekać na wyniki wyborów samorządowych. Stanisław Kosmal przekonuje, że „zanosi się”, że w piątek będą znane wyniki.

PKW zapowiada, że być może w piątek poznamy wyniki wyborów. Po ponad 100 godzinach od zakończenia głosowania Polacy mają szanse poznać wyniki wyborów. Pytanie, na ile wiarygodne będą to wyniki.

Obecnie 98 proc. protokołów z wszystkich komisji terytorialnych spłynęło do komisarzy wyborczych — poinformował sędzia PKW Stanisław Kosmal. Pytany o termin podania oficjalnych wyników wyborów samorządowych odpowiedział, że „zanosi się na to, że jutro będą znane”.

„Na obecną chwilę 98 proc. protokołów wszystkich komisji terytorialnych, czyli gminnych, powiatowych i wojewódzkich, spłynęło do komisarzy wyborczych. Brakuje tylko dwóch proc. tych protokołów” — powiedział Kosmal.

Na pytanie o termin podania oficjalnych wyników wyborów samorządowych, sędzia odpowiedział, że „zanosi się na to, że jutro będą znane”, bo prawdopodobnie przez noc z czwartku na piątek pozostali komisarze wyborczy dokończą pracę - poza tymi z opolskiego i kujawsko-pomorskiego, którzy już je zakończyli.

Jak widać dla PKW wybory okazały się zbyt wielkim wyzwaniem…

TK,wPolityce.pl
[Fot. PAP/Tomasz Gzell]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook