Jedynie prawda jest ciekawa


Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu

25.04.2013

Platforma Obywatelska traci wyborców i pozycję lidera. W najnowszym sondażu Homo Homini na prowadzenie wysunęło się Prawo i Sprawiedliwość.

Z najnowszego sondażu Homo homini dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec kwietnia to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29 proc. Polaków, a Platformę Obywatelską wybrałoby 28 proc. wyborców.
Z badania wynika, że notowania obydwu partii pogorszyły się. Jednak ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spadek jednopunktowy, podczas gdy PO straciła aż 3 punkty proc. Jak przypomina portal - ostatni raz PiS wysunął się na prowadzenie w sondażu w styczniu tego roku.

Zgodnie z wynikami ankiety trzecie miejsce zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 12 proc. Poparcie dla SLD również pogorszyło się o 1 punkt proc. od ostatniego badania. Na czwartej pozycji ex-aequo uplasowały się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z 6-procentowym poparciem. Notowania ludowców w ostatnim czasie nie zmieniły się. Z kolei poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc.
Do Sejmu dostałaby się również Solidarna Polska, która po wzroście poparcia o 1 punkt proc., może liczyć na głosy 5 proc. Polaków. 14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.
Z tego samego sondażu wynika, że spadły też notowania samego premiera. Z aprobatą o pracy Donalda Tuska wypowiada się obecnie jedynie 32 proc. wyborców (pogorszenie o 1 punkt proc.). Szefa rządu źle ocenia 66 proc. Polaków. Cały gabinet Donalda Tuska dobrze ocenia 21 proc. Polaków (pogorszenie o 1 punkt proc.). Złą opinię ma o rządzie 76 proc. badanych (pogorszenie o 3 punkty proc.).

ansa/ Wirtualna Polska

[fot.ansa]

Warto poczytać

 1. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 2. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

 3. Kolakowska20032018 20.03.2018

  Nawoływała by "to coś złapać i ogolić na łyso". Jest wyrok

  Zapadł wyrok w głośnej sprawie radnej Anny Kołakowskiej, pozwanej za słowa "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso"

 4. Komisjaweryfikacyjna20032018 20.03.2018

  PILNE: Jest decyzja komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy Hożej!

  Komisja uchyliła decyzję Prezydenta Warszawy z dnia 3 stycznia 2008 roku oraz odmówiła ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej na ulicy Hożej 23/25

 5. LisAndruszkiewicz 20.03.2018

  Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

  - Przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! - odpowiedział Adam Andruszkiewicz na agresywny felieton Tomasza Lisa w najnowszym "Newsweeku"

 6. Smolenskwrakwiki 20.03.2018

  Polska nie odzyska wraku Tupolewa? Niespodziewany problem

  Sytuacja z wrakiem tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem, jest ciężka, w pewnym "zakleszczeniu" - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Poinformował, że 10 kwietnia br. prezydent Andrzej Duda weźmie udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy

 7. Banderasobieplonie20032018 20.03.2018

  Narodowcy spalili wizerunki Bandery. Jest reakcja Ukrainy

  Ambasada Ukrainy w Polsce potępia manifestację zorganizowaną przez niektóre polskie organizacje nacjonalistyczne pod Ambasadą tego kraju w Warszawie - poinformowała w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej Ambasada

 8. Nordstreamwiki 20.03.2018

  "Pozostaliśmy przy swoim". Polska twardo przeciw Nord Stream 2

  Kropla drąży skałę - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o kwestię gazociągu Nord Stream2 i poniedziałkową rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Rozmawialiśmy o Nord Stream 2, pozostaliśmy przy swoim" - dodał

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook