Jedynie prawda jest ciekawa


Piechociński o szpiegu: Mamy poważny problem

16.10.2014

„To jest jednak jedno z najważniejszych miejsc w Wojsku Polskim, w którym znalazł się, czy mógł znaleźć się oficer, który złamał przysięgę” - powiedział w „Salonie politycznym Trójki” wicepremier i lider PSL Janusz Piechociński.

Polityk zaznaczył, że szpiegostwo to nie tylko problem naszego kraju:

„Takie rzeczy zdarzają się nie tylko w Polsce. To nie jest jednak tak, że po '89 weszliśmy w okres powszechnej szczęśliwości i nie mamy, nie tylko w obszarze spraw obronnych i bezpieczeństwa, prób infiltracji i obserwowania tego co się dzieje u sąsiada” - zaznacza Piechociński.

Dodaje, że jeśli zarzuty okażą się prawdą, to nasz kraj staje przed poważnym problemem:

„Jeśli domniemanie służb jest prawdą, to mamy poważny problem. To jest jednak jedno z najważniejszych miejsc w Wojsku Polskim, w którym znalazł się, czy mógł znaleźć się oficer, który złamał przysięgę” - mówi wicepremier.

W rozmowie padły również pytanie dotyczące nowego rządu, a dokładnie sprzeciwu Ludowców wobec wejścia w jego skład w roli ministra bez teki, byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego.

„Nie było sprawy ministra Rostowskiego” - podkreślił polityk.

Jednocześnie zaznaczył, że dla PSL ważny jest dobry wizerunek nowego rządu, jednocześnie dając do zrozumienia, że osoby mające związek z aferą podsłuchową nie są mile widziane:

„Zrobiłem wszystko, aby ludzie, którzy byli podsłuchiwani(...) nie obciążyli swoimi problemami, albo potencjalnymi problemami nowego rządu” - mówi Piechociński.

PR3, lz

[fot: PR3]

Warto poczytać

 1. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 2. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 3. 1270mateuszmorawieckie 21.04.2018

  PiS pierwszym rządem, który spełni wszystkie swoje obietnice?

  Wąsik: rząd PiS jest na dobrej drodze, by zrealizować cały swój program

 4. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 5. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 6. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook