Jedynie prawda jest ciekawa


PiS nie wprowadzi dwukadencyjności?

11.04.2017

Portal Polskie Radio.pl poinformował, że PiS prawdopodobnie wycofa się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządzie.

Portal Polskie Radio.pl poinformował, że PiS prawdopodobnie wycofa się z pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządzie. - PiS prawdopodobnie wycofa się z pomysłu ograniczenia kadencji samorządowców — czytamy na stronie Polskie Radio.pl.

Portal piszę, że do zmiany stanowiska partię przekonali konstytucjonaliści, którzy po przeanalizowaniu propozycji zmiany ordynacji, stwierdzili, że przepisy będą niezgodne z Konstytucją i zostaną odrzucone przez Trybunał Konstytucyjny. Powołuje się na informatora wewnątrz PiS, który twierdzi, że „sprawa wydaje się być przesądzona”, ponieważ nikt obecnie nie pracuje nad przygotowaniem projektu. - Temat utknął w martwym punkcie. Na pewno nie zajmiemy się nim przed wakacjami. Jeśli mielibyśmy wrócić do sprawy to najwcześniej jesienią, ale wątpię, aby tak się stało — wyjaśnia Polskiemu Radiu.pl znany poseł PiS-u.

Portal przytacza również opinię innego parlamentarzysty partii rządzącej, który nie ma wątpliwości, że propozycja po negatywnych ekspertyzach została porzucona przez PiS. - Nie będzie żadnej dwukadencyjności. W tej sprawie są zbyt poważne wątpliwości prawne — mówi portalowi polityk PiS-u, który pragnie zachować anonimowość.

Sprawa mogła być również sondowana w Trybunale Konstytucyjnym. - Trybunał mógł zasugerować, że proponowane rozwiązania są niekonstytucyjne i dlatego postanowiono się z nich wycofać. Gdybyśmy na siłę przyjęli tę ustawę, a następnie odrzuciłby ją TK, to ponieślibyśmy porażkę — tłumaczy poseł.

Portal Polskie Radio.pl pisze, że w PiS panuje przekonanie, że „pomysł ograniczenia kadencyjności samorządów jest kolejnym błędem wizerunkowym, jaki zafundowano sobie na własne życzenie” i mógłby wywołać liczne protesty. W artykule wskazano, że na zmianę decyzji wpłynęło także stanowisko Jarosława Gowina i posłów jego partii.

[Ratusz w Warszawie, fot. Szczebrzeszynski/commons.wikimedia.org]

ems/PolskieRadio.pl

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook