Jedynie prawda jest ciekawa

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę już w sobotę

01.01.2014

"Ta pielgrzymka jest fenomenem, który pokazuje, że w obliczu inicjatyw religijnych czy patriotycznych kibice rożnych drużyn potrafią się zjednoczyć".

W najbliższą sobotę kibice kilkudziesięciu klubów piłkarskich z całej Polski spotkają się w Częstochowie na VI Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą w samo południe, potem zaplanowano wykład na temat 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i wystawę patriotycznych transparentów na Wałach Jasnogórskich.

Ks. Jarosław Wąsowicz, współorganizator pielgrzymki nie obawia się o porządek w trakcie spotkania.

„Skoro organizują to sami kibice, to wiadomo, co wolno, a co nie wolno. Przede wszystkim to jest pielgrzymka, a nie jakiś zjazd kibicowski. Wszystko to odbywa się w duchu religijnym i patriotycznym, bo taki jest charakter tego spotkania. (…) Bardzo dobry, według mnie program, każdy, komu on odpowiada to przyjedzie” - powiedział portalowi wPolityce.pl.

Ks. Wąsowicz nie widzi także zagrożenia zamieszkami, mimo, że na Jasnej Górze spotkają się kibice niejednokrotnie zwaśnionych klubów.

„To już szósta pielgrzymka i nigdy nie było konfliktów. Powtarzam, to jest inicjatywa kibiców i oni nie przyjeżdżają się tutaj konfliktować i konfrontować. W tym sensie ta pielgrzymka jest fenomenem, który pokazuje, że w obliczu inicjatyw religijnych czy patriotycznych kibice rożnych drużyn potrafią się zjednoczyć” - mówi kapłan.

run

Warto poczytać

 1. 1270kempa 14.12.2017

  Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o podpalenie biura Kempy

  Dolnośląscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o podpalenie biura poselskiego szefowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beaty Kempy w Sycowie. Do podłożenia ognia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek.

 2. 1270amwp 14.12.2017

  Antoni Macierewicz odpowiada Putinowi: Zamiast drwić i oskarżać Polskę, niech pozwoli na wyjaśnienie tragedii smoleńskiej

  Najwyższy czas, żeby władze rosyjskie spojrzały prawdzie w oczy i oddały Polsce bezprawnie przetrzymywany wrak Tu-154M, czarne skrzynki i inne fundamentalne dowody w sprawie katastrofy smoleńskiej - powiedział w czwartek szef MON Antoni Macierewicz.

 3. 1270matteusz 14.12.2017

  Morawiecki: uruchomienie art. 7 traktatu UE wobec Polski byłoby niesprawiedliwe

  Ewentualne uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Polski byłoby niesprawiedliwe - powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji w Brukseli. Według niego Europa powinna być Europą suwerennych państw, które mają prawo do reformy sądownictwa.

 4. Caracal352sow-af-mil 14.12.2017

  PiS ostro o poprzedniej władzy: zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie i awaryjne

  Nasi poprzednicy zamierzali kupić śmigłowce stare, drogie, całkowicie importowane i - jak się okazuje - awaryjne - powiedział w czwartek w Sejmie poseł PiS Artur Soboń. Posłowie PiS odnieśli się do doniesień medialnych dotyczących francuskich śmigłowców caracal

 5. Strzelecka14122017 14.12.2017

  IPN przeszuka katownię NKWD. Mogą znajdować się tam szczątki pomordowanych Polaków

  IPN, który przejął siedzibę dawnej katowni NKWD i UB na Pradze w Warszawie, podejmie na jej terenie poszukiwania szczątków ofiar zbrodni komunistycznych. To teren budynku przy ul. Strzeleckiej 8, w którego piwnicach mordowano żołnierzy podziemia niepodległościowego

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook