Jedynie prawda jest ciekawa


Piękne słowa Prezydenta. Głośno powiedział co sądzi o popieraniu programów prorodzinnych

19.03.2018
Duda19032017
Piękne słowa Prezydenta. Głośno powiedział co sądzi o popieraniu programów prorodzinnych

Prezydent Andrzej Duda w trakcie poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Choszczna (Zachodniopomorskie) powiedział, że jest dumny, iż uczestniczy we wdrażaniu programów prorodzinnych. "Chciałbym, żeby do programu Rodzina 500 plus dołączył dobrze przygotowany program Mieszkanie plus" - mówił.

Przed przemówieniem prezydenta wystąpił lokalny zespół muzyczny dzieci i młodzieży. - Dziękuję za tą piękną pieśń na początku, dziękuję za tę postawę. To jest proszę państwa tak - rzeczywiście "płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie", ale przede wszystkim "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". Polska jest dzięki państwa pracy - mówił prezydent.

- Polska jest i Polska się rozwija dzięki waszemu trudowi, dzięki państwa postawie. Cieszę się, że do tego wysiłku, który czynicie swoją codzienną pracą teraz dołącza się też postawa rządzących - programy, które są skierowane po to, żeby wzmocnić Polską rodzinę - dodał Andrzej Duda.

Wśród tych programów prezydent wymienił m.in. program Rodzina 500 Plus. - Jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć - uważam to za wielkie dzieło. Chciałbym, żeby do tego dołączył jeszcze dobrze przygotowany program "Mieszkanie plus". Chciałbym, żeby do tego dołączyły dobrze przygotowane programy, gdzie były PGR-y i one upadły - zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że taki program dotyczący byłych PGR-ów jest przygotowywany w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi i zostanie wdrożony po to, "by Polska rozwijała się w sposób zrównoważony, by przyłożyć więcej starania do tych miejsc w Polsce, które ucierpiały na transformacji ustrojowej".

Prezydent przekonywał też, że rok 2018 jest bardzo ważny. - Rok 2018 ma szczególny wymiar - stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju - ocenił. - Chcę przede wszystkim tutaj w Choszcznie wyrazić do państwa prośbę - do rodziców, ale także i do nauczycieli, do wszystkich obecnych, do wychowawców, przede wszystkim do tych, którzy mają codzienny kontakt z młodzieżą. Chciałbym, żebyście to stulecie odzyskania niepodległości tutaj w Choszcznie, w waszym powiecie obeszli pięknie - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent mówił również o specyfice zachodniopomorskiego miasta. - Wiem oczywiście, jakie były meandry historii i wiem o tym, że w 1918 r. tutaj Polski nie było - powiedział Andrzej Duda. Zaznaczył jednak, że Polska została w tym miejscu odbudowana. - To jest dzisiaj wasza ziemia, to jest dzisiaj wasza mała ojczyzna, piękna zresztą. Wspaniały, piękny kawałek Polski. Ale każda z waszych rodzin ma swoją piękną historię. I o tej historii chciałbym, żebyście rozmawiali z młodymi, żebyście ją przekazywali - powiedział prezydent.

- Cieszcie się niepodległą Rzeczpospolitą, razem z młodzieżą - apelował Andrzej Duda.

Prezydent powiedział także, że przyjechał do Choszczna, ponieważ miasto i jego mieszkańcy są dla niego ważni. - Staram się odwiedzić wszystkie powiaty w naszym kraju po to, żeby powiedzieć +dziękuję+. Dziękuję za wasz trud, dziękuję za waszą pracę dla Polski, dziękuję, że nie wyjechaliście, dziękuję, że tu jesteście, dziękuję, że chcecie pracować. Mam nadzieję, że tej pracy będzie jak najwięcej - mówił Andrzej Duda.

- Możecie być dumni ze swojego miasta. I bądźcie z niego dumni. I tutaj czcijcie stulecie odzyskania niepodległości. (...) niech żyje Polska, Zachodniopomorskie - zakończył swoje wystąpienie prezydent.

Choszczno jest blisko szesnastotysięcznym miastem znajdującym się na południu województwa zachodniopomorskiego, w odległości ok. 80 km od Szczecina. Położone jest na Pojezierzu Choszczeńskim nad jeziorem Kluki. Jest siedzibą władz powiatu choszczeńskiego i gminy miejsko-wiejskiej Choszczno.   

PAP
Fot: PAP/Marcin Bielecki

Warto poczytać

 1. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

 2. monciak15072018 15.07.2018

  Nowy pomysł na walkę z narkotykami. Terapeuci od uzależnień wyjdą na ulice Sopotu

  Sopot uruchomił program, w ramach którego w weekendowe noce na głównych ulicach miasta dyżurować będą terapeuci uzależnień. Podpowiedzą oni osobom, które wpadły w nałóg lub są nim zagrożone, gdzie szukać pomocy.

 3. wassermann03072018 15.07.2018

  Kiedy przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold? Wassermann: W przyszłym tygodniu ustalimy termin

  W przyszłym tygodniu sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold ustali termin przesłuchania b. premiera, a obecnie szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformowała PAP przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała jego przesłuchanie może się odbyć po 20 września.

 4. 1270birkenau 14.07.2018

  Obcokrajowcy chcieli wynieść z muzeum Auschwitz-Birkenau cegły z krematorium

  Dwójka obcokrajowców chciała wynieść z terenu muzeum Auschwitz-Birkenau cegły pochodzące z krematorium. Na miejscu policjanci prowadzą czynności z udziałem podejrzanych - poinformował PAP sierżant Mateusz Drwal z zespołu prasowego małopolskiej policji.

 5. 1270mmczuk 14.07.2018

  Dobiega końca proces przeciwko M. Maleńczukowi o napaść na działacza pro-life

  Przed krakowskim sądem dobiega końca proces o naruszenie nietykalności cielesnej, jaki muzykowi Maciejowi Maleńczukowi wytoczył z prywatnego oskarżenia działacz pro-life. Jak poinformował sąd na ostatniej rozprawie, wyrok może zostać ogłoszony we wtorek.

 6. 1270grunwald 14.07.2018

  Kolejne wspaniałe zwycięstwo Polski i Litwy nad Niemcami

  W sobotę na Polach Grunwaldzkich wojska polsko-litewskie znów pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. W inscenizacji słynnej bitwy sprzed 608 lat wzięło udział 1,3 tys. rekonstruktorów, a rycerskim zmaganiom kibicowało 15 tys. widzów.

 7. pyton11072018 14.07.2018

  Poszukiwania pytona utrudnione przez pogodę

  Nad Wisłą w okolicach Konstancina-Jeziornej (woj. mazowieckie) trwająposzukiwania pytona tygrysiego, którego wylinkę znaleziono na brzegu rzeki w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowała PAP straż pożarna, sobotnie poszukiwania są utrudnione ze względu na deszczową pogodę

 8. spiacy-komorowski-14072018 14.07.2018

  Zdjęcie śpiącego Komorowskiego stało się hitem. Zobacz opinie po Zgromadzeniu Narodowym

  Wczorajsze Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia powstania polskiego parlamentaryzmu wzbudziło szerokie zainteresowanie opinii publicznej. Nie tylko z powodu samej uroczystości, przemówienia najważniejszych polityków, ale także z powodu zachowania totalnej opozycji

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook