Jedynie prawda jest ciekawa


Pijana sędzia odsunięta od obowiązków

23.05.2017

Sędzia z Siemianowic Śląskich Beata B., która w ostatni weekend spowodowała po pijanemu kolizję drogową, została odsunięta od obowiązków służbowych. Prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił też o podjęcie wobec niej czynności dyscyplinarnych.

Jak podawała policja, w niedzielę w Chorzowie sędzia, jadąc prywatnym samochodem, nie zatrzymała się przed znakiem "Stop" i zderzyła się z prawidłowo jadącym oplem. Powiedziała policjantom, że jest sędzią, ale nie zasłaniała się immunitetem i poddała badaniu alkomatem, które dało wynik 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobiecie pobrano też krew do dodatkowych badań i zwolniono ją do domu.

Po przekazanej wcześniej telefonicznej informacji o kolizji prezes katowickiego sądu okręgowego otrzymał już pisemną informację z prowadzącej postępowanie Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Według komunikatu zamieszczonego we wtorek na stronie sądu, prezes wszczął procedurę odwołania Beaty B. z funkcji przewodniczącego wydziału (według informacji ze strony sądu Beata B. orzekała w Wydziale Cywilnym, była też przewodniczącą Wydziału Ksiąg Wieczystych) oraz przekazał dokumentację dotyczącą zdarzenia prezesowi sądu w Siemianowicach Śląskich. Ten zarządził natychmiastową przerwę w wykonywaniu czynności służbowych sędziego.

Ponadto prezes Sądu Okręgowego w Katowicach wystąpił do zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego o podjęcie czynności dyscyplinarnych wobec sędzi - głosi komunikat.

Beacie B. grożą konsekwencje dyscyplinarne i karne. Prokurator może wystąpić do sądu dyscyplinarnego o uchylenie jej sędziowskiego immunitetu. Sędzia Beata B. mieszka w Katowicach, od lat pracuje w sądzie w Siemianowicach. Orzeka w tamtejszym wydziale cywilnym. (PAP)

fot. [Fratria]

as/PAP

Warto poczytać

 1. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 2. duda08032018 23.04.2018

  Prezydent pod ostrzałem. Namawiają go do zmiany decyzji

  Referendum konsultacyjne ws. konstytucji to autorski pomysł prezydenta Andrzeja Dudy; wycofanie się z niego byłoby dobry krokiem - ocenił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin. Jego zdaniem referendum ma sens wtedy, gdy poddaje się pod nie "pewne gotowe propozycje"

 3. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 4. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 5. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 6. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 7. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 8. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook