Jedynie prawda jest ciekawa


Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę już w sobotę

01.01.2014

"Ta pielgrzymka jest fenomenem, który pokazuje, że w obliczu inicjatyw religijnych czy patriotycznych kibice rożnych drużyn potrafią się zjednoczyć".

W najbliższą sobotę kibice kilkudziesięciu klubów piłkarskich z całej Polski spotkają się w Częstochowie na VI Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą w samo południe, potem zaplanowano wykład na temat 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i wystawę patriotycznych transparentów na Wałach Jasnogórskich.

Ks. Jarosław Wąsowicz, współorganizator pielgrzymki nie obawia się o porządek w trakcie spotkania.

„Skoro organizują to sami kibice, to wiadomo, co wolno, a co nie wolno. Przede wszystkim to jest pielgrzymka, a nie jakiś zjazd kibicowski. Wszystko to odbywa się w duchu religijnym i patriotycznym, bo taki jest charakter tego spotkania. (…) Bardzo dobry, według mnie program, każdy, komu on odpowiada to przyjedzie” - powiedział portalowi wPolityce.pl.

Ks. Wąsowicz nie widzi także zagrożenia zamieszkami, mimo, że na Jasnej Górze spotkają się kibice niejednokrotnie zwaśnionych klubów.

„To już szósta pielgrzymka i nigdy nie było konfliktów. Powtarzam, to jest inicjatywa kibiców i oni nie przyjeżdżają się tutaj konfliktować i konfrontować. W tym sensie ta pielgrzymka jest fenomenem, który pokazuje, że w obliczu inicjatyw religijnych czy patriotycznych kibice rożnych drużyn potrafią się zjednoczyć” - mówi kapłan.

run

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook