Jedynie prawda jest ciekawa

PiS daleko przed Platformą

21.10.2013

Prawo i Sprawiedliwość "odskakuje" Platformie o kolejny punkt procentowy i powiększa przewagę nad rządzącą partią do dziewięciu punktów. Najnowszy sondaż wskazuje na sporą przewagę partii Kaczyńskiego.

Według instytutu Homo Homini, gdyby wybory odbyły się w miniony weekend, wygrałoby je PiS, a do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Badanie jest o tyle istotne, że wskazuje na nastroje społeczne już po przeprowadzonym w stolicy referendum. 

Z badania przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej" wynika, że poparcie dla partii kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego nie zmieniło się od poprzedniego sondażu i wynosi 31 procent. Spada za to - o jeden punkt procentowy - Platforma Obywatelska, na którą chce głosować 22 proc. pytanych.

W Sejmie zmieściłby się jeszcze Sojusz Lewicy Demokratycznej z 14-proc. poparciem (bez zmian) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, które może liczyć na 6 proc. głosów (wzrost o 1 pp.). Do Sejmu weszłoby jeszcze SLD, na które chce głosować 14 proc. wyborców (tak jak przed miesiącem); PSL, które może liczyć na 6 proc. głosów (wzrost o 1 punkt procentowy) oraz Twój Ruch z poparciem 5 proc. wyborców (wzrost o 1 punkt procentowy).

Poza parlamentem znalazłaby się Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego z wynikiem na poziomie trzech procent. Pozostałe ugrupowania uzyskały w tym sondażu poparcie w granicach błędu statystycznego.

Kolejne 15 proc. wyborców nie wie, na kogo oddaliby swój głos w wyborach.

Sondaż przeprowadzono w dniach 18-19 października na grupie 1100 wyborców.

svit, "Rzeczpospolita", wPolityce.pl

[Fot. Profil PiS na FB]

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook