Jedynie prawda jest ciekawa


PiS zapowiada debatę o służbie zdrowia

04.10.2012

Olbrzymie problemy z jakimi zmaga się Centrum Zdrowia Dziecka przyspieszyły termin debaty o służbie zdrowia, jaką zapowiedziało Prawo i Sprawiedliwość. Odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim.

Na najbliższy poniedziałek PiS zapowiedział debatę o stanie i problemach służby zdrowia w Polsce. Jej charakter będzie podobny do debaty ekonomicznej, która odbyła się w Polskiej Akademii Nauk i była poświęcona ekonomii.

"Sprawa Centrum Zdrowia Dziecka syntetyzuje to, co w służbie zdrowia dzieje się w tej chwili. Ten temat trzeba podjąć, potrzebna jest debata w tej sprawie i w związku z tym bardzo szybko zwołaliśmy taką debatę. Ona odbędzie się w Warszawskim Towarzystwie Lekarskim. Będą w niej uczestniczyli zarówno przedstawiciele lekarzy, profesury, akademii medycznych, jak i przedstawiciele pacjentów, różnych organizacji – przede wszystkim tych, które reprezentują innych pracowników służby zdrowia – a więc osoby kompetentne" - tłumaczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zaproszenia na debatę otrzymali: Marek Balicki, prof. Dr hab. Krzysztof Bielecki, Iwona Borchulska, Krzysztof Bukiel, prof. Bogdan Chazan, prof. dr hab. Stanisława Golinowska, dr Jerzy Goliszewski, dr Maciej Hamankiewicz, prof. Jacek Imiela, prof. Hubert Izdebski, Jerzy Jurkiewicz, prof. Jerzy Kotowicz, Krzysztof Krajewski-Siuda, prof. Janusz Książyk, dr Grzegorz Kucharewicz, prof. Jan Lubiński, prof. Jacek Maciejewskii, Stanisław Maćkowiak, Maria Ochman, prof. Marian Opala, Krzysztof Opolski, Maciej Piróg, Tadeusz Pieńkowski, dr Konstanty Radziwiłł, Maciej Radkiewicz, Grażyna Rogala-Pawelczyk, dr Adam Sandauer, prof. Jan Sobiech, Jan Walewski, Wojciech Werbicki, prof. Cezary Włodarczyk, Wojciech Zgliczyński. Zaproszenie otrzymał także kandydat PiS na premiera rządu ponadpartyjnego, prof. Piotr Gliński

"Niektóre spośród tych osób mogą państwa zdziwić, ale to jest grono osób, które patrzą na służbę zdrowia z różnych punktów widzenia" - komentował zaprezentowaną listę Jarosław Kaczyński. 

ll

[Fot. PAP/Jakub Kamiński]

Warto poczytać

 1. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 4. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 5. gimnaz18042018 18.04.2018

  Egzamin gimnazjalny z polskiego będzie powtórzony. Był przeciek?

  Przed egzaminem gimnazjalnym z języka polskiego na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego.

 6. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 7. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook