Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS: HGW sięga po każde 5zł

10.10.2013

„Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa – mówi prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zdaniem byłego premiera wprowadzenie w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty podzieliłoby miasto na enklawy.

Wprowadzenia w Warszawie opłat za przejazdy przez mosty oznaczałoby podział Warszawy na enklawy. Pewna część obywateli stolicy nie miałaby pieniędzy na te przejazdy. Byłby to kolejny podział na gorszych i lepszych – mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji zorganizowanej na warszawskiej Starówce.

Gdy zwracał się do dziennikarzy, w tle widać było most Śląsko-Dąbrowski. Czy za przejazd tym mostem, a także za korzystanie z pozostałych przepraw przez Wisłę, trzeba będzie w Warszawie płacić? Hanna Gronkiewicz-Waltz zaprzecza, ale PiS oczekuje gwarancji, że rzeczywiście tak się nie stanie. Decyzje miałyby zostać podjęte jeszcze przed referendum, na nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy.

Myta na mostach, różnego rodzaju komory celne wewnątrz terytorium państwa, to historia bardzo odległa. Powrót do tego to cywilizacyjny regres. Rzecz jest skandaliczna i dlatego trzeba jej zapobiec – podkreślał Kaczyński.

Jak wyjaśniał, na nadzwyczajnej sesji Rady należy uchylić fragment strategii rozwoju Warszawy, który może być podstawą do wprowadzenia opłat za przejazdy przez mosty.

Pani prezydent twierdzi, że tego rodzaju reguły nie będą wprowadzane, a rzecznik miasta, że zostaną wprowadzone za 10 lat. Mamy do czynienia z sytuacją plątania się w zeznaniach. Po pierwsze – za 10 lat to będzie tak samo nieuzasadnione i skandaliczne jak dziś, a po drugie – biorąc pod uwagę sposób rządzenia tej ekipy i brak pieniędzy, może się okazać, że opłaty zostaną wprowadzone za 10 miesięcy – mówił Kaczyński.

PiS domaga się, by do nadzwyczajnej sesji Rady doszło niezwłocznie.

Powinniśmy zmienić ten dokument [strategię rozwoju Warszawy], tak żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz, o której wiemy, że schyli się po każde 5 zł, nie schyliła się po nasze pieniądze – zaznaczył Maciej Wąsik, szef klubu PiS w Radzie Warszawy.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

PAP, JUB

[fot: sxc.hu]

Warto poczytać

 1. zniczpamieci2 23.10.2016

  W Wielkopolsce zapłonęły "znicze pamięci"

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłonęły w niedzielę w całej Wielkopolsce w ramach ósmej edycji akcji społecznej "Zapal znicz pamięci".

 2. pope 23.10.2016

  Ks. Jerzy i związek zbrojny w MSW

  Prokuratura IPN bada sprawę zabójstwa kapelana "Solidarności".

 3. mid-16a20026 23.10.2016

  Wassermann zapowiada przesłuchanie Tuska

  "Będziemy pytać premiera Donalda Tuska, od kiedy miał wiedzę, że istnieje coś takiego jak Amber Gold i kto tę firmę prowadzi".

 4. mid-16a22283 23.10.2016

  Antoni Macierewicz - "Patriota Roku 2016"

  Szef Ministerstwa Obrony Narodowej otrzymał nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela.

 5. mid-16a20066 22.10.2016

  Szef MON: PiS źródłem geopolitycznej zmiany

  "Sukces w ogóle byłby niemożliwy, gdyby nie myśl polityczna, gdyby nie plany przygotowane i sukces ostateczny koalicji, którą kieruje Jarosław Kaczyński".

 6. palace-of-culture-651926960720-1 22.10.2016

  Spór o Chmielną 11 w Warszawie

  Ratusz do dziś nie zrobił nic, by unieważnić decyzję Święcickiego, o której urzędnicy pisali „wydana z rażącym naruszeniem prawa”.

 7. mistraleeeee 22.10.2016

  MON oczekuje odpowiedzi ws. Mistrali

  W interesie bezpieczeństwa Polski jest to, aby Rosja nie posiadała najnowocześniejszych okrętów desantowo - śmigłowcowych klasy Mistral.

 8. CvXg0t8XgAAWZ1k 22.10.2016

  Pogrzeb Józefa Bandzo ps. „Jastrząb”

  W kościele pw. św. Karola Boromeusza zakończyły się uroczystości pogrzebowe Józefa Bandzo. „Jastrząb” był jednym z ostatnich żołnierzy mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki”.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook