Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwsza dama na lekcji o bezpieczeństwie drogowym

22.02.2017

Agata Kornhauser-Duda uczestniczyła w specjalnej lekcji dotyczącej bezpieczeństwa drogowego. Zajęcia odbyły się w środę w Szkole Podstawowej nr 2 w Łowiczu.

O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze, rozwadze i noszeniu odblasków - mówiła w środę podczas specjalnej lekcji uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu pierwsza dama Agata Kornhauser - Duda. "Dbanie o bezpieczeństwo dzieci jest naszym wspólnym obowiązkiem" - podkreśliła.


Pierwsza dama uczestniczyła w lekcji poświęconej bezpieczeństwu ruchu drogowego zorganizowanej w Łowiczu. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przygotowanych dla uczniów klas 1-3 przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD) najmłodsi uczestnicy ruchu poznawali podstawowe zasady obowiązujące na drodze oraz uczyli się zasad bezpieczeństwa. 

"Nie mam wątpliwości, że wasi rodzice nauczyli już was, jak bezpiecznie przemierzać drogę do i ze szkoły; jak zachowywać się w podróży i w miejscach, w których poruszają się pojazdy. Dziś te wszystkie zasady sobie przypomnimy, pewnie nauczycie się też czegoś nowego, a zdobytą wiedzą będziecie mogli wykorzystać w praktyce" - powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Pierwsza dama zwracając się do najmłodszych prosiła ich, by przestrzegając przepisów dbali nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

"Równie ważne, jak przestrzeganie przepisów, jest pracowanie nad pewnymi cechami, które ułatwią nam bezpieczny powrót do domu ze szkoły, czy podróży. Chciałabym byście pracowali nad takimi cechami, jak: rozwaga, koncentracja, ostrożność i zachowanie spokoju. A także zawsze, kiedy czujecie się niepewnie na drodze, zadawali pytania i prosili o pomoc. Dzięki tym cechom na pewno łatwiej będzie wam się poruszać bezpiecznie po drodze" - podkreśliła.

Po części teoretycznej Agata Kornhauser-Duda razem z uczniami wzięła udział w zajęciach praktycznych w zaimprowizowanym miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczniowie poznawali m.in. znaki. Rozdała również dzieciom materiały edukacyjne oraz odblaskowe worki i opaski poprawiające ich widoczność na drodze.

Podczas zajęć przepisy bezpieczeństwa w atrakcyjnej formie przybliżył najmłodszym m.in. p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

[fot.PAP/Grzegorz Michałowski]
MW/PAP

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 3. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 4. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 5. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 6. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 7. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook