Jedynie prawda jest ciekawa


Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

23.06.2018
dzien-ojca-23062018
Piękne życzenia z okazji dnia ojca od Prezydenta

Z okazji Dnia Ojca Kancelaria Prezydenta RP złożyła w sobotę na Twitterze życzenia i przypomniała sześciu wybitnych Polaków, ojców polskiej niepodległości: Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego i Wincentego Witosa.

Kancelaria Prezydenta RP napisała na Twitterze: "Dziś w Polsce obchodzimy #DzieńOjca Wszystkie najlepszego dla wszystkich ojców! A my przypominamy w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości, 6 wybitnych Polaków, 6 Ojców naszej niepodległości! Zdjęcie ze wszystkimi, będziecie mogli zrobić przy #MobilneMuzeum Podajcie dalej!"

W załączonej do Twittera prezentacji wymieniono: Ignacego Daszyńskiego – działacza socjalistycznego, jednego z przywódców Polskiej Partii Socjalistycznej, premiera, marszałka Sejmu; Romana Dmowskiego - dyplomatę, współzałożyciela Narodowej Demokracji, prezesa Komitetu Narodowego w Paryżu, przedstawiciela na konferencję w Wersalu; Ignacego Jana Paderewskiego - wybitnego artystę, dyplomatę, premiera, kustosza polskiej misji i racji stanu; Józefa Piłsudskiego - marszałka, wybitnego żołnierza walczącego o wolną Polskę przez całe swoje życie; Wojciecha Korfantego - społecznika, polityka, publicystę walczącego o powrót Śląska do Polski; Wincentego Witosa -premiera, działacza ruchu ludowego, wybitnego działacza niepodległościowego. 


W imieniu redakcji dołączam się do życzeń i również wszystkim ojcom składam serdeczne życzenia z okazji ich święta. Wszystkiego najlepszego!

(PAP)/ JD

fot. Twitter.com

Warto poczytać

 1. 1270lunapark 22.07.2018

  Dramat na wesołym miasteczku w Polsce. Zginął chłopiec

  9-letni chłopiec zmarł po wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie (Warmińsko-mazurskie). Według policji do wypadku doszło w wyniku awarii karuzeli. Lunapark zamknięto.

 2. 1270rozlewkrwijpg 22.07.2018

  "Opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi"

  Mam wrażenie, że opozycja chce, żeby w Polsce doszło do rozlewu krwi - powiedział w niedzielę szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski, komentując ostatnie ataki na biura poselskie PiS.

 3. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 4. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 5. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 6. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 7. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 8. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook