Jedynie prawda jest ciekawa

PiS zapowiada debatę o służbie zdrowia

04.10.2012

Olbrzymie problemy z jakimi zmaga się Centrum Zdrowia Dziecka przyspieszyły termin debaty o służbie zdrowia, jaką zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim.

Na najbliższy poniedziałek PiS zapowiedział debatę o stanie i problemach służby zdrowia w Polsce. Jej charakter będzie podobny do debaty ekonomicznej, która odbyła się w Polskiej Akademii Nauk i była poświęcona ekonomii.

"Sprawa Centrum Zdrowia Dziecka syntetyzuje to, co w służbie zdrowia dzieje się w tej chwili. Ten temat trzeba podjąć, potrzebna jest debata w tej sprawie i w związku z tym bardzo szybko zwołaliśmy taką debatę. Ona odbędzie się w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim. Będą w niej uczestniczyli zarówno przedstawiciele lekarzy, profesury, akademii medycznych, jak i przedstawiciele pacjentów, różnych organizacji – przede wszystkim tych, które reprezentują innych pracowników służby zdrowia – a więc osoby kompetentne" - tłumaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zaproszenia na debatę otrzymali: Marek Balicki, prof. Dr hab. Krzysztof Bielecki, Iwona Borchulska, Krzysztof Bukiel, prof. Bogdan Chazan, prof. dr hab. Stanisława Golinowska, dr Jerzy Goliszewski, dr Maciej Hamankiewicz, prof. Jacek Imiela, prof. Hubert Izdebski, Jerzy Jurkiewicz, prof. Jerzy Kotowicz, Krzysztof Krajewski-Siuda, prof. Janusz Książyk, dr Grzegorz Kucharewicz, prof. Jan Lubiński, prof. Jacek Maciejewskii, Stanisław Maćkowiak, Maria Ochman, prof. Marian Opala, Krzysztof Opolski, Maciej Piróg, Tadeusz Pieńkowski, dr Konstanty Radziwiłł, Maciej Radkiewicz, Grażyna Rogala-Pawelczyk, dr Adam Sandauer, prof. Jan Sobiech, Jan Walewski, Wojciech Werbicki, prof. Cezary Włodarczyk, Wojciech Zgliczyński. Zaproszenie otrzymał także kandydat PiS na premiera rządu ponadpartyjnego, prof. Piotr Gliński

"Niektóre spośród tych osób mogą państwa zdziwić, ale to jest grono osób, które patrzą na służbę zdrowia z różnych punktów widzenia" - komentował zaprezentowaną listę Jarosław Kaczyński. 

ll

[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook