Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: Platforma jest naga

10.05.2017

"Jesteśmy nadal przekonani, że PO nie ma programu na przyszłość, powtarza nasze pomysły, które zgłasza w dodatku w sposób niewiarygodny" - ocenił szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki odnosząc się do środowego wystąpienia polityków PO.

"Platforma kwestionowała program 500 plus, mówiła, że nie ma szans, żeby ten program wprowadzić w życie, teraz zapowiada, że go podwoi" - mówił na konferencji w środę Terlecki.

"Wszyscy chyba dobrze pamiętamy, jak Platforma w kampanii wyborczej zapowiadała, że nie podwyższy wieku emerytalnego, potem podwyższyła. Jesteśmy przekonani, że jak dojdzie do władzy to natychmiast zlikwiduje program 500 plus i to wydaje mi się jest dość oczywiste" - ocenił szef klubu PiS.

Terlecki oświadczył, że PiS będzie chętnie debatować z opozycją, która "będzie miała coś konkretnego do powiedzenia". Dopóki - dodał - tak nie jest, politycy PiS są zmuszeni czekać.

Jak ocenił, Platforma Obywatelska po "klapie tzw. Marszu Wolności" usiłuje teraz wyjść z twarzą i przedstawić się jako taka opozycja, która nie stawiała na "marsz, na ulicę, tylko na dyskusję". "Tak nie jest i wszyscy to doskonale widzimy" - stwierdził szef klubu PiS.

Terlecki pytany przez dziennikarzy, czy PiS odrzuca apele PO o debatę między obiema partiami zaprzeczył. "Nie, my nie odrzucamy debaty, jesteśmy bardzo zainteresowani poważną, merytoryczną debatą z partią, która ma program, która wie czego chce, która ma stabilny leadership, w którym
wiadomo kto podejmuje decyzje i które to decyzje są wiążące" - zadeklarował.

Ocenił, że Platforma Obywatelska zmienia co chwilę swoje stanowiska w różnych kwestiach. "To rzeczywiście nas dziwi, ale mamy nadzieję, że dziwi także wyborców Platformy" - dodał.

Według rzeczniczki PiS Beaty Mazurek PO nie ma żadnego programu. "Platforma jest naga, nie ma żadnego programu, jeśli chce debatować, to najpierw niech przedstawi swój program, bo zmieniając zdanie w kluczowych kwestiach dla Polaków jest po prostu niewiarygodna" - powiedziała Mazurek.

Przykładem jest - jak stwierdziła  - program 500 plus. "Kiedy go wprowadzaliśmy głośno krzyczeli: +nie ma na to pieniędzy, Polski na to nie stać+. Kiedy program jest realizowany mówią: +500 zł na każde dziecko+, teraz mówią o wprowadzeniu kryterium w postaci chociażby zatrudnienia co najmniej
jednego z rodziców" - zauważyła Mazurek. 

Jak oceniła PO "zmienia zdanie częściej niż rękawiczki", chociażby w przypadku płacy minimalnej. "Grzegorz Schetyna jednego dnia mówi, że nie będą podnosić płacy minimalnej,  następnego dnia mówi, że jednak będą podnosić. W tak zwanym międzyczasie główny ekonomista PO pan prof. Rzońca mówi tak:
+wzrost płacy minimalnej hamuje wzrost zatrudnienia, a w efekcie spowalnia wzrost gospodarczy i zwiększa zakres biedy+. Są niewiarygodni w tym, co mówią, są niewiarygodni w tym, co robią" - stwierdziła Mazurek.  

Przywołała również - jak powiedziała - słowa Schetyny ws. imigrantów: "Jeżeli coś jest narzucane, to jest to efekt słabości i braku rządu pani premier Beaty Szydło".

Przywołała też inną wypowiedz Schetyny - z 2015 r.: "Decyzja ws. uchodźców jest wiążąca i zamyka tę kwestię, kolejny rząd nie może jej zmienić, to są konsekwencje decyzji, które podejmujemy i na tym polega odpowiedzialność za politykę".

"My chcemy teraz, żeby PO podjęła odpowiedzialność za politykę, ale może zaczynając od debaty, najpierw Schetyna ze Schetyna, żeby wiedział pan Schetyna co mówi, potem debata wewnątrz PO, a potem jeśli już ewentualnie debata z nami" - powiedziała Mazurek. 

W ubiegłym tygodniu Mazurek skierowała cztery pytania do polityków PO: czy Platforma podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, a także, czy PO podtrzymuje deklarację likwidacji IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów.

W odpowiedzi na te zapytania lider PO Grzegorz Schetyna w środę zapowiedział, że PO zamierza zlikwidować IPN, rozszerzyć program 500 plus na pierwsze dziecko i przekazać kompetencje CBA do Komendy Głównej Policji i CBŚP. Schetyna zadeklarował również, że PO nie chce podwyższać wieku emerytalnego i nie będzie przyjmować nielegalnych migrantów.

ansa/PAP

[fot. TVP Info]

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook