Jedynie prawda jest ciekawa

Piechociński o szpiegu: Mamy poważny problem

16.10.2014

„To jest jednak jedno z najważniejszych miejsc w Wojsku Polskim, w którym znalazł się, czy mógł znaleźć się oficer, który złamał przysięgę” - powiedział w „Salonie politycznym Trójki” wicepremier i lider PSL Janusz Piechociński.

Polityk zaznaczył, że szpiegostwo to nie tylko problem naszego kraju:

„Takie rzeczy zdarzają się nie tylko w Polsce. To nie jest jednak tak, że po '89 weszliśmy w okres powszechnej szczęśliwości i nie mamy, nie tylko w obszarze spraw obronnych i bezpieczeństwa, prób infiltracji i obserwowania tego co się dzieje u sąsiada” - zaznacza Piechociński.

Dodaje, że jeśli zarzuty okażą się prawdą, to nasz kraj staje przed poważnym problemem:

„Jeśli domniemanie służb jest prawdą, to mamy poważny problem. To jest jednak jedno z najważniejszych miejsc w Wojsku Polskim, w którym znalazł się, czy mógł znaleźć się oficer, który złamał przysięgę” - mówi wicepremier.

W rozmowie padły również pytanie dotyczące nowego rządu, a dokładnie sprzeciwu Ludowców wobec wejścia w jego skład w roli ministra bez teki, byłego wicepremiera i ministra finansów Jacka Rostowskiego.

„Nie było sprawy ministra Rostowskiego” - podkreślił polityk.

Jednocześnie zaznaczył, że dla PSL ważny jest dobry wizerunek nowego rządu, jednocześnie dając do zrozumienia, że osoby mające związek z aferą podsłuchową nie są mile widziane:

„Zrobiłem wszystko, aby ludzie, którzy byli podsłuchiwani(...) nie obciążyli swoimi problemami, albo potencjalnymi problemami nowego rządu” - mówi Piechociński.

PR3, lz

[fot: PR3]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook