Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS miażdży rywali w sondażu

27.02.2016

Gwałtowny spadek poparcia dla partii Ryszarda Petru.

Wbrew atakom opozycji, Polacy dobrze oceniają 100 dni rządu PiS. Notowania partii Jarosława Kaczyńskiego, wedle najnowszego sondażu Millward Brown dla Faktów TVN i TVN24, wzrosły o 2 punkty procentowe. PiS z 32 proc. poparciem deklasuje pozostałe ugrupowania!

Gwałtowny zjazd zaliczyła Nowoczesna, której notowania spadły aż o 5 punktów procentowych. Ekipa Ryszarda Petru ma teraz 22 proc. poparcia, ale i to wystarcza, by nadal wyprzedzać Platformę, choć pozycja niedawnej partii rządzącej nieco wzmocniła. Po objęciu przywództwa przez Grzegorza Schetynę notowania PO wzrosły 3 punkty proc. i wynoszą obecnie 17 proc.

Jak relacjonuje tvn24.pl, poza PiS, Nowoczesną i Platformą, w Sejmie znalazłoby się poza tym tylko jedno ugrupowanie – Kukiz’15 z poparciem na poziomie 8 proc. (spadek o 1 punkt proc.).

Za parlamentarną burtą pozostają SLD (4 proc.), Partia Razem (3 proc.), KORWiN (3 proc.). Katastrofalnie wyglądają notowania PSL. Na stronnictwo, które współrządziło z Platformą, zagłosowałoby dziś zaledwie 2 proc. ankietowanych!

To już dla partii Władysława Kosiniaka-Kamysza nie dno, lecz wiercenie dziury w dnie…

JKUB/tvn24.pl

fot. [PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

Facebook