Jedynie prawda jest ciekawa

Piecha z Sejmu do Senatu

27.02.2013

Były minister zdrowia Bolesław Piecha będzie kandydatem PiS w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim.

Wybory uzupełniające po śmierci dotychczasowego senatora prof. Antoniego Motyczki (PO) odbędą się tam 21 kwietnia. Decyzję o wystawieniu Piechy podjął komitet polityczny PiS.

Piecha, który pochodzi z Rybnika, nie chciał odpowiedzieć na pytanie  dlaczego zdecydował się na kandydowanie do Senatu. - Odsyłam do jutrzejszej konferencji prasowej o godzinie 12 w Rybniku - uciął.

Piecha kieruje pracami sejmowej komisji zdrowia.

W wyborach uzupełniających kandydatem Kongresu Nowej Prawicy będzie jego prezes Janusz
Korwin-Mikke. Według nieoficjalnych doniesień Platforma Obywatelska przygotowuje kandydaturę b. burmistrza Łazisk Górnych Mirosława Dużego.

Kandydatem Ruchu Autonomii Śląska ma być Paweł Polok, syn nieżyjącego już aktora Józefa Poloka. Jednym z dwóch niezależnych kandydatów zamierza być Józef Makosz. Makosz był prezydentem tego miasta w latach 1990-1998, na początku lat 80. współtworzył miejscowe struktury Solidarności.

Drugim kandydatem niezależnym chce być dyrektor zarządzający rybnickiego Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS Piotr Masłowski.

PAP/JKUB

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. 1270najsztub 19.10.2017

  Są zarzuty prokuratorskie dla dziennikarza Piotra N., który potrącił pieszą

  Znany dziennikarz Piotr N. usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku - potrącenia pieszej. Grozi za to do trzech lat więzienia. Do zdarzenia doszło 5 października br.

 2. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 3. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 4. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 5. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook