Jedynie prawda jest ciekawa

PiS wciąż wyprzedza Platformę

08.04.2014

Kwietniowy sondaż dla "Rzeczpospolitej": PiS nadal na czele rankingu partii politycznych. Platforma Obywatelska - druga. Do sejmu wchodzą jeszcze SLD i PSL.

Takie dane przynosi najnowszy sondaż pracowni IBRiS Homo homini przeprowadzony dla dziennika "Rzeczpospospolita".

Jak zauważa dziennik, partia Jarosława Kaczyńskiego od miesięcy tkwi na poziomie 31 proc. poparcia i nie jest w stanie poprawić tego wyniku, niezależnie od wysiłku wkładanego w kampanię. Ale też nie traci zwolenników.

W sondażu przeprowadzonym od 3 do 5 PiS utrzymuje się nieodmiennie na prowadzeniu, wyprzedzając drugą w rankingu Platformę Obywatelską o 5 punktów procentowych. Partia Donalda Tuska może poszczycić się 26 proc. poparciem. Wojenna retoryka Donalda Tuska w kwestii Ukrainy nie zaszkodziła ani nie przysporzyło zwolenników.

Trzecie miejsce  w sondażu zajęła partia Leszka Millera. Wynik SLD poprawił notowania o 3 punkty procentowe. Chce na nią głosować 13 proc. badanych.. Fakt, że SLD zaczął odrabiać straty, może oznaczać, że karta ukraińska już tak silnie nie oddziałuje na wyborców - pisze "Rz".

Zgodnie z wynikam sondażu do Sejmu weszłoby jeszcze PSL z 5 procentami poparcia. Ludowcom nie zaszkodził widowiskowy spór między byłym a obecnym prezesem tej partii. Poza parlamentem znalazłyby się: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego – 3 proc. poparcia, Twój Ruch – 3 proc., Polska Razem Jarosława Gowina – 2 proc. i Solidarna Polska 1 proc. i tyle samo Ruch Narodowy.

ansa/Rz

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook