Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS świętuje niepodległość w Krakowie

05.11.2013

Partia Jarosława Kaczyńskiego 11 listopada organizuje obchody Święta Niepodległości w Krakowie. Udział w uroczystościach zapowiadają członkowie i sympatycy PiS, przedstawiciele klubów "Gazety Polskiej" oraz goście z Węgier. Jarosław Kaczyński ma wygłosić przemówienie.

Dzień wcześniej 10 listopada w Warszawie partia planuje połączyć comiesięczny marsz ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej o 18.45 w warszawskiej katedrze odbędzie się msza i koncert. Kaczyński ma przemawiać zarówno przed Pałacem Prezydenckim, jak i pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka. Politycy złożą też kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

11 listopada rano w Warszawie najważniejsi politycy PiS złożą kwiaty pod pomnikami twórców polskiej niepodległości z 1918 roku: Józefa Piłsudskiego pod Belwederem, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Następnie - jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł PiS Andrzej Duda – partia organizuje uroczystości w Krakowie. Rozpoczną się one godzinie 16.15 od złożenia kwiatów pod pomnikiem papieża Jana Pawła II przed Katedrą Wawelską. Potem zaplanowano mszę św. w tej świątyni, po której uczestnicy uroczystości złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Potem odbędzie się przemarsz z Wawelu przed Krzyż Katyński, gdzie przewidziano przemówienia m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ FILM Z ZAPOWIEDZIĄ UROCZYSTOŚCI:


- Do udziału w uroczystościach zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami będą chcieli obchodzić tu w Krakowie, w narodowym sanktuarium, uroczystość religijną i uroczystość patriotyczną związaną z 95. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedział poseł Duda.

Według organizatorów swój udział zapowiedzieli już członkowie i zwolennicy PiS, przedstawiciele wszystkich klubów "Gazety Polskiej" oraz blisko 500-osobowa grupa Węgrów zaproszonych przez te kluby.

Duda przypomniał, że PiS organizuje obchody Święta Niepodległości w Krakowie już po raz drugi. - Te uroczystości odbywają się w Krakowie nie bez powodu, to właśnie z tego miasta wyszła I Kompania Kadrowa i tutaj, na Wawelu, spoczywa chyba największy twórca polskiej niepodległości marszałek Józef Piłsudski - zaznaczył Duda.

Poseł pytany przez dziennikarzy o charakter przemówień, które zostaną wygłoszone przed Krzyżem Katyńskim, wyraził przekonanie, że ich najważniejszym elementem będzie 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. - Żyjemy w dzisiejszej Polsce i odniesienia do obecnej sytuacji są jednak rzeczą naturalną - zastrzegł.

Poseł PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że przedstawiciele PiS w poniedziałek przed południem wezmą też udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości organizowanych w Krakowie przez władze miasta i województwa małopolskiego.

PiS zachęca do udziału w warszawskich i krakowskich obchodach na plakatach, billboardach, w reklamach oraz specjalnej gazetce zatytułowanej "Dziennik Niepodległości".

- Historia sprawiła, że daty 10 i 11 listopada się przenikają. Los spowodował, że w krypcie marszałka Piłsudskiego został pochowany Lech Kaczyński z małżonką. Podjęliśmy bardzo świadomie decyzję, że w poniedziałek po południu nie będzie nas w Warszawie. Nie mamy zamiaru uczestniczyć w próbie wywołania awantury i burd ze strony tych, którzy podjęli decyzję o organizacji 11 listopada szczytu klimatycznego w Warszawie, co wiąże się z niebezpieczeństwem przyjazdu do Warszawy różnego rodzaju lewackiego tałatajstwa - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński. W ten sposób tłumaczył, dlaczego obchody są dwudniowe i odbędą się w dwóch miastach.

Brudziński zwrócił uwagę, że rok temu kluby "Gazety Polskiej" brały udział w Marszu Niepodległości organizowanym przez środowiska narodowe. - Jak sądzę, zorientowały się, że jest to w dużej mierze impreza zawłaszczona przez marginalne środowiska prawicowe - podkreślił.

Na 13 grudnia PiS planuje marsz w Warszawie w rocznicę stanu wojennego.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook