Jedynie prawda jest ciekawa


Piękny gest młodego sportowca! Udało mu się wzruszyć setki internautów

28.04.2017

Patryk Matysik, młody polski sportowiec mieszkający w Stanach Zjednoczonych w piękny sposób uhonorował pamięć o zamordowanych w Katyniu Polakach. Wziął udział w biegu na jedną milę, a swój udział w zmaganiach sportowych zadedykował ofiarom zbrodni katyńskiej z 1940 roku.

Po zakończonych zawodach stanął na bieżni z biało-czerwoną flagą i powiedział:

„Witam wszystkich serdecznie, tu mówi Patryk Matysik z Key West Floryda, po biegu na jedną milę. Zająłem trzecie miejsce, ale taki jest sport, czasem się wygrywa, czasami się przegrywa. Przygotowywałem się do tego biegu tylko dwa tygodnie, ponieważ jestem piłkarzem. Chciałem ten bieg zadedykować wszystkim Polakom zamordowanym w Katyniu w 1940 roku przez sowietów. Chciałem wszystkim Polakom przypomnieć o naszej historii, bo naród bez historii nie jest narodem. Wiele osób zapomina o naszej historii i to jest dla mnie obrzydliwe.  Chciałem też pozdrowić Marcina Czaplińskiego, który w piękny sposób przypomina polską historię. Pozdrawiam Marcina i wszystkich Polaków, jestem dumny z tego, że jestem Polakiem, dziękuję!”

Piękny gest młodego sportowca nagrał i umieścił na Twitterze właśnie Marcin Czapliński, społecznik i miłośnik historii, a także autor projektu „Mapa Przeszłości”, który upamiętniał ofiarę Powstańców Warszawskich. Tweet z przesłaniem młodego sportowca polubiło już kilkuset internautów.

Zobacz:

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook