Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PiS: budowa Polski trwa nadal

31.08.2012

Uchwała Komitetu Politycznego PiS z okazji Rocznicy Porozumień Sierpniowych.

32 lata temu Polacy przeciwstawili się systemowi, opartemu  na kłamstwie, przemocy i obcej dominacji. 31 sierpnia zmusili reżim komunistyczny do ustępstw, które okazały się początkiem drogi do wolności. Wielki ruch społeczny, który zjednoczył znaczącą większość polskiego społeczeństwa, pokazał Europie i światu, jak dobro może zwyciężyć nad  złem.

Dzisiaj obchodzimy rocznicę powstania „S” , nie tylko po to, aby uczcić wszystkich, którym zawdzięczamy odzyskaną niepodległość. Przypominamy to wielkie zwycięstwo, aby powiedzieć, że budowa wolnej i demokratycznej, dostatniej i solidarnej Polski trwa nadal. Napotykamy na tej drodze przeszkody, ale pamięć o Sierpniu 1980 roku przekonuje nas, że ich pokonanie jest możliwe.

W rocznicę Porozumień Gdańskich, a także Szczecińskich i Jastrzębskich, które przywróciły wiarę w odbudowę wolnej Ojczyzny, ale także w przeddzień rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która pokazała jak kruchy może być pokój budowany na przyzwoleniu dla nieprawości, wzywamy do jedności wszystkich, którym drogie są idee wolności, sprawiedliwości, przywiązania do chrześcijańskich wartości, do własnego państwa i narodowej wspólnoty.

Jak

[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Słowa kluczowe:

PiS

,

NSZZ "Solidarność"

,

sierpień

,

Polska

,

rocznica

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook