Jedynie prawda jest ciekawa


Piękne zachowanie młodych reprezentantów Polski. Ten gest trzeba pochwalić!

16.06.2017

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczyna dziś bój o główne trofeum rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Piłkarze ciężko trenują, omawiają taktykę i modlą się. Dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach wiarę trzeba pielęgnować!

- Idziemy do kościoła, pomodlić się. Dzisiaj Boże Ciało, także trzeba iść. Ja się tego nie wstydzę i myślę, że większość chłopaków tak samo. W dzisiejszych czasach trzeba pielęgnować wiarę – stwierdził Łukasz Moneta, piłkarz reprezentacji U-21, która rozpoczyna zmagania w odbywających się w Polsce mistrzostwach Europy. Nic dodać, nic ująć!

Wraz z Łukaszem Monetą, graczem Ruchu Chorzów, do kościoła wybrała się całkiem spora grupa młodych gwiazd polskiej piłki a krzepiącą scenę zarejestrował operator oficjalnego kanału PZPN „Łączy nas piłka”. To dobrze, że młodzi ludzie nie wstydzą się Boga i potrafią otwarcie mówić o swoim przywiązaniu do wiary.

Reprezentacja młodzieżowa przygotowywała się do turnieju w Arłamowie. Polacy są nie tylko gospodarzem mistrzostw, ale też jednym z ich faworytów. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z Anglikami, Szwedami i Słowakami. Pierwszy mecz, ze Słowacją, już dziś wieczorem w Lublinie.

Opisywaną scenę widać od 2 minuty 58 sekundy filmu. 

Warto poczytać

 1. walter21022018 21.02.2018

  Symboliczny koniec Waltera. Rozpoczęła się rozbiórka pomnika gen. Świerczewskiego w Jabłonkach

  Rozpoczął się demontaż pomnika gen. Karola Świerczewskiego "Waltera" w Jabłonkach. Pozwolenie na jego demontaż wydał starosta leski. Prace ruszyły w środę przed godz. 11.

 2. 1270jaruzelskimend 21.02.2018

  W końcu! Już wkrótce Jaruzelski i Kiszczak stracą stopnie!

  W czwartek na Komitecie Stałym Rady Ministrów będzie dyskutowany projekt ustawy umożliwiającej odebranie stopni generalskich - zapowiedział w środę szef Komitetu Jacek Sasin

 3. 1270IZRAELWOJNA 21.02.2018

  Zybertowicz: konflikt izraelsko-polski jest dla społeczeństwa pewnym wstrząsem

  To nie my zainicjowaliśmy konflikt izraelsko-polski, który jest dla społeczeństwa pewnym wstrząsem - ocenił doradca prezydenta prof. Andrzej Zybertowicz

 4. 1270wolyn 20.02.2018

  Zakaz prowadzenia ekshumacji będzie obciążał relacje polsko-ukraińskie

  Zakaz prowadzenia ekshumacji szczątków polskich ofiar wojen i konfliktów będzie obciążał relacje polsko-ukraińskie dopóki nie zostanie zniesiony - uważa wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Jesteśmy zdeterminowani, żeby prowadzić rozmowy ze stroną ukraińską, by wspólnie osiągnąć ten cel - dodał.

 5. 1270degradacja 20.02.2018

  "Odebranie stopni generalskich Jaruzelskiemu i Kiszczakowi to elementarna uczciwość"

  Należy odebrać stopnie generalskie m.in. Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi ze względu na elementarną uczciwość; dziś musimy młodemu pokoleniu wskazać, jakie postawy są godne, a jakie trzeba określić mianem zdrady - podkreślił szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

 6. 1270pseudohist 20.02.2018

  Historyk Jan Grabowski przestrzega Tel Awiw przed dialogiem z Polską

  Polski historyk Jan Grabowski powiedział w Tel Awiwie, że przystępowanie do dialogu z Polską na temat "ustawy o Holokauście" (nowelizacji ustawy o IPN) jest ostatnią rzeczą, jaką Izrael powinien zrobić - informuje we wtorek "Haarec" w wydaniu online.

 7. 1270dudalitwa 20.02.2018

  Polacy murem za prezydentem i premierem

  Prezydent Andrzej Duda cieszy się największym (72 proc.) zaufaniem - wynika z sondażu CBOS. Premier Mateusz Morawiecki ma 64 proc. zaufanie, a wicepremier Beata Szydło - 58 proc.

 8. ukraina20022018 20.02.2018

  Ambasador Ukrainy po spotkaniu ze Schetyną: "Nowela ustawy o IPN tworzy antypolskie nastroje"

  "Nowela ustawy o IPN tworzy antypolskie nastroje na Ukrainie; trzeba stworzyć warunki do tego, żeby nie było barier między narodami"

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook