Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS daleko przed Platformą

21.10.2013

Prawo i Sprawiedliwość "odskakuje" Platformie o kolejny punkt procentowy i powiększa przewagę nad rządzącą partią do dziewięciu punktów. Najnowszy sondaż wskazuje na sporą przewagę partii Kaczyńskiego.

Według instytutu Homo Homini, gdyby wybory odbyły się w miniony weekend, wygrałoby je PiS, a do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Badanie jest o tyle istotne, że wskazuje na nastroje społeczne już po przeprowadzonym w stolicy referendum. 

Z badania przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że poparcie dla partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego nie zmieniło się od poprzedniego sondażu i wynosi 31 procent. Spada za to - o jeden punkt procentowy - Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 22 proc. pytanych.

W Sejmie zmieściłby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z 14-proc. poparciem (bez zmian) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 6 proc. głosów (wzrost o 1 pp.). Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD, na które chce głosować 14 proc. wyborców (tak jak przed miesiącem); PSL, które może liczyć na 6 proc. głosów (wzrost o 1 punkt procentowy) oraz Twój Ruch z poparciem 5 proc. wyborców (wzrost o 1 punkt procentowy).

Poza parlamentem znalazłaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z wynikiem na poziomie trzech procent. Pozostałe ugrupowania uzyskały w tym sondażu poparcie w granicach błędu statystycznego.

Kolejne 15 proc. wyborców nie wie, na kogo oddaliby swój głos w wyborach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 18-19 października na grupie 1100 wyborców.

svit, "Rzeczpospolita", wPolityce.pl

[Fot. Profil PiS na FB]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

Słowa kluczowe:

Platforma Obywatelska

,

sondaż

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook