Jedynie prawda jest ciekawa

PiS rośnie, PO spada – partia Jarosława Kaczyńskiego ucieka rywalom

19.06.2017

Tylko trzy ugrupowania mogą być pewne miejsc w Sejmie. Gdyby wybory odbyły się na początku czerwca, na PiS oddałoby głos 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, na PO – 18 proc. – wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z poparciem 11 proc. ankietowanych.

W badaniu zrealizowanym na początku czerwca 29 proc. badanych zdecydowanie, a 30 proc. z wahaniem potwierdziło gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, gdyby miały się odbyć w najbliższą niedzielę. Wśród pozostałych – 13 proc. osób mówiło, że raczej by nie poszły, a kolejne 19 proc. zadeklarowało, że na pewno nie zagłosowałyby w wyborach. Co jedenasty ankietowany (9 proc.) wahał się, czy iść głosować.

Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, niemal dwie piąte (39 proc.) zapowiedziały zamiar głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. Notowania partii wzrosły o 4 punkty procentowe wobec wyników z maja.

Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska. W czerwcu na tę partię zagłosowałoby 18 proc. respondentów – jej notowania spadły w stosunku do maja o 3 punkty procentowe.

Trzecie miejsce osiągnęło ugrupowanie Kukiz'15 z poparciem 11 proc.. Pozostałe partie na 5-procentowym progu wyborczym lub pod nim.

PAP/MBB

Fot. Adrian Grycuk/wikimedia.org

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook