Jedynie prawda jest ciekawa


PiS krytykuje budzet

28.09.2011

Posłowie PiS nie zgadzają się z założeniami przyszłorocznego budżetu przygotowanego przez PO. Beata Szydło powiedziała na konferencji, że rząd przyjął wczoraj budżet tylko dlatego, żeby spełnić ustawowy obowiązek i zaprezentować dokument do 30 września.

Zdaniem wiceszefowej PiS niepokojące w projekcie budżetu są między innymi wskaźniki wzrostu wpływów do państwowej kasy z podatku VAT. Jeśli dochody mają z niego wzrosnąć o 12 miliardów to - według Szydło - jest to ukryta zapowiedź kolejnej podwyżki tego podatku.

Szydło dodała, że po lekkiej kosmetyce do obecnego dokumentu budżetowego włożono to, co przygotował rząd w maju. Posłanka powiedziała również, że jej partia po wygranych dla siebie wyborach rozpocznie rządy od przeprowadzenia audytu na temat stanu finansów publicznych i założeń budżetowych.

Beata Szydło odniosła się również do debaty, jaka odbyła się dziś w Sejmie pomiędzy ministrem finansów a liderem SLD. Jej zdaniem zamiast merytorycznej i ważnej dla całego społeczeństwa debaty o stanie finansów publicznych w Sejmie rozegrała się typowa polityczna szopka.

IAR
[fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 2. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 3. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 4. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 5. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 6. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook