Jedynie prawda jest ciekawa


PiS świętuje niepodległość w Krakowie

05.11.2013

Partia Jarosława Kaczyńskiego 11 listopada organizuje obchody Święta Niepodległości w Krakowie. Udział w uroczystościach zapowiadają członkowie i sympatycy PiS, przedstawiciele klubów "Gazety Polskiej" oraz goście z Węgier. Jarosław Kaczyński ma wygłosić przemówienie.

Dzień wcześniej 10 listopada w Warszawie partia planuje połączyć comiesięczny marsz ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej z upamiętnieniem 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wcześniej o 18.45 w warszawskiej katedrze odbędzie się msza i koncert. Kaczyński ma przemawiać zarówno przed Pałacem Prezydenckim, jak i pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka. Politycy złożą też kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza.

11 listopada rano w Warszawie najważniejsi politycy PiS złożą kwiaty pod pomnikami twórców polskiej niepodległości z 1918 roku: Józefa Piłsudskiego pod Belwederem, Ignacego Paderewskiego, Romana Dmowskiego i Wincentego Witosa.

Następnie - jak poinformował podczas wtorkowej konferencji prasowej poseł PiS Andrzej Duda – partia organizuje uroczystości w Krakowie. Rozpoczną się one godzinie 16.15 od złożenia kwiatów pod pomnikiem papieża Jana Pawła II przed Katedrą Wawelską. Potem zaplanowano mszę św. w tej świątyni, po której uczestnicy uroczystości złożą kwiaty na sarkofagach marszałka Józefa Piłsudskiego i pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.

Potem odbędzie się przemarsz z Wawelu przed Krzyż Katyński, gdzie przewidziano przemówienia m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ FILM Z ZAPOWIEDZIĄ UROCZYSTOŚCI:


- Do udziału w uroczystościach zapraszamy wszystkich, którzy razem z nami będą chcieli obchodzić tu w Krakowie, w narodowym sanktuarium, uroczystość religijną i uroczystość patriotyczną związaną z 95. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedział poseł Duda.

Według organizatorów swój udział zapowiedzieli już członkowie i zwolennicy PiS, przedstawiciele wszystkich klubów "Gazety Polskiej" oraz blisko 500-osobowa grupa Węgrów zaproszonych przez te kluby.

Duda przypomniał, że PiS organizuje obchody Święta Niepodległości w Krakowie już po raz drugi. - Te uroczystości odbywają się w Krakowie nie bez powodu, to właśnie z tego miasta wyszła I Kompania Kadrowa i tutaj, na Wawelu, spoczywa chyba największy twórca polskiej niepodległości marszałek Józef Piłsudski - zaznaczył Duda.

Poseł pytany przez dziennikarzy o charakter przemówień, które zostaną wygłoszone przed Krzyżem Katyńskim, wyraził przekonanie, że ich najważniejszym elementem będzie 95. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. - Żyjemy w dzisiejszej Polsce i odniesienia do obecnej sytuacji są jednak rzeczą naturalną - zastrzegł.

Poseł PiS Ryszard Terlecki zapowiedział, że przedstawiciele PiS w poniedziałek przed południem wezmą też udział w oficjalnych obchodach Święta Niepodległości organizowanych w Krakowie przez władze miasta i województwa małopolskiego.

PiS zachęca do udziału w warszawskich i krakowskich obchodach na plakatach, billboardach, w reklamach oraz specjalnej gazetce zatytułowanej "Dziennik Niepodległości".

- Historia sprawiła, że daty 10 i 11 listopada się przenikają. Los spowodował, że w krypcie marszałka Piłsudskiego został pochowany Lech Kaczyński z małżonką. Podjęliśmy bardzo świadomie decyzję, że w poniedziałek po południu nie będzie nas w Warszawie. Nie mamy zamiaru uczestniczyć w próbie wywołania awantury i burd ze strony tych, którzy podjęli decyzję o organizacji 11 listopada szczytu klimatycznego w Warszawie, co wiąże się z niebezpieczeństwem przyjazdu do Warszawy różnego rodzaju lewackiego tałatajstwa - powiedział szef Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński. W ten sposób tłumaczył, dlaczego obchody są dwudniowe i odbędą się w dwóch miastach.

Brudziński zwrócił uwagę, że rok temu kluby "Gazety Polskiej" brały udział w Marszu Niepodległości organizowanym przez środowiska narodowe. - Jak sądzę, zorientowały się, że jest to w dużej mierze impreza zawłaszczona przez marginalne środowiska prawicowe - podkreślił.

Na 13 grudnia PiS planuje marsz w Warszawie w rocznicę stanu wojennego.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

PAP/JKUB

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook