Jedynie prawda jest ciekawa

PiS prowadzi w kolejnym sondażu

18.04.2014

Spośród polskich partii w Parlamencie Europejskim znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania.

PiS prowadzi w sondażu przeprowadzonym przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Na największą opozycyjną partię zagłosowałoby 28,2 proc. Polaków. O prawie 2 proc. w tyle za PiS-em jest Platforma Obywatelska. Takie wyniki prezentuje sondaż IBRiS Homo Homini przeprowadzony na zlecenie RMF FM i portalu Interia.pl.

Spośród polskich partii w Parlamencie Europejskim znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania. Sojusz Lewicy Demokratycznej - 12,1 procent, Europa Plus Twój Ruch - 6,2 proc. oraz Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,1 procent. Poniżej progu wyborczego znalazła się Nowa Prawica (3,9 proc.), Polska Razem Jarosława Gowina (2,2 proc.), Solidarna Polska (1,7 proc.) i Ruch Narodowy (0,6 proc.). 13,5 proc. ankietowanych wciąż nie wie na kogo odda swój głos.

Chęć udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego zadeklarowało 31,9 proc. pytanych. 63 proc. nie zamierza brać udziału w wyborach, a 5,1 proc. nie wie czy zagłosuje.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebook.com!

mc,rmf24.pl

[fot. PAP/EPA]Warto poczytać

 1. mazurek010820171270 20.10.2017

  Ograniczenia handlu w niedziele już od 1 stycznia?

  „Jesteśmy zdeterminowani, aby ograniczenie handlu w niedzielę weszło w życie od 1 stycznia 2018 r.” - powiedziała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Dodała jednocześnie, że nie wyklucza, aby do projektu zostały wprowadzone poprawki.

 2. KomorowskiFlickr 20.10.2017

  Europoseł Bronisław Komorowski? Były Prezydent szuka dla siebie miejsca w polityce

  O planach Komorowskiego informuje "Fakt". Według gazety, najbardziej prawdopodobne jest że wystartuje on w wyborach do Parlamentu Europejskiego, którego obecna kadencja skończy się w 2019 roku

 3. POFlickr 20.10.2017

  Mazurek zdradziła kto jest dziś największym problemem PO. Nie ma niespodzianki

  PO dalej zajmuje się wyłącznie sobą i swoimi grami personalnymi - stwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek pytana o sobotnią konwencję PO, podczas której m.in. mają być przyjęte zmiany w statucie. Oceniła, że największym problemem PO jest teraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 4. Romaszewskiwiki 20.10.2017

  Romaszewska ostro o PiS: gra nieczysto

  Poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw ws SN i KRS absolutnie nie zasługują na zaakceptowanie - oceniła w piątek doradczyni prezydenta, b. działaczka opozycji z czasów PRL Zofia Romaszewska. Jak oceniła, PiS gra "nieczysto" z prezydentem.

 5. UE 20.10.2017

  Poprawa stosunków między Polską i UE jest możliwa? Prof. Krasnodębski uspokaja

  Istnieje możliwość poprawy relacji między instytucjami Unii Europejskiej a Polską w najbliższym czasie - ocenił w piątek europoseł PiS, prof. Zdzisław Krasnodębski. Jak zauważył, Komisja Europejska wspiera np. polskie projekty energetyczne.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook