Jedynie prawda jest ciekawa


PiS zawiadamia CBA ws. przetargu na Caracale

18.10.2016

Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że przetarg na Caracale to element międzynarodowego „dealu”. W zamian za zakup przez Polskę śmigłowców, Francuzi mieli zerwać kontrakt z Rosją na sprzedaż okrętów desantowych Mistral. Według Michała Dworczyka z PiS to poważna przesłanka, by sprawą zajęło się CBA.

„Udaję się do  CBA, w którym składam wniosek o sprawdzenie, zweryfikowanie przetargu, w wyniku którego miały być zakupione Caracale. CBA ma w swoich zadaniach ma wpisaną weryfikację procedur przetargowych. Jeśli tak właśnie było, to mamy do czynienia z przestępstwem” — mówił na antenie TVP Info Michał Dworczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

„Jeżeli poważny polityk, który jest byłym prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej, który cały czas w życiu publicznym bierze czynny udział, mówi, że przetarg był de facto ustawiony, to jest to na tyle poważna przesłanka, żeby Centralne Biuro Antykorupcyjne zweryfikowało przebieg całej procedury przetargowej. Mam nadzieję, że okaże się to tylko niefrasobliwą wypowiedzią Aleksandra Kwaśniewskiego” — mówił dalej Dworczyk. 

„Przetarg ma w sobie założenie, że jest bezstronny, wszyscy startujący mają równe szanse. Jeżeli, zanim przetarg zostanie rozpoczęty, następuje porozumienie pomiędzy jednym z oferentów a tym kto organizuje przetarg, w tym wypadku to był rząd Polski, mamy do czynienia z przestępstwem. I to powinno być zweryfikowane” — ocenił. 

Zdaniem posła partii rządzącej politycy PO zachowują się jak francuscy lobbyści.  

Nie jesteśmy Bantustanem, nie jesteśmy krajem, który może sobie pozwalać na tego rodzaju sytuację. To jest tym bardziej dla mnie sprawa przedziwna, żeby nie użyć określenia wstrząsająca, że dzisiaj politycy Platformy Obywatelskiej, ale nie wszyscy, zachowują się, jak lobbyści francuscy, dlatego sprawa ta wymaga sprawdzenia” — podkreślił Dworczyk. 


ak/tvp.info 

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. Kogut190120181 19.01.2018

  Fala krytyki po głosowaniu w sprawie senatora Koguta "To więcej niż zbrodnia, to błąd"

  "Jeśli PiS przegra, to właśnie przez pychę. Wstyd", "Izba kolesiów" - tak internauci komentują decyzję Senatu o niewyrażeniu zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta

 2. Petruflickr 19.01.2018

  Spisek? Petru ujawnia kulisy jego odwołania z przewodniczącego Nowoczesnej

  - Wtedy każdy gdzieś leciał, z innych partii też lecieli - tak o słynnym locie podczas puczu grudniowego mówi dziś Ryszard Petru. W rozmowie z tvn24 były lider Nowoczesnej przekonywał, że padł ofiarą spisku wewnątrz partii

 3. Kogut19012018 19.01.2018

  Jest decyzja Senatu w sprawie senatora Koguta. Miał przyjmować łapówki

  Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu

 4. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 5. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 6. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 7. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 8. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook