Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS: HGW sięga po każde 5zł

10.10.2013

„Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera wprowadzenie w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty podzieliłoby miasto na enklawy.

Wprowadzenia w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty oznaczałoby podział Warszawy na enklawy. Pewna część obywateli stolicy nie miałaby pieniędzy na te przejazdy. Byłby to kolejny podział na gorszych i lepszych – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji zorganizowanej na warszawskiej Starówce.

Gdy zwracał się do dziennikarzy, w tle widać było most Śląsko-Dąbrowski. Czy za przejazd tym mostem, a także za korzystanie z pozostałych przepraw przez Wisłę, trzeba będzie w Warszawie płacić? Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprzecza, ale PiS oczekuje gwarancji, że rzeczywiście tak się nie stanie. Decyzje miałyby zostać podjęte jeszcze przed referendum, na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy.

Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa. Powrót do tego to cywilizacyjny regres. Rzecz jest skandaliczna i dlatego trzeba jej zapobiec – podkreślał Kaczyński.

Jak wyjaśniał, na nadzwyczajnej sesji Rady należy uchylić fragment strategii rozwoju Warszawy, który może być podstawą do wprowadzenia opłat za przejazdy przez mosty.

Pani prezydent twierdzi, że tego rodzaju reguły nie będą wprowadzane, a rzecznik miasta, że zostaną wprowadzone za 10 lat. Mamy do czynienia z sytuacją plątania się w zeznaniach. Po pierwsze – za 10 lat to będzie tak samo nieuzasadnione i skandaliczne jak dziś, a po drugie – biorąc pod uwagę sposób rządzenia tej ekipy i brak pieniędzy, może się okazać, że opłaty zostaną wprowadzone za 10 miesięcy – mówił Kaczyński.

PiS domaga się, by do nadzwyczajnej sesji Rady doszło niezwłocznie.

Powinniśmy zmienić ten dokument [strategię rozwoju Warszawy], tak żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz, o której wiemy, że schyli się po każde 5 zł, nie schyliła się po nasze pieniądze – zaznaczył Maciej Wąsik, szef klubu PiS w Radzie Warszawy.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, JUB

[fot: sxc.hu]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook