Jedynie prawda jest ciekawa


PiS: budowa Polski trwa nadal

31.08.2012

Uchwała Komitetu Politycznego PiS z okazji Rocznicy Porozumień Sierpniowych.

32 lata temu Polacy przeciwstawili się systemowi, opartemu  na kłamstwie, przemocy i obcej dominacji. 31 sierpnia zmusili reżim komunistyczny do ustępstw, które okazały się początkiem drogi do wolności. Wielki ruch społeczny, który zjednoczył znaczącą większość polskiego społeczeństwa, pokazał Europie i światu, jak dobro może zwyciężyć nad  złem.

Dzisiaj obchodzimy rocznicę powstania „S” , nie tylko po to, aby uczcić wszystkich, którym zawdzięczamy odzyskaną niepodległość. Przypominamy to wielkie zwycięstwo, aby powiedzieć, że budowa wolnej i demokratycznej, dostatniej i solidarnej Polski trwa nadal. Napotykamy na tej drodze przeszkody, ale pamięć o Sierpniu 1980 roku przekonuje nas, że ich pokonanie jest możliwe.

W rocznicę Porozumień Gdańskich, a także Szczecińskich i Jastrzębskich, które przywróciły wiarę w odbudowę wolnej Ojczyzny, ale także w przeddzień rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, która pokazała jak kruchy może być pokój budowany na przyzwoleniu dla nieprawości, wzywamy do jedności wszystkich, którym drogie są idee wolności, sprawiedliwości, przywiązania do chrześcijańskich wartości, do własnego państwa i narodowej wspólnoty.

Jak

[Fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 5. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 6. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook