Jedynie prawda jest ciekawa

Piękne zachowanie młodych reprezentantów Polski. Ten gest trzeba pochwalić!

16.06.2017

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczyna dziś bój o główne trofeum rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Piłkarze ciężko trenują, omawiają taktykę i modlą się. Dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach wiarę trzeba pielęgnować!

- Idziemy do kościoła, pomodlić się. Dzisiaj Boże Ciało, także trzeba iść. Ja się tego nie wstydzę i myślę, że większość chłopaków tak samo. W dzisiejszych czasach trzeba pielęgnować wiarę – stwierdził Łukasz Moneta, piłkarz reprezentacji U-21, która rozpoczyna zmagania w odbywających się w Polsce mistrzostwach Europy. Nic dodać, nic ująć!

Wraz z Łukaszem Monetą, graczem Ruchu Chorzów, do kościoła wybrała się całkiem spora grupa młodych gwiazd polskiej piłki a krzepiącą scenę zarejestrował operator oficjalnego kanału PZPN „Łączy nas piłka”. To dobrze, że młodzi ludzie nie wstydzą się Boga i potrafią otwarcie mówić o swoim przywiązaniu do wiary.

Reprezentacja młodzieżowa przygotowywała się do turnieju w Arłamowie. Polacy są nie tylko gospodarzem mistrzostw, ale też jednym z ich faworytów. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z Anglikami, Szwedami i Słowakami. Pierwszy mecz, ze Słowacją, już dziś wieczorem w Lublinie.

Opisywaną scenę widać od 2 minuty 58 sekundy filmu. 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook