Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: więcej na naukę i badania

27.09.2011

Prezes PiS wziął udział w konferencji w Regionalnym Centrum Informatycznym w Olsztynie. Jarosław Kaczyński przypomniał, że ta inwestycja została zaplanowana i zrealizowana ze środków unijnych za czasów rządu PiS.

Prezes PiS podkreślił, że powinny istnieć zachęty do inwestowania polskiego kapitału w sektor badawczy. "Nasz pomysł i to skonkretyzowany w postaci odpowiedniego prawa podatkowego jest następujący: inwestycje w technologie są w 75 procentach odpisywane od podstawy opodatkowania" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

"To będzie bardzo zachęcające, żeby inwestować w tego rodzaju przedsięwzięcia" - dodał.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że środki unijne, które udało się uzyskać za rządów PiS "nie zostały wywalczone na zasadzie płynięcia w głównym nurcie, kłaniania się wszystkim i zgadzania się na wszystko, tylko w ramach polityki zdecydowanej, która niekoniecznie wszystkim się podobała".

"Ta suma, jeśli chodzi o jej wartość, musimy wziąć pod uwagę inflację, to było nie mniej niż te 300 mld, o których dziś mówi Donald Tusk. Pytanie, czy polityka płynięcia w głównym nurcie, zgody na wszystko, rzeczywiście może doprowadzić do tego, by w trudniejszych okolicznościach została wywalczona. Jesteśmy przekonani, że nie" - powiedział.

Prezes PiS podkreślił, że należy inwestować w naukę i wspierać zdolnych studentów, którzy wygrywają światowe konkursy naukowe. Jak mówił, inne kraje, których rozwój nauki jeszcze kilkadziesiąt lat temu był na niższym poziomie niż w ówczesnej Polsce, teraz są dostawcami najnowocześniejszych technologii do polskich uczelni.

Jarosław Kaczyński zwiedził oddane do użytku we wtorek Regionalne Centrum Informatyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Kosztowało ono 40 mln zł i zostało sfinansowane z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Obejrzał serwerownię, pracownię - studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa oraz pracownię robotyki inteligentnej, w której pracownicy uniwersytetu i studenci będą poszukiwać nowatorskich rozwiązań dot. komputerowego sterowania automatami i robotami. Obserwował pracę robota Nao.

PAP
[fot. wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 2. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 3. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 4. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 5. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 6. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 7. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 8. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook