Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Pietrzak: w powszechnym bajzlu łatwiej ukryć oszustwo

03.12.2014

„Medialna sfora rządowych agitatorów rozkręca się z dnia na dzień w atakach na PiS”.

Jan Pietrzak odnosi się do powyborczego chaosu. W swoim felietonie na łamach Tygodnika „Solidarność” wskazuje, że „medialna sfora rządowych agitatorów rozkręca się z dnia na dzień w atakach na Jarosława Kaczyńskiego i PiS”.

„Przed drugą turą wyborów mieli jeszcze kilka dni, by obrzucać błotem opozycję, która ma czelność zwracać uwagę na prawdopodobne fałszerstwo” - zauważa.

Dodaje, że „trwająca przez tydzień walka PKW z rezultatem wyborów przyniosła pożądany przez władzę wynik”. „Codziennie od 16 listopada PSL-owi przybywało punktów, a PIS-owi ubywało. I codziennie pojawiały się dziesiątki przykładów totalnego chaosu, niechlujstwa A to się worek rozerwał, a to furgonetka przepadła, magazynier ma kaca, komisja zapomniała klucza, sprzątaczka wyrzuciła papiery na śmietnik, serwer się upił, system się przewrócił... bo w powszechnym bajzlu łatwiej ukryć oszustwo i szukać usprawiedliwienia” - tłumaczy satyryk.

Autor tekstu wskazuje, że „dobrze się stało, że ktoś przypomniał przypadek województwa mazowieckiego z poprzednich wyborów samorządowych, kiedy to oczywista zmowa komisji wyborczych spowodowała rażący wzrost głosów nieważnych”.

„Ówczesne protesty przyzwoitych ludzi nie wywarły wrażenia na tych samych „leśnych dziadkach,” którzy teraz znowu popisali się swoim dziadostwem. A sędziowie jak zawsze orzekli, że fałszerstwo nie miało wpływu na elekcję” - tłumaczy Pietrzak.

ez
[Fot. M. Czutko]

Słowa kluczowe:

Pietrzak

,

Polska

,

polityka

,

wybory

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook