Jedynie prawda jest ciekawa


PiS zapowiada debatę o służbie zdrowia

04.10.2012

Olbrzymie problemy z jakimi zmaga się Centrum Zdrowia Dziecka przyspieszyły termin debaty o służbie zdrowia, jaką zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim.

Na najbliższy poniedziałek PiS zapowiedział debatę o stanie i problemach służby zdrowia w Polsce. Jej charakter będzie podobny do debaty ekonomicznej, która odbyła się w Polskiej Akademii Nauk i była poświęcona ekonomii.

"Sprawa Centrum Zdrowia Dziecka syntetyzuje to, co w służbie zdrowia dzieje się w tej chwili. Ten temat trzeba podjąć, potrzebna jest debata w tej sprawie i w związku z tym bardzo szybko zwołaliśmy taką debatę. Ona odbędzie się w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim. Będą w niej uczestniczyli zarówno przedstawiciele lekarzy, profesury, akademii medycznych, jak i przedstawiciele pacjentów, różnych organizacji – przede wszystkim tych, które reprezentują innych pracowników służby zdrowia – a więc osoby kompetentne" - tłumaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zaproszenia na debatę otrzymali: Marek Balicki, prof. Dr hab. Krzysztof Bielecki, Iwona Borchulska, Krzysztof Bukiel, prof. Bogdan Chazan, prof. dr hab. Stanisława Golinowska, dr Jerzy Goliszewski, dr Maciej Hamankiewicz, prof. Jacek Imiela, prof. Hubert Izdebski, Jerzy Jurkiewicz, prof. Jerzy Kotowicz, Krzysztof Krajewski-Siuda, prof. Janusz Książyk, dr Grzegorz Kucharewicz, prof. Jan Lubiński, prof. Jacek Maciejewskii, Stanisław Maćkowiak, Maria Ochman, prof. Marian Opala, Krzysztof Opolski, Maciej Piróg, Tadeusz Pieńkowski, dr Konstanty Radziwiłł, Maciej Radkiewicz, Grażyna Rogala-Pawelczyk, dr Adam Sandauer, prof. Jan Sobiech, Jan Walewski, Wojciech Werbicki, prof. Cezary Włodarczyk, Wojciech Zgliczyński. Zaproszenie otrzymał także kandydat PiS na premiera rządu ponadpartyjnego, prof. Piotr Gliński

"Niektóre spośród tych osób mogą państwa zdziwić, ale to jest grono osób, które patrzą na służbę zdrowia z różnych punktów widzenia" - komentował zaprezentowaną listę Jarosław Kaczyński. 

ll

[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook