Jedynie prawda jest ciekawa


PiS wciąż wyprzedza Platformę

08.04.2014

Kwietniowy sondaż dla "Rzeczpospolitej": PiS nadal na czele rankingu partii politycznych. Platforma Obywatelska - druga. Do sejmu wchodzą jeszcze SLD i PSL.

Takie dane przynosi najnowszy sondaż pracowni IBRiS Homo homini przeprowadzony dla dziennika "Rzeczpospospolita".

Jak zauważa dziennik, partia Jarosława Kaczyńskiego od miesięcy tkwi na poziomie 31 proc. poparcia i nie jest w stanie poprawić tego wyniku, niezależnie od wysiłku wkładanego w kampanię. Ale też nie traci zwolenników.

W sondażu przeprowadzonym od 3 do 5 PiS utrzymuje się nieodmiennie na prowadzeniu, wyprzedzając drugą w rankingu Platformę Obywatelską o 5 punktów procentowych. Partia Donalda Tuska może poszczycić się 26 proc. poparciem. Wojenna retoryka Donalda Tuska w kwestii Ukrainy nie zaszkodziła ani nie przysporzyło zwolenników.

Trzecie miejsce  w sondażu zajęła partia Leszka Millera. Wynik SLD poprawił notowania o 3 punkty procentowe. Chce na nią głosować 13 proc. badanych.. Fakt, że SLD zaczął odrabiać straty, może oznaczać, że karta ukraińska już tak silnie nie oddziałuje na wyborców - pisze "Rz".

Zgodnie z wynikam sondażu do Sejmu weszłoby jeszcze PSL z 5 procentami poparcia. Ludowcom nie zaszkodził widowiskowy spór między byłym a obecnym prezesem tej partii. Poza parlamentem znalazłyby się: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego – 3 proc. poparcia, Twój Ruch – 3 proc., Polska Razem Jarosława Gowina – 2 proc. i Solidarna Polska 1 proc. i tyle samo Ruch Narodowy.

ansa/Rz

Warto poczytać

 1. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 2. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 3. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 4. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 5. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 6. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook