Jedynie prawda jest ciekawa

PiS krytykuje budzet

28.09.2011

Posłowie PiS nie zgadzają się z założeniami przyszłorocznego budżetu przygotowanego przez PO. Beata Szydło powiedziała na konferencji, że rząd przyjął wczoraj budżet tylko dlatego, żeby spełnić ustawowy obowiązek i zaprezentować dokument do 30 września.

Zdaniem wiceszefowej PiS niepokojące w projekcie budżetu są między innymi wskaźniki wzrostu wpływów do państwowej kasy z podatku VAT. Jeśli dochody mają z niego wzrosnąć o 12 miliardów to - według Szydło - jest to ukryta zapowiedź kolejnej podwyżki tego podatku.

Szydło dodała, że po lekkiej kosmetyce do obecnego dokumentu budżetowego włożono to, co przygotował rząd w maju. Posłanka powiedziała również, że jej partia po wygranych dla siebie wyborach rozpocznie rządy od przeprowadzenia audytu na temat stanu finansów publicznych i założeń budżetowych.

Beata Szydło odniosła się również do debaty, jaka odbyła się dziś w Sejmie pomiędzy ministrem finansów a liderem SLD. Jej zdaniem zamiast merytorycznej i ważnej dla całego społeczeństwa debaty o stanie finansów publicznych w Sejmie rozegrała się typowa polityczna szopka.

IAR
[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook