Jedynie prawda jest ciekawa

Piękny gest szwedzkich kibiców! O tym, co zrobili na pewno będzie głośno

17.06.2017

W ramach rozpoczętych wczoraj w Polsce mistrzostw Europy w piłce nożnej u-21 rozegrano m. in. mecz Szwecji z Anglią. Pojedynek obu reprezentacji nie zachwycił, ale ciekawsze rzeczy działy się przed meczem.

Szwedzcy kibice, którzy bardzo licznie odwiedzili nasz kraj sprawili, że będzie o nich wkrótce głośno nie tylko w Polsce. Wszystko z powodu pięknego i bezinteresownego gestu. W Kielcach spotkali bezdomnego mężczyznę, któremu kupili nowe buty, dali mu też koszulkę reprezentacji Szwecji i zabrali go ze sobą na mecz. Mężczyzna na pewno zapamięta ten dzień do końca życia, a zachowanie żółto-niebieskich kibiców zasługuje na ogromny szacunek. Brawo! 

Z kronikarskiego obowiązku trzeba dodać, że Szwedzi bezbramkowo zremisowali z Anglią, a w drugim meczu tej grupy biało-czerwoni przegrali ze Słowacją 1:2. 


Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook