Jedynie prawda jest ciekawa


PiS zawiadamia CBA ws. przetargu na Caracale

18.10.2016

Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że przetarg na Caracale to element międzynarodowego „dealu”. W zamian za zakup przez Polskę śmigłowców, Francuzi mieli zerwać kontrakt z Rosją na sprzedaż okrętów desantowych Mistral. Według Michała Dworczyka z PiS to poważna przesłanka, by sprawą zajęło się CBA.

„Udaję się do  CBA, w którym składam wniosek o sprawdzenie, zweryfikowanie przetargu, w wyniku którego miały być zakupione Caracale. CBA ma w swoich zadaniach ma wpisaną weryfikację procedur przetargowych. Jeśli tak właśnie było, to mamy do czynienia z przestępstwem” — mówił na antenie TVP Info Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

„Jeżeli poważny polityk, który jest byłym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, który cały czas w życiu publicznym bierze czynny udział, mówi, że przetarg był de facto ustawiony, to jest to na tyle poważna przesłanka, żeby Centralne Biuro Antykorupcyjne zweryfikowało przebieg całej procedury przetargowej. Mam nadzieję, że okaże się to tylko niefrasobliwą wypowiedzią Aleksandra Kwaśniewskiego” — mówił dalej Dworczyk. 

„Przetarg ma w sobie założenie, że jest bezstronny, wszyscy startujący mają równe szanse. Jeżeli, zanim przetarg zostanie rozpoczęty, następuje porozumienie pomiędzy jednym z oferentów a tym kto organizuje przetarg, w tym wypadku to był rząd Polski, mamy do czynienia z przestępstwem. I to powinno być zweryfikowane” — ocenił. 

Zdaniem posła partii rządzącej politycy PO zachowują się jak francuscy lobbyści.  

Nie jesteśmy Bantustanem, nie jesteśmy krajem, który może sobie pozwalać na tego rodzaju sytuację. To jest tym bardziej dla mnie sprawa przedziwna, żeby nie użyć określenia wstrząsająca, że dzisiaj politycy Platformy Obywatelskiej, ale nie wszyscy, zachowują się, jak lobbyści francuscy, dlatego sprawa ta wymaga sprawdzenia” — podkreślił Dworczyk. 


ak/tvp.info 

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 2. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 3. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 4. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 5. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 6. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 7. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 8. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook