Jedynie prawda jest ciekawa

PiS proponuje Tuskowi udział w debacie

17.02.2014

Debata PiS o zdrowiu odbędzie się 3 marca w Towarzystwie Lekarskim. Prezes Jarosław Kaczyński zaprosił do tej dyskusji premiera Donalda Tuska.

„Jesteśmy gotowi do merytorycznej dyskusji, a nie do rozmowy o cenach pietruszki, czy jakichś sprawach sprzed 20 lat. 3 marca porozmawiamy o sprawach poważnych. Jeśli Donald Tusk jest gotów się tam pojawić, to dopraszamy go do tej debaty, to jest propozycja dla premiera” - powiedział prezes PiS. Rzecznik partii Adam Hofman dodał, że PiS nie stawia premierowi żadnych warunków, który według swojej woli na debacie może pojawić się sam lub z własnymi ekspertami.

System ochrony zdrowia to jeden z trzech najważniejszych tematów, wokół których skupia się nowy program PiS.

„Trudno byłoby rozmawiać o wszystkim, nie ma tutaj chęci ucieczki, mam nadzieję, że premier przyjmie tę propozycję. A jakieś ustawki telewizyjne nas nie interesują” - prezes PiS nie wykluczył jednak kolejnych merytorycznych dyskusji, jeśli debata o zdrowiu okazałaby się sukcesem.

run

fot. PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. 1270lubnauer01919191 15.12.2017

  Lubnauer okazuje łaskę: w zarządzie Nowoczesnej jest miejsce dla Petru

  "Niejednokrotnie deklarowałam, że Ryszard Petru ma swoje miejsce w zarządzie, jeśli zechce" - powiedziała w piątek w TVP 1 przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Zadeklarowała, że udzieli poparcia Kamili Gasiuk-Pihowicz, Adamowi Szłapce i Mirosławowi Pampuchowi.

 2. 1270prezydentgejrobertbiedron 15.12.2017

  Platforma poprze Roberta Biedronia?

  PO chce wygrać wybory samorządowe - nie wyklucza poparcia prezydentów niezależnych, np. Roberta Biedronia

 3. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 4. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 5. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook