Jedynie prawda jest ciekawa

PiS alternatywą dla polityki rządu

25.03.2012

Według przewodniczącego klubu parlamentarnego PiS Mariusza Błaszczaka, który wraz 50 parlamentarzystami PiS gościł w niedzielę na Podkarpaciu, działania wobec Kościoła katolickiego pokazują, że Polską rządzą ludzie o poglądach "już nawet nie lewicowych, ale lewackich", a alternatywą dla polityki rządu jest PiS.

Parlamentarzyści PiS przyjechali na Podkarpacie, aby rozmawiać z mieszkańcami o programie PiS, o lokalnych problemach mieszkańców oraz - jak zauważył Błaszczak - o tym, co zamierza zrobić rząd Donalda Tuska i jakie są alternatywne rozwiązania, które proponuje Prawo i Sprawiedliwość.       

Spotkania z mieszkańcami zaplanowano w każdym powiecie i niektórych gminach regionu.       

Błaszczak podczas briefingu na rzeszowskim rynku powiedział do zebranych mieszkańców, że jego zdaniem premier Tusk ściga się z Januszem Palikotem o to, który z nich "będzie bardziej radykalny w wojnie z kościołem katolickim". Podkreślił jednocześnie, że Kościół w Polsce jest instytucją, stanowiącą podstawę tożsamości narodowej.        

"A więc godzenie w Kościół katolicki, również poprzez próbę wyrugowania nauczania religii ze szkół, poprzez dyskryminowanie telewizji Trwam, a więc medium poza głównym nurtem, które odważa się być krytyczne wobec tego, co się w naszym kraju dzieje, jest próbą osiągnięcia takiego efektu, że ludzie typu Jerzy Urban, którzy dotychczas popierali Palikota, będą popierali pewnie Donalda Tuska" - powiedział Błaszczak.        

W jego opinii taka polityka jest zgubna dla Polski, a PiS stanowi jedyną realną alternatywę "dla złych rządów premiera Donalda Tuska".        

Jego zdaniem przejawem ataku na kościół w Polsce jest też próba likwidacji funduszu kościelnego. Zauważył, że z funduszu kościelnego czerpie nie tylko kościół katolicki, ale też inne wyznania.        

Pytany przez dziennikarzy o możliwość odebrania PiS przez Solidarną Polskę głosów części wyborców na Podkarpaciu, Błaszczak odpowiedział, że jego ugrupowanie opowiada się za jednością prawicy. Przypomniał też, że władze PiS wystosowały apel do ugrupowań prawicowych o powrót do PiS.       

"Smuci nas to, że państwo z Solidarnej Polski wybrali swoje ambicje personalne, ponad interesy naszego kraju" - powiedział przewodniczący klubu parlamentarnego PiS.       

Dodał, że w ich przekonaniu interesem Polski jest to, aby od władzy odsunąć Donalda Tuska, którego rządy - jak zauważył - są nieudolne, a ambicje indywidualnych polityków SP umacniają, a nie osłabiają Donalda Tuska.  Stwierdził też, że w ostatnich wyborach wynik Prawa i Sprawiedliwości byłby lepszy, gdyby partia PJN nie odbierała poparcia PiS.      

Oprócz Błaszczaka na Podkarpacie przyjechała jeszcze m.in. wiceprezes PiS Beata Szydło, przewodniczący komitetu wykonawczego PiS Joachim Brudziński, poseł Antoni Macierewicz.  Spotkania na Podkarpaciu są pierwsze z cyklu spotkań polityków PiS z mieszkańcami w całym kraju.     

Przed rozpoczęciem briefingu delegacja parlamentarzystów złożyła kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. 

PAP

[fot. pis.org.pl]

Warto poczytać

 1. Duda13122017 13.12.2017

  Ukraina wciąż nie zniosła zakazu ekshumacji polskich żołnierzy. Będzie interwencja Prezydenta

  Prezydenci Polski i Ukrainy Andrzej Duda i Petro Poroszenko uzgodnili w środę w Charkowie, że podejmą działania na rzecz jak najszybszego zniesienia zakazu ekshumacji. Ma się tym zająć wspólna komisja na szczeblu wicepremierów obu krajów - poinformowali

 2. Morawiecki131220171 13.12.2017

  Premierowy wpis Premiera. Morawiecki zadebiutował na Twitterze

  Rano odbyło się oficjalne powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Premiera Rady Ministrów; nowego szefa rządu powitała b. premier Beata Szydło, która w nowym rządzie objęła stanowisko wicepremiera

 3. RazemKrakow 13.12.2017

  Partia Razem walczy z wolnością słowa! Zablokowali konferencję naukową na UJ

  Władze uczelni ugięły się pod apelem działaczy partii i wycofał się z organizacji sesji naukowej. - To upadek wolności akademickiej - komentuje sprawę Ordo Iuris

 4. ArmiiLudowejwiki 13.12.2017

  Koniec z Marksem i Świerczewskim. Dekomunizacja stała się faktem!

  Ulice m.in. w woj. małopolskim, mazowieckim, wielkopolskim i śląskim - zgodnie z nową ustawą dekomunizacyjną - zmieniły swoich patronów. Pomimo zmian nazw ulic, dokumenty mieszkańców zachowują swoją ważność - poinformowało w środę MSWiA w przesłanym PAP komunikacie

 5. muzulmanie 13.12.2017

  Szkoła koraniczna? Nie w Polsce

  Muzułmańska gmina wyznaniowa w Białymstoku sprzedaje działkę, z rozpoczętą przed laty i przerwaną budową szkoły koranicznej. Za uzyskane z tej transakcji pieniądze chce kupić gotowy budynek, z przeznaczeniem na działalność edukacyjną i kulturalną

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook