Jedynie prawda jest ciekawa


PiS alternatywą dla polityki rządu

25.03.2012

Według przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka, który wraz 50 parlamentarzystami PiS gościł w niedzielę na Podkarpaciu, działania wobec Kościoła katolickiego pokazują, że Polską rządzą ludzie o poglądach "już nawet nie lewicowych, ale lewackich", a alternatywą dla polityki rządu jest PiS.

Parlamentarzyści PiS przyjechali na Podkarpacie, aby rozmawiać z mieszkańcami o programie PiS, o lokalnych problemach mieszkańców oraz - jak zauważył Błaszczak - o tym, co zamierza zrobić rząd Donalda Tuska i jakie są alternatywne rozwiązania, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość.       

Spotkania z mieszkańcami zaplanowano w każdym powiecie i niektórych gminach regionu.       

Błaszczak podczas briefingu na rzeszowskim rynku powiedział do zebranych mieszkańców, że jego zdaniem premier Tusk ściga się z Januszem Palikotem o to, który z nich "będzie bardziej radykalny w wojnie z kościołem katolickim". Podkreślił jednocześnie, że Kościół w Polsce jest instytucją, stanowiącą podstawę tożsamości narodowej.        

"A więc godzenie w Kościół katolicki, również poprzez próbę wyrugowania nauczania religii ze szkół, poprzez dyskryminowanie telewizji Trwam, a więc medium poza głównym nurtem, które odważa się być krytyczne wobec tego, co się w naszym kraju dzieje, jest próbą osiągnięcia takiego efektu, że ludzie typu Jerzy Urban, którzy dotychczas popierali Palikota, będą popierali pewnie Donalda Tuska" - powiedział Błaszczak.        

W jego opinii taka polityka jest zgubna dla Polski, a PiS stanowi jedyną realną alternatywę "dla złych rządów premiera Donalda Tuska".        

Jego zdaniem przejawem ataku na kościół w Polsce jest też próba likwidacji funduszu kościelnego. Zauważył, że z funduszu kościelnego czerpie nie tylko kościół katolicki, ale też inne wyznania.        

Pytany przez dziennikarzy o możliwość odebrania PiS przez Solidarną Polskę głosów części wyborców na Podkarpaciu, Błaszczak odpowiedział, że jego ugrupowanie opowiada się za jednością prawicy. Przypomniał też, że władze PiS wystosowały apel do ugrupowań prawicowych o powrót do PiS.       

"Smuci nas to, że państwo z Solidarnej Polski wybrali swoje ambicje personalne, ponad interesy naszego kraju" - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.       

Dodał, że w ich przekonaniu interesem Polski jest to, aby od władzy odsunąć Donalda Tuska, którego rządy - jak zauważył - są nieudolne, a ambicje indywidualnych polityków SP umacniają, a nie osłabiają Donalda Tuska.  Stwierdził też, że w ostatnich wyborach wynik Prawa i Sprawiedliwości byłby lepszy, gdyby partia PJN nie odbierała poparcia PiS.      

Oprócz Błaszczaka na Podkarpacie przyjechała jeszcze m.in. wiceprezes PiS Beata Szydło, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński, poseł Antoni Macierewicz.  Spotkania na Podkarpaciu są pierwsze z cyklu spotkań polityków PiS z mieszkańcami w całym kraju.     

Przed rozpoczęciem briefingu delegacja parlamentarzystów złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. 

PAP

[fot. pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. youtuberzy-21062018-r 21.06.2018

  Gwiazdy Youtube będą promować Polskę. Kogo zaproszono do współpracy?

  Siedmiu twórców kanałów na YouTube o międzynarodowym zasięgu przyjedzie do Polski, na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. "Chcemy pokazać Polskę taką, jaka jest: piękną, nowoczesną, otwartą, z nieszablonową ofertą turystyczną" - mówił szef MSiT Witold Bańka

 2. walesa24052018 21.06.2018

  Wałęsa i Kaczyński szykują się do „wieczności”? Zaskakujący wpis byłego prezydenta

  Do Lecha Wałęsy doszły doniesienia, jakoby Jarosław Kaczyński miał udać się na polityczną emeryturę. Sprawę skomentował w dramatycznych i kontrowersyjnych słowach.

 3. zendaya-lublin-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 4. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 5. bydgoszcz-RM-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 6. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 7. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 8. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook