Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS zapowiada debatę o służbie zdrowia

04.10.2012

Olbrzymie problemy z jakimi zmaga się Centrum Zdrowia Dziecka przyspieszyły termin debaty o służbie zdrowia, jaką zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim.

Na najbliższy poniedziałek PiS zapowiedział debatę o stanie i problemach służby zdrowia w Polsce. Jej charakter będzie podobny do debaty ekonomicznej, która odbyła się w Polskiej Akademii Nauk i była poświęcona ekonomii.

"Sprawa Centrum Zdrowia Dziecka syntetyzuje to, co w służbie zdrowia dzieje się w tej chwili. Ten temat trzeba podjąć, potrzebna jest debata w tej sprawie i w związku z tym bardzo szybko zwołaliśmy taką debatę. Ona odbędzie się w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim. Będą w niej uczestniczyli zarówno przedstawiciele lekarzy, profesury, akademii medycznych, jak i przedstawiciele pacjentów, różnych organizacji – przede wszystkim tych, które reprezentują innych pracowników służby zdrowia – a więc osoby kompetentne" - tłumaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zaproszenia na debatę otrzymali: Marek Balicki, prof. Dr hab. Krzysztof Bielecki, Iwona Borchulska, Krzysztof Bukiel, prof. Bogdan Chazan, prof. dr hab. Stanisława Golinowska, dr Jerzy Goliszewski, dr Maciej Hamankiewicz, prof. Jacek Imiela, prof. Hubert Izdebski, Jerzy Jurkiewicz, prof. Jerzy Kotowicz, Krzysztof Krajewski-Siuda, prof. Janusz Książyk, dr Grzegorz Kucharewicz, prof. Jan Lubiński, prof. Jacek Maciejewskii, Stanisław Maćkowiak, Maria Ochman, prof. Marian Opala, Krzysztof Opolski, Maciej Piróg, Tadeusz Pieńkowski, dr Konstanty Radziwiłł, Maciej Radkiewicz, Grażyna Rogala-Pawelczyk, dr Adam Sandauer, prof. Jan Sobiech, Jan Walewski, Wojciech Werbicki, prof. Cezary Włodarczyk, Wojciech Zgliczyński. Zaproszenie otrzymał także kandydat PiS na premiera rządu ponadpartyjnego, prof. Piotr Gliński

"Niektóre spośród tych osób mogą państwa zdziwić, ale to jest grono osób, które patrzą na służbę zdrowia z różnych punktów widzenia" - komentował zaprezentowaną listę Jarosław Kaczyński. 

ll

[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 2. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 3. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 4. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

 5. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 6. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 7. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 8. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook