Jedynie prawda jest ciekawa


Pilne! Strzelanina w centrum Gdyni

14.11.2017
pilne20102017
Pilne! Strzelanina w centrum Gdyni

Po godzinie 20 lokalne media poinformowały, że w budynku należącym do firmy Thomson Reuters w Gdyni doszło do strzelaniny.

Policja zatrzymała 30-letniego obywatela Białorusi. Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdyni, która przejęła śledztwo w tej sprawie, żadnych szczegółów nie chcą zdradzać, zapewniają jednak, że nikt nie został ranny – relacjonuje portal trójmiasto.pl.

Mężczyzna przed godz. 19 wszedł do swojego miejsca pracy z pistoletem i długą bronią. To pracownicy firmy powiadomili policję - informuje Radio Gdańsk.

Według świadków zdarzenia, do których udało nam się dotrzeć, Białorusin miał strzelać do jednego ze swoich współpracowników w biurze. Z relacji wynikało, że personel był bardzo mocno wystraszony całym zdarzeniem, ale na szczęście udało się bezpiecznie wszystkich ewakuować. Sytuacja była jednak ekstremalnie nerwowa i niebezpieczna.

Aktualizacja 22:20

Według podkomisarza Michał Sienkiewicza z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w budynku padły dwa strzały.

Policja potwierdza, że zatrzymany mężczyzna jest pracownikiem firmy, w której doszło do zdarzenia. Nie potwierdza jednak informacji o tym, że Białorusin do kogokolwiek strzelał. Aktualnie mężczyznę przewieziono do izby zatrzymań, gdzie jest cały czas przesłuchiwany, prowadzone są także dalsze czynności operacyjne. Policjanci przesłuchują też innych pracowników firmy, którzy na miejscu zdarzenia. 

Warto poczytać

 1. 1270rafalskamin 26.04.2018

  Rząd przyjął projekt podwyższający rentę socjalną dla osób niepełnosprawnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o podwyższeniu renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych, do wysokości minimalnej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy; świadczenie wzrośnie z 865,03 zł do 1029,80 zł. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 września, z mocą od 1 czerwca 2018 r.

 2. 1270schetynmapoasm 26.04.2018

  Schetyna: możemy wygrać wybory w 10-14 największych miastach

  Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna ocenił w czwartek, że koalicja tworzona przez jego ugrupowanie i Nowoczesną może wygrać wybory samorządowe w 10-14 największych miastach. Jestem optymistycznie nastawiony po liście kandydatów, którą przedstawił PiS - dodał.

 3. 1270kaczoreknansa 26.04.2018

  Znamy kandydatów PiS na prezydentów miast wojewódzkich. Są mocne nazwiska

  Małgorzata Wassermann, Patryk Jaki i Kacper Płażyński - to chyba najmocniejsze nazwiska wśród zaprezentowanych przez PiS kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

 4. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 5. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 6. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 7. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 8. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook