Jedynie prawda jest ciekawa


PiS zapowiada debatę o służbie zdrowia

04.10.2012

Olbrzymie problemy z jakimi zmaga się Centrum Zdrowia Dziecka przyspieszyły termin debaty o służbie zdrowia, jaką zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim.

Na najbliższy poniedziałek PiS zapowiedział debatę o stanie i problemach służby zdrowia w Polsce. Jej charakter będzie podobny do debaty ekonomicznej, która odbyła się w Polskiej Akademii Nauk i była poświęcona ekonomii.

"Sprawa Centrum Zdrowia Dziecka syntetyzuje to, co w służbie zdrowia dzieje się w tej chwili. Ten temat trzeba podjąć, potrzebna jest debata w tej sprawie i w związku z tym bardzo szybko zwołaliśmy taką debatę. Ona odbędzie się w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim. Będą w niej uczestniczyli zarówno przedstawiciele lekarzy, profesury, akademii medycznych, jak i przedstawiciele pacjentów, różnych organizacji – przede wszystkim tych, które reprezentują innych pracowników służby zdrowia – a więc osoby kompetentne" - tłumaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zaproszenia na debatę otrzymali: Marek Balicki, prof. Dr hab. Krzysztof Bielecki, Iwona Borchulska, Krzysztof Bukiel, prof. Bogdan Chazan, prof. dr hab. Stanisława Golinowska, dr Jerzy Goliszewski, dr Maciej Hamankiewicz, prof. Jacek Imiela, prof. Hubert Izdebski, Jerzy Jurkiewicz, prof. Jerzy Kotowicz, Krzysztof Krajewski-Siuda, prof. Janusz Książyk, dr Grzegorz Kucharewicz, prof. Jan Lubiński, prof. Jacek Maciejewskii, Stanisław Maćkowiak, Maria Ochman, prof. Marian Opala, Krzysztof Opolski, Maciej Piróg, Tadeusz Pieńkowski, dr Konstanty Radziwiłł, Maciej Radkiewicz, Grażyna Rogala-Pawelczyk, dr Adam Sandauer, prof. Jan Sobiech, Jan Walewski, Wojciech Werbicki, prof. Cezary Włodarczyk, Wojciech Zgliczyński. Zaproszenie otrzymał także kandydat PiS na premiera rządu ponadpartyjnego, prof. Piotr Gliński

"Niektóre spośród tych osób mogą państwa zdziwić, ale to jest grono osób, które patrzą na służbę zdrowia z różnych punktów widzenia" - komentował zaprezentowaną listę Jarosław Kaczyński. 

ll

[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

 7. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 8. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook