Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS z 40-procentowym poparciem

17.07.2013

PiS wciąż pozostaje liderem sondaży poparcia politycznego w Polsce. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 40 procent Polaków. PO ma obecnie poparcie 34 proc. respondentów. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż TNS Polska.

Pozostałe partie plasują się ze znacznie niższym poparciem (13 proc. SLD, 6 Ruch Palikota). Gdyby wybory odbyły się 17 lipca jedynie te partie weszłyby do Sejmu. Takie wyniki przynosi sondaż przeprowadzony dla "Wiadomości" TVP1.

Zdaniem politologa Bartłomieja Biskupa wyniki pokazują, "stałą, ustabilizowaną różnicę".

"To już stała, ustabilizowana różnica pomiędzy głównymi partiami, która wydaje się być zakorzeniona. Dla Platformy to dobrze, że ta różnica się nie powiększa" – dodaje Biskup zwracając uwagę, że nie odnotowano dalszego spadku poparcia dla partii Tuska. Poparcie dla Sojuszu Biskup ocenił jako stałe. Ruch Palikota – jego zdaniem – oscyluje na granicy progu wyborczego w zależności od sondażu.

Według badania TNS obecny koalicjant PO – Polskie Stronnictwo Ludowe nie weszłoby do Sejmu, otrzymałoby zaledwie 2–procentowe poparcie. W podobnej sytuacji jest Solidarna Polska. Na ostatnim miejscu, z jednoprocentowym poparciem znalazłyby się Polska Jest Najważniejsza i Nowa Prawica.

Sondaż przeprowadzono w dniach 12–15 lipca na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Podstawą procentowania są osoby, które deklarują chęć udziału w wyborach i są zdecydowane, na kogo oddać głos.

Więcej o wyborach i sondażu w środowym wydaniu "Wiadomości" w TVP1.

Nal,Tvp.info
[Fot. PAP/Jakub Kamiński]
CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook