Jedynie prawda jest ciekawa

PiS dogania Platformę

12.04.2013

Prawo i Sprawiedliwość zyskało 2 punkty, Platforma Obywatelska straciła 3. W efekcie obie partie idą niemal „łeb w łeb”. Takie dane przynosi najnowszy sondaż TNS Polska dla programu "Forum" (TVP Info).

Najnowsze wyniki badań pracowni sondażowej TNS Polska wskazują, że przewaga Platformy Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością stopniała do zaledwie 1 punku proc. Na partię Donalda Tuska chce głosować 34 proc. ankietowanych (to spadek o 2 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania).

Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego – 33 proc. (wzrost o 3 pkt). Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z wynikiem 13 proc. a na czwartym Ruch Palikota – który zanotował 8 proc. poparcia.

Listę ugrupowań, które dostałyby się do Sejmu zamyka Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 5 proc.

Pod progiem wyborczym znalazły się kolejno Nowa Prawica (3 proc), Solidarna Polska (2 proc.), i PJN (1 proc) .
Badanie wykonano w dniach 10 – 11 kwietnia, metodą telefoniczną, na próbie 1000 dorosłych Polaków.

ansa/ TVP Info

Warto poczytać

 1. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 2. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 3. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

 4. Caracal352sow-af-mil 14.12.2017

  PiS ostro o poprzedniej władzy: zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie i awaryjne

  Nasi poprzednicy zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie, całkowicie importowane i - jak się okazuje - awaryjne - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Artur Soboń. Posłowie PiS odnieśli się do doniesień medialnych dotyczących francuskich śmigłowców caracal

 5. Strzelecka14122017 14.12.2017

  IPN przeszuka katownię NKWD. Mogą znajdować się tam szczątki pomordowanych Polaków

  IPN, który przejął siedzibę dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie, podejmie na jej terenie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. To teren budynku przy ul. Strzeleckiej 8, w którego piwnicach mordowano żołnierzy podziemia niepodległościowego

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook