Jedynie prawda jest ciekawa

PiS wciąż wyprzedza Platformę

08.04.2014

Kwietniowy sondaż dla "Rzeczpospolitej": PiS nadal na czele rankingu partii politycznych. Platforma Obywatelska - druga. Do sejmu wchodzą jeszcze SLD i PSL.

Takie dane przynosi najnowszy sondaż pracowni IBRiS Homo homini przeprowadzony dla dziennika "Rzeczpospospolita".

Jak zauważa dziennik, partia Jarosława Kaczyńskiego od miesięcy tkwi na poziomie 31 proc. poparcia i nie jest w stanie poprawić tego wyniku, niezależnie od wysiłku wkładanego w kampanię. Ale też nie traci zwolenników.

W sondażu przeprowadzonym od 3 do 5 PiS utrzymuje się nieodmiennie na prowadzeniu, wyprzedzając drugą w rankingu Platformę Obywatelską o 5 punktów procentowych. Partia Donalda Tuska może poszczycić się 26 proc. poparciem. Wojenna retoryka Donalda Tuska w kwestii Ukrainy nie zaszkodziła ani nie przysporzyło zwolenników.

Trzecie miejsce  w sondażu zajęła partia Leszka Millera. Wynik SLD poprawił notowania o 3 punkty procentowe. Chce na nią głosować 13 proc. badanych.. Fakt, że SLD zaczął odrabiać straty, może oznaczać, że karta ukraińska już tak silnie nie oddziałuje na wyborców - pisze "Rz".

Zgodnie z wynikam sondażu do Sejmu weszłoby jeszcze PSL z 5 procentami poparcia. Ludowcom nie zaszkodził widowiskowy spór między byłym a obecnym prezesem tej partii. Poza parlamentem znalazłyby się: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego – 3 proc. poparcia, Twój Ruch – 3 proc., Polska Razem Jarosława Gowina – 2 proc. i Solidarna Polska 1 proc. i tyle samo Ruch Narodowy.

ansa/Rz

Warto poczytać

 1. 1270aborcjonistkiaspolicjaas 16.01.2018

  Dramat na Pomorzu: Ciężarówka wjechała na przejście dla pieszych. Zginęła 8-latka

  18-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która - przy zielonym świetle dla pieszych, wjechała na przejście

 2. 1270wesolyjunak 16.01.2018

  Kukiz'15: spór z UE zaczyna być wygaszany; wystarczyła zmiana w rządzie

  Wystarczyła zmiana w rządzie i rozpoczęcie dialogu z partnerami w Europie, by spór z UE zaczynał być wygaszany

 3. 1270lekarzzuj 16.01.2018

  Lekarz segreguje pacjentów: „Nie obsługuję ludzi z PiS”

  Zdziczenie przeciwników władzy nie zna granic. Ludzie, którzy szafują takimi hasłami, jak wolność, demokracja czy równość, coraz częściej udowadniają jednak, że słowa te, tak naprawdę niewiele dla nich znaczą.

 4. 1270neumanna23 16.01.2018

  Obłuda PO nie zna granic. Neumann: lepiej żeby w ogóle nie głosowali

  Neumann: gdyby trójka wykluczonych posłów w ogóle nie zagłosowała to nie byłoby problemu Gdyby trójka wykluczonych z PO posłów w ogóle nie zagłosowała w sprawie ustawy dotyczącej aborcji, to nie byłoby problemu - powiedział we wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann.

 5. 1270sejmas 16.01.2018

  Będą wcześniejsze wybory parlamentarne?

  Nie planujemy wcześniejszych wyborów parlamentarnych - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Jak dodał, Zjednoczona Prawica ma w tej kadencji program do zrealizowania. Chcemy wykonać wszystko, na co się z Polakami umawialiśmy - dodał.

 6. pielgrzymka15012018 15.01.2018

  Ujawniamy prowokację na Jasnej Górze. "Obywatele RP weszli w tłum kibiców i rozwinęli transparenty”

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook