Jedynie prawda jest ciekawa

Piękne zachowanie młodych reprezentantów Polski. Ten gest trzeba pochwalić!

16.06.2017

Młodzieżowa reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczyna dziś bój o główne trofeum rozgrywanych w naszym kraju mistrzostw Europy. Piłkarze ciężko trenują, omawiają taktykę i modlą się. Dlaczego? Bo w dzisiejszych czasach wiarę trzeba pielęgnować!

- Idziemy do kościoła, pomodlić się. Dzisiaj Boże Ciało, także trzeba iść. Ja się tego nie wstydzę i myślę, że większość chłopaków tak samo. W dzisiejszych czasach trzeba pielęgnować wiarę – stwierdził Łukasz Moneta, piłkarz reprezentacji U-21, która rozpoczyna zmagania w odbywających się w Polsce mistrzostwach Europy. Nic dodać, nic ująć!

Wraz z Łukaszem Monetą, graczem Ruchu Chorzów, do kościoła wybrała się całkiem spora grupa młodych gwiazd polskiej piłki a krzepiącą scenę zarejestrował operator oficjalnego kanału PZPN „Łączy nas piłka”. To dobrze, że młodzi ludzie nie wstydzą się Boga i potrafią otwarcie mówić o swoim przywiązaniu do wiary.

Reprezentacja młodzieżowa przygotowywała się do turnieju w Arłamowie. Polacy są nie tylko gospodarzem mistrzostw, ale też jednym z ich faworytów. Biało-czerwoni zmierzą się w grupie z Anglikami, Szwedami i Słowakami. Pierwszy mecz, ze Słowacją, już dziś wieczorem w Lublinie.

Opisywaną scenę widać od 2 minuty 58 sekundy filmu. 

Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook