Jedynie prawda jest ciekawa

Pierwszą macherką Sawickiej była Kopacz?

06.06.2012

Z ujawnionych dotychczas materiałów sprawy Sawickiej (na zdjęciu) można było tylko przypuszczać, kto jest "pierwszą macherką" zaangażowaną - według skazanej byłej posłanki - w "kręcenie lodów" na służbie zdrowia.

„Fakt” publikuje treść wypowiedzi Beaty Sawickiej – skazanej za korupcję na 3 lata więzienia za korupcję – którą do tej pory znaliśmy w wersji okrojonej.

Chodzi o plan „kręcenia lodów” na służbie zdrowia przy prywatyzacji szpitali.

- Do tego pierwszy macher, partnerka z mojej grupy, dzisiaj sama przewodnicząca komisji zdrowia – mówiła Sawicka podającym się za biznesmenów agentom CBA sugerując, że dzięki Ewie Kopacz może wiele załatwić.

Do tej pory słowa "dzisiaj sama przewodnicząca komisji zdrowia" nie były upublicznione.

Czy prokuratura badała ten wątek? I co jeszcze mówiła o swoich wiele mogących politycznych przyjaciołach Sawicka? Tego nie wiemy, bo większość materiałów jest tajna i można liczyć tylko na takie jak ten przecieki.

ruk

[Na zdj. Beata Sawicka w czasie ogłaszania wyroku. Fot. PAP / Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. erdogan16102017 16.10.2017

  Kolejny akt izolacji Polski na arenie międzynarodowej. Tym razem Polskę odwiedzi prezydent Erdogan

  O czym będą rozmawiać Duda z Erdoganem? Minister Szczerski zdradził plany

 2. janpawel2pielg16102017 16.10.2017

  IPN ujawnił nowe dokumenty dot. działań SB wobec Jana Pawła II.

  - Wytyczne SB w zakresie fotografowania i filmowania pobytu Jana Pawła II podczas jego wizyty w Polsce w 1987 r. są wśród ok. 40 nowych dokumentów na portalu Archiwum IPN.

 3. Ziobro16102017 16.10.2017

  Startują pierwsze zmiany w sądownictwie. Nowy system ma zagwarantować bezstronność

  W trzech sądach - w Warszawie, Gliwicach i Suwałkach - rusza pilotażowy system losowego przydzielania sędziom spraw. Jak ocenił w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro celem rozwiązania jest m.in. zapewnienie bezstronności i równomiernego obciążenia sędziów.

 4. Protestywiki 16.10.2017

  Wojna polsko-polska to mit? Nie identyfikujemy się z popieranymi przez nas ugrupowaniami

  Prawie 80 proc. Polaków o sprecyzowanych preferencjach wyborczych w niewielkim lub żadnym stopniu identyfikuje się z popieranym ugrupowaniem - wynika z badania CBOS. Najczęściej z preferowaną partią identyfikują się wyborcy PiS. Największy negatywny elektorat ma PO.

 5. Szydlo16102017 16.10.2017

  Szydło o nauczycielach: nie ma zawodu, jest służba

  Nie ma zawodu nauczyciela, jest służba - pedagoga, nauczyciela, wychowawcy; to jest wielkie poświęcenie - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło podczas uroczystości wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów oraz odznaczeń dla nauczycieli.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook