Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS: więcej na naukę i badania

27.09.2011

Prezes PiS wziął udział w konferencji w Regionalnym Centrum Informatycznym w Olsztynie. Jarosław Kaczyński przypomniał, że ta inwestycja została zaplanowana i zrealizowana ze środków unijnych za czasów rządu PiS.

Prezes PiS podkreślił, że powinny istnieć zachęty do inwestowania polskiego kapitału w sektor badawczy. "Nasz pomysł i to skonkretyzowany w postaci odpowiedniego prawa podatkowego jest następujący: inwestycje w technologie są w 75 procentach odpisywane od podstawy opodatkowania" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

"To będzie bardzo zachęcające, żeby inwestować w tego rodzaju przedsięwzięcia" - dodał.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że środki unijne, które udało się uzyskać za rządów PiS "nie zostały wywalczone na zasadzie płynięcia w głównym nurcie, kłaniania się wszystkim i zgadzania się na wszystko, tylko w ramach polityki zdecydowanej, która niekoniecznie wszystkim się podobała".

"Ta suma, jeśli chodzi o jej wartość, musimy wziąć pod uwagę inflację, to było nie mniej niż te 300 mld, o których dziś mówi Donald Tusk. Pytanie, czy polityka płynięcia w głównym nurcie, zgody na wszystko, rzeczywiście może doprowadzić do tego, by w trudniejszych okolicznościach została wywalczona. Jesteśmy przekonani, że nie" - powiedział.

Prezes PiS podkreślił, że należy inwestować w naukę i wspierać zdolnych studentów, którzy wygrywają światowe konkursy naukowe. Jak mówił, inne kraje, których rozwój nauki jeszcze kilkadziesiąt lat temu był na niższym poziomie niż w ówczesnej Polsce, teraz są dostawcami najnowocześniejszych technologii do polskich uczelni.

Jarosław Kaczyński zwiedził oddane do użytku we wtorek Regionalne Centrum Informatyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Kosztowało ono 40 mln zł i zostało sfinansowane z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Obejrzał serwerownię, pracownię - studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa oraz pracownię robotyki inteligentnej, w której pracownicy uniwersytetu i studenci będą poszukiwać nowatorskich rozwiązań dot. komputerowego sterowania automatami i robotami. Obserwował pracę robota Nao.

PAP
[fot. wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 2. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 3. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 4. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 5. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 6. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 7. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook