Jedynie prawda jest ciekawa

Pilne! Strzelanina w centrum Gdyni

14.11.2017
pilne20102017
Pilne! Strzelanina w centrum Gdyni

Po godzinie 20 lokalne media poinformowały, że w budynku należącym do firmy Thomson Reuters w Gdyni doszło do strzelaniny.

Policja zatrzymała 30-letniego obywatela Białorusi. Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdyni, która przejęła śledztwo w tej sprawie, żadnych szczegółów nie chcą zdradzać, zapewniają jednak, że nikt nie został ranny – relacjonuje portal trójmiasto.pl.

Mężczyzna przed godz. 19 wszedł do swojego miejsca pracy z pistoletem i długą bronią. To pracownicy firmy powiadomili policję - informuje Radio Gdańsk.

Według świadków zdarzenia, do których udało nam się dotrzeć, Białorusin miał strzelać do jednego ze swoich współpracowników w biurze. Z relacji wynikało, że personel był bardzo mocno wystraszony całym zdarzeniem, ale na szczęście udało się bezpiecznie wszystkich ewakuować. Sytuacja była jednak ekstremalnie nerwowa i niebezpieczna.

Aktualizacja 22:20

Według podkomisarza Michał Sienkiewicza z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w budynku padły dwa strzały.

Policja potwierdza, że zatrzymany mężczyzna jest pracownikiem firmy, w której doszło do zdarzenia. Nie potwierdza jednak informacji o tym, że Białorusin do kogokolwiek strzelał. Aktualnie mężczyznę przewieziono do izby zatrzymań, gdzie jest cały czas przesłuchiwany, prowadzone są także dalsze czynności operacyjne. Policjanci przesłuchują też innych pracowników firmy, którzy na miejscu zdarzenia. 

Warto poczytać

 1. kaczynski17112017 17.11.2017

  "Zakaz hodowli zwierząt futerkowych to kwestia stosunku do zwierząt, kwestia serca i litości"

  Prezes PiS: zakaz hodowli zwierząt futerkowych w Polsce to droga do europeizacji

 2. DudaSzydlo 17.11.2017

  Pracę prezydenta oceniamy wysoko, rządu - nieco niżej

  52 proc. badanych dobrze ocenia pracę prezydenta Andrzeja Dudy; źle - 35 proc. - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Bardziej podzieleni respondenci są w kwestii oceny pracy rządu Beaty Szydło - 44 proc. ostrzega ją dobrze; dokładnie tyle samo jest zdania przeciwnego

 3. Bonieckiwpolityce 17.11.2017

  Co się dzieje z księdzem Bonieckim? Wzbudza kolejne kontrowersje

  - Jestem przerażona postawą księdza. Ludzi nie wolno nam potępiać, ale grzech jak najbardziej, więc dlaczego ksiądz tego nie robi? Odczytuje to jako pochwała grzechu i robienie sobie z Pana Boga polewkę - piszą internauci

 4. SzydloGuy-1 17.11.2017

  Mocne przesłanie Szydło do zachodnich polityków: nie zgodzę się, żeby obywatele mojego kraju byli szkalowani

  Polska premier odniosła się do skandalicznych słów Guy'a Verhofstadt'a. - 60 tysięcy ludzi, którzy w Warszawie wyszli na piękną, biało-czerwoną manifestację, żeby uczcić Święto Niepodległości, nie może być nazywanych przez nikogo - i dotyczy to nie tylko Polski, ale każdego innego kraju - faszystami

 5. Dzieci1 17.11.2017

  Możesz zrezygnować z ulgi podatkowej na dziecko. Zobacz kiedy się to opłaci

  Rodziny z jednym dzieckiem, które po skorzystaniu z ulgi rodzinnej przekroczyły próg dochodowy i straciły prawo do "500 plus", mogą skorygować swój wniosek o świadczenie - zapewnił wiceminister RPiPS Bartosz Marczuk. Zaznaczył, że w tej sytuacji należy zrezygnować z ulgi

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook