Jedynie prawda jest ciekawa

Prawo i Sprawiedliwość na prowadzeniu

25.04.2013

Platforma Obywatelska traci wyborców i pozycję lidera. W najnowszym sondażu Homo Homini na prowadzenie wysunęło się Prawo i Sprawiedliwość.

Z najnowszego sondażu Homo homini dla Wirtualnej Polski wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbywały się pod koniec kwietnia to na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29 proc. Polaków, a Platformę Obywatelską wybrałoby 28 proc. wyborców.
Z badania wynika, że notowania obydwu partii pogorszyły się. Jednak ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zanotowało spadek jednopunktowy, podczas gdy PO straciła aż 3 punkty proc. Jak przypomina portal - ostatni raz PiS wysunął się na prowadzenie w sondażu w styczniu tego roku.

Zgodnie z wynikami ankiety trzecie miejsce zajął Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 12 proc. Poparcie dla SLD również pogorszyło się o 1 punkt proc. od ostatniego badania. Na czwartej pozycji ex-aequo uplasowały się Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Ruch Palikota z 6-procentowym poparciem. Notowania ludowców w ostatnim czasie nie zmieniły się. Z kolei poparcie dla Ruchu Palikota wzrosło o 2 punkty proc.
Do Sejmu dostałaby się również Solidarna Polska, która po wzroście poparcia o 1 punkt proc., może liczyć na głosy 5 proc. Polaków. 14 proc. ankietowanych nie wskazało żadnej partii.
Z tego samego sondażu wynika, że spadły też notowania samego premiera. Z aprobatą o pracy Donalda Tuska wypowiada się obecnie jedynie 32 proc. wyborców (pogorszenie o 1 punkt proc.). Szefa rządu źle ocenia 66 proc. Polaków. Cały gabinet Donalda Tuska dobrze ocenia 21 proc. Polaków (pogorszenie o 1 punkt proc.). Złą opinię ma o rządzie 76 proc. badanych (pogorszenie o 3 punkty proc.).

ansa/ Wirtualna Polska

[fot.ansa]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook