Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS chce odwołania Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu

21.10.2014

"Ktoś, kto usłyszał i dowiedział się o planach rozbiorowych w stosunku do istniejącego i uznawanego państwa, powinien podjąć odpowiednie działania zarówno w sferze informacyjnej."

Prawo i Sprawiedliwość domaga się dymisji Radosława Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu. O wniosku klubu PiS w tej sprawie poinformował na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

- Nie możemy brać odpowiedzialności za udział w polskim życiu publiczności i to na tak wysokim stanowisku człowieka, który wykazuje się całkowitą nieodpowiedzialnością - podkreślał szef PiS.

Kaczyński przekonywał, że Sikorski zachował się skandalicznie, słysząc o propozycja rozbiorowych, a następnie prowadząc polską dyplomację w kierunku… ocieplenia relacji z Moskwą.

- Ktoś, kto usłyszał i dowiedział się o planach rozbiorowych w stosunku do istniejącego i uznawanego państwa, powinien podjąć odpowiednie działania zarówno w sferze informacyjnej – tu wewnątrz Polski. Powinien poinformować prezydenta Polski – a Lech Kaczyński nie został o tym poinformowany i powinien podjąć akcję międzynarodową - wyliczał prezes PiS.

Kaczyński nie krył krytycznej oceny polityki rządu Platformy i PSL w sprawach relacji z Kremlem. - Przypomnę, że reakcją na to, co powiedział Putin była polityka resetu i ocieplenia stosunków z Rosją, i to nawet po Smoleńsku, po śmierci prezydenta i 95 innych obywateli. (…) Ktoś, kto działa w ten sposób, naraża się na najdalej idące zarzuty, powstaje pytanie – czym się kierował? Prezydent nie chciał powołać go na stanowisko ministra spraw zagranicznych. I miał ku temu powody, jako były premier znałem te powody. I to są bardzo poważne powody – działalność Sikorskiego to weryfikuje - tłumaczył.

Zapewnił, że choć nie jest pewny szans wniosku o dymisję Sikorskiego, to PiS go złoży.

- Każdy odpowiedzialny polityk polski powinien dążyć, by Sikorski zniknął z życia publicznego - argumentował Kaczyński.

mc,wPolityce.pl
[fot. PAP/Michał Walczak]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook