Jedynie prawda jest ciekawa


Piękne słowa Prezydenta. Głośno powiedział co sądzi o popieraniu programów prorodzinnych

19.03.2018
Duda19032017
Piękne słowa Prezydenta. Głośno powiedział co sądzi o popieraniu programów prorodzinnych

Prezydent Andrzej Duda w trakcie poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami Choszczna (Zachodniopomorskie) powiedział, że jest dumny, iż uczestniczy we wdrażaniu programów prorodzinnych. "Chciałbym, żeby do programu Rodzina 500 plus dołączył dobrze przygotowany program Mieszkanie plus" - mówił.

Przed przemówieniem prezydenta wystąpił lokalny zespół muzyczny dzieci i młodzieży. - Dziękuję za tą piękną pieśń na początku, dziękuję za tę postawę. To jest proszę państwa tak - rzeczywiście "płynie Wisła płynie po polskiej krainie, a dopóki płynie Polska nie zaginie", ale przede wszystkim "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy". Polska jest dzięki państwa pracy - mówił prezydent.

- Polska jest i Polska się rozwija dzięki waszemu trudowi, dzięki państwa postawie. Cieszę się, że do tego wysiłku, który czynicie swoją codzienną pracą teraz dołącza się też postawa rządzących - programy, które są skierowane po to, żeby wzmocnić Polską rodzinę - dodał Andrzej Duda.

Wśród tych programów prezydent wymienił m.in. program Rodzina 500 Plus. - Jestem dumny, że mogę w tym uczestniczyć - uważam to za wielkie dzieło. Chciałbym, żeby do tego dołączył jeszcze dobrze przygotowany program "Mieszkanie plus". Chciałbym, żeby do tego dołączyły dobrze przygotowane programy, gdzie były PGR-y i one upadły - zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że taki program dotyczący byłych PGR-ów jest przygotowywany w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi i zostanie wdrożony po to, "by Polska rozwijała się w sposób zrównoważony, by przyłożyć więcej starania do tych miejsc w Polsce, które ucierpiały na transformacji ustrojowej".

Prezydent przekonywał też, że rok 2018 jest bardzo ważny. - Rok 2018 ma szczególny wymiar - stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości jest wydarzeniem jedynym w swoim rodzaju - ocenił. - Chcę przede wszystkim tutaj w Choszcznie wyrazić do państwa prośbę - do rodziców, ale także i do nauczycieli, do wszystkich obecnych, do wychowawców, przede wszystkim do tych, którzy mają codzienny kontakt z młodzieżą. Chciałbym, żebyście to stulecie odzyskania niepodległości tutaj w Choszcznie, w waszym powiecie obeszli pięknie - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent mówił również o specyfice zachodniopomorskiego miasta. - Wiem oczywiście, jakie były meandry historii i wiem o tym, że w 1918 r. tutaj Polski nie było - powiedział Andrzej Duda. Zaznaczył jednak, że Polska została w tym miejscu odbudowana. - To jest dzisiaj wasza ziemia, to jest dzisiaj wasza mała ojczyzna, piękna zresztą. Wspaniały, piękny kawałek Polski. Ale każda z waszych rodzin ma swoją piękną historię. I o tej historii chciałbym, żebyście rozmawiali z młodymi, żebyście ją przekazywali - powiedział prezydent.

- Cieszcie się niepodległą Rzeczpospolitą, razem z młodzieżą - apelował Andrzej Duda.

Prezydent powiedział także, że przyjechał do Choszczna, ponieważ miasto i jego mieszkańcy są dla niego ważni. - Staram się odwiedzić wszystkie powiaty w naszym kraju po to, żeby powiedzieć +dziękuję+. Dziękuję za wasz trud, dziękuję za waszą pracę dla Polski, dziękuję, że nie wyjechaliście, dziękuję, że tu jesteście, dziękuję, że chcecie pracować. Mam nadzieję, że tej pracy będzie jak najwięcej - mówił Andrzej Duda.

- Możecie być dumni ze swojego miasta. I bądźcie z niego dumni. I tutaj czcijcie stulecie odzyskania niepodległości. (...) niech żyje Polska, Zachodniopomorskie - zakończył swoje wystąpienie prezydent.

Choszczno jest blisko szesnastotysięcznym miastem znajdującym się na południu województwa zachodniopomorskiego, w odległości ok. 80 km od Szczecina. Położone jest na Pojezierzu Choszczeńskim nad jeziorem Kluki. Jest siedzibą władz powiatu choszczeńskiego i gminy miejsko-wiejskiej Choszczno.   

PAP
Fot: PAP/Marcin Bielecki

Warto poczytać

 1. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 2. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

 3. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 4. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 5. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 6. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 7. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 8. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook