Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pijana minister w izbie wytrzeźwień

24.10.2015

Trudno w to uwierzyć, że osoba, która jest odpowiedzialna za stanowienie prawa, sama w tak drastyczny sposób może je łamać! Monika Zbrojewska, wiceminister sprawiedliwości w rządzie PO-PSL, została zatrzymana za jazdę po pijanemu - donosi „Super Express”. Była tak agresywna, że interweniujący policjanci musieli wezwać posiłki, żeby ją obezwładnić. Skuta kajdankami trafiła wreszcie na izbę wytrzeźwień, skąd po kilku godzinach odebrał ją mąż.

Skandaliczne wydarzenia rozegrały się w piątek ok. 13.30 w Łodzi. Poruszającą się wężykiem toyotę yaris zauważył emerytowany policjant. Pojechał za podejrzanym autem, a gdy nadarzyła się okazja, zajechał mu drogę. Gdy otworzył drzwi zatrzymanego samochodu, od siedzącej za kierownicą kobiety wyczuł odór alkoholu. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki i wezwał policję. Po wylegitymowaniu nietrzeźwej kobiety przez patrol drogówki okazało się, że jest nią wiceminister sprawiedliwości Monika Zbrojewska.

Badanie alkomatem wykazało, że ma ponad dwa promile alkoholu! Mało tego, pani wiceminister ani myślała spokojnie poddać się czynnościom służbowym wykonywanym przez funkcjonariuszy i wpadła w istny szał!

"Zaczęła ubliżać policjantom, szarpać ich, nie pozwalała im wykonywać czynności. Trzeba było wezwać posiłki. Niedługo potem nadjechał drugi radiowóz. Pani wiceminister została skuta w kajdanki" — relacjonuje „SE”.

Zbrojewska została przewieziona na izbę wytrzeźwień przy ul. Jana Kilińskiego. Stamtąd odebrał ją po kilku godzinach mąż. Zdjęcie czarnej limuzyny, która przyjechała po pijaną wiceminister, publikuje sobotni „Fakt”.

"Monika Zbrojewska, okryta kocem, została zapakowana do auta" — opisuje tabloid.

Pytany o zachowanie swojej podwładnej Borys Budka stwierdził, że nie będzie tolerował takiego zachowania.

"Alkohol za kółkiem to śmierć. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to w poniedziałek na biurku pani premier wyląduje mój wniosek o dymisje pani wiceminister Zbrojewskiej" — zapowiedział Budka w rozmowie z „Faktem”

Zbrojewska jeszcze w piątek straciła swoje stanowisko, o czym poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Czytaj więcej: Wiceminister sprawiedliwości z rządu Platformy zatrzymana za jazdę po pijanemu. Prowadziła samochód mając dwa promile. Została zwolniona

43-letnia Monika Zbrojewska pracowała w resorcie sprawiedliwości niecały rok. Alkoholowe ekscesy z jej udziałem trafiły na pierwsze strony polskich gazet. Zyskała również międzynarodową sławę - o „wyrzuceniu z urzędu pijanej wiceminister” pisze m.in. francuski dziennik „Le Figaro”.

"Nasi ministrowie mają samochód z szoferem. Co za nędza!" — skomentował z ironią jeden z czytelników portalu internetowego francuskiej gazety.

bzm/”SE”/”Fakt”

[fot. ms.gov.pl]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook