Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: HGW sięga po każde 5zł

10.10.2013

„Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera wprowadzenie w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty podzieliłoby miasto na enklawy.

Wprowadzenia w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty oznaczałoby podział Warszawy na enklawy. Pewna część obywateli stolicy nie miałaby pieniędzy na te przejazdy. Byłby to kolejny podział na gorszych i lepszych – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji zorganizowanej na warszawskiej Starówce.

Gdy zwracał się do dziennikarzy, w tle widać było most Śląsko-Dąbrowski. Czy za przejazd tym mostem, a także za korzystanie z pozostałych przepraw przez Wisłę, trzeba będzie w Warszawie płacić? Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprzecza, ale PiS oczekuje gwarancji, że rzeczywiście tak się nie stanie. Decyzje miałyby zostać podjęte jeszcze przed referendum, na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy.

Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa. Powrót do tego to cywilizacyjny regres. Rzecz jest skandaliczna i dlatego trzeba jej zapobiec – podkreślał Kaczyński.

Jak wyjaśniał, na nadzwyczajnej sesji Rady należy uchylić fragment strategii rozwoju Warszawy, który może być podstawą do wprowadzenia opłat za przejazdy przez mosty.

Pani prezydent twierdzi, że tego rodzaju reguły nie będą wprowadzane, a rzecznik miasta, że zostaną wprowadzone za 10 lat. Mamy do czynienia z sytuacją plątania się w zeznaniach. Po pierwsze – za 10 lat to będzie tak samo nieuzasadnione i skandaliczne jak dziś, a po drugie – biorąc pod uwagę sposób rządzenia tej ekipy i brak pieniędzy, może się okazać, że opłaty zostaną wprowadzone za 10 miesięcy – mówił Kaczyński.

PiS domaga się, by do nadzwyczajnej sesji Rady doszło niezwłocznie.

Powinniśmy zmienić ten dokument [strategię rozwoju Warszawy], tak żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz, o której wiemy, że schyli się po każde 5 zł, nie schyliła się po nasze pieniądze – zaznaczył Maciej Wąsik, szef klubu PiS w Radzie Warszawy.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, JUB

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. respectus170602018 17.06.2018

  „Polacy po swoje!”. Kolejny spot, który budzi ogromne emocje. Jedni chwalą, inni wolą nie komentować

  Na Twitterze zaprezentowano nowy spot kampanii #RespectUs. Wideo wzbudziło gorące emocje.

 2. Petru-15062018 17.06.2018

  Niesamowite. Jednak powstanie kolejna partia Ryszarda Petru. Znamy szczegóły!

  Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie "Plan Naprawy Państwa", czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS. Ujawniamy szczegóły i kolejny plan Petru.

 3. 1270pomniklk 16.06.2018

  Odsłonięto pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego

  Pomnik prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r., odsłonięto w sobotę w Szczecinie. Na uroczystości obecny był premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu, samorządów, a także kilkuset mieszkańców regionu.

 4. Sad16082018 16.06.2018

  Nowelizacja ustawy o sądownictwie i Sądzie Najwyższym weszła w życie

  W sobotę weszła w życie nowelizacja ustaw o ustroju sądów powszechnych i Sądzie Najwyższym. Nowela wprowadza zmiany w instytucji skargi nadzwyczajnej oraz mianowania asesorów w sądach powszechnych

 5. 1270timmermans 16.06.2018

  Rzecznik prezydenta: Spór z KE zakończyłby się, gdyby nie ambicje Timmersmansa

  Mam wrażenie, że część Komisji Europejskiej, a szczególnie jej szef Jean-Claude Juncker, chce zakończenia sporu z Polską; blokuje to ambicjonalne i personalne podejście wiceszefa KE Fransa Timmermansa - ocenił w sobotę rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński

 6. wyborcza15062018 15.06.2018

  „Wyborcza” ilustruje konkurs o bohaterach niepodległości zdjęciem… niemieckiego żołnierza

  Skandal czy głupota? „Wyborcza” ilustruje konkurs o historii Polski....zdjęciem niemieckiego żołnierza

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook