Jedynie prawda jest ciekawa

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę już w sobotę

01.01.2014

"Ta pielgrzymka jest fenomenem, który pokazuje, że w obliczu inicjatyw religijnych czy patriotycznych kibice rożnych drużyn potrafią się zjednoczyć".

W najbliższą sobotę kibice kilkudziesięciu klubów piłkarskich z całej Polski spotkają się w Częstochowie na VI Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą w samo południe, potem zaplanowano wykład na temat 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i wystawę patriotycznych transparentów na Wałach Jasnogórskich.

Ks. Jarosław Wąsowicz, współorganizator pielgrzymki nie obawia się o porządek w trakcie spotkania.

„Skoro organizują to sami kibice, to wiadomo, co wolno, a co nie wolno. Przede wszystkim to jest pielgrzymka, a nie jakiś zjazd kibicowski. Wszystko to odbywa się w duchu religijnym i patriotycznym, bo taki jest charakter tego spotkania. (…) Bardzo dobry, według mnie program, każdy, komu on odpowiada to przyjedzie” - powiedział portalowi wPolityce.pl.

Ks. Wąsowicz nie widzi także zagrożenia zamieszkami, mimo, że na Jasnej Górze spotkają się kibice niejednokrotnie zwaśnionych klubów.

„To już szósta pielgrzymka i nigdy nie było konfliktów. Powtarzam, to jest inicjatywa kibiców i oni nie przyjeżdżają się tutaj konfliktować i konfrontować. W tym sensie ta pielgrzymka jest fenomenem, który pokazuje, że w obliczu inicjatyw religijnych czy patriotycznych kibice rożnych drużyn potrafią się zjednoczyć” - mówi kapłan.

run

Słowa kluczowe:

Jasna Góra

,

kibice

,

pielgrzymi

,

pielgrzymka

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook