Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: więcej na naukę i badania

27.09.2011

Prezes PiS wziął udział w konferencji w Regionalnym Centrum Informatycznym w Olsztynie. Jarosław Kaczyński przypomniał, że ta inwestycja została zaplanowana i zrealizowana ze środków unijnych za czasów rządu PiS.

Prezes PiS podkreślił, że powinny istnieć zachęty do inwestowania polskiego kapitału w sektor badawczy. "Nasz pomysł i to skonkretyzowany w postaci odpowiedniego prawa podatkowego jest następujący: inwestycje w technologie są w 75 procentach odpisywane od podstawy opodatkowania" - zaznaczył Jarosław Kaczyński.

"To będzie bardzo zachęcające, żeby inwestować w tego rodzaju przedsięwzięcia" - dodał.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że środki unijne, które udało się uzyskać za rządów PiS "nie zostały wywalczone na zasadzie płynięcia w głównym nurcie, kłaniania się wszystkim i zgadzania się na wszystko, tylko w ramach polityki zdecydowanej, która niekoniecznie wszystkim się podobała".

"Ta suma, jeśli chodzi o jej wartość, musimy wziąć pod uwagę inflację, to było nie mniej niż te 300 mld, o których dziś mówi Donald Tusk. Pytanie, czy polityka płynięcia w głównym nurcie, zgody na wszystko, rzeczywiście może doprowadzić do tego, by w trudniejszych okolicznościach została wywalczona. Jesteśmy przekonani, że nie" - powiedział.

Prezes PiS podkreślił, że należy inwestować w naukę i wspierać zdolnych studentów, którzy wygrywają światowe konkursy naukowe. Jak mówił, inne kraje, których rozwój nauki jeszcze kilkadziesiąt lat temu był na niższym poziomie niż w ówczesnej Polsce, teraz są dostawcami najnowocześniejszych technologii do polskich uczelni.

Jarosław Kaczyński zwiedził oddane do użytku we wtorek Regionalne Centrum Informatyczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Kosztowało ono 40 mln zł i zostało sfinansowane z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Obejrzał serwerownię, pracownię - studio telewizyjne dla studentów dziennikarstwa oraz pracownię robotyki inteligentnej, w której pracownicy uniwersytetu i studenci będą poszukiwać nowatorskich rozwiązań dot. komputerowego sterowania automatami i robotami. Obserwował pracę robota Nao.

PAP
[fot. wikipedia.org]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook