Jedynie prawda jest ciekawa


Pięć lat rządów PO wg premiera Tuska

17.11.2012

"Te pięć lat wbrew dramatom, które się nam przydarzyły – to 5 lat wielkiego cywilizacyjnego skoku naszej ojczyzny" - oceniał premier Donald Tusk. W swoim wystąpieniu mocno atakował też Prawo i Sprawiedliwość.

W swoim wystąpieniu na Radzie Krajowej PO premier Donald Tusk podsumował pięć lat rządów Platformy Obywatelskiej, starając się zarazem nakreślić plan i największe wyzwania dla swojej partii i jej polityków. Tusk mówił: "Naszą podstawową ideą pozostaje normalność. Polacy oddając nam władzę, opowiedzieli się za normalnością. Mieli dosyć wzniosłych haseł, za którymi kryły się konflikty, nikczemność, a czasami zwykła ludzka głupota" - oceniał szef rządu.

Oceniając pięć lat rządów w wykonaniu swojej partii, odniósł się do wielu dramatycznych chwil, które w ciągu tego czasu dotknęły Polskę i Polaków. Padły też słowa o katastrofie smoleńskiej: "Chcę powiedzieć, że Polacy w większości zrozumieli, że ta katastrofa to dramat nas wszystkich, a nie paliwo polityczne dla politycznej sekty. (...) My zdecydowaliśmy się na ciężką ekspercką pracę – której efektem był raport Millera. To nie satysfakcjonuje naszych przeciwników, bo zawarta tam jest prozaiczna prawda o przyczynach katastrofy. To nie da satysfakcji przeciwnikom politycznym, bo nie po to Polacy skupili się razem, by dać satysfakcję, ale by wyjaśnić każdy szczegół" - oceniał Tusk.

Starał się także chwalić swoimi osiągnięciami: "Te pięć lat wbrew dramatom, które się nam przydarzyły – to 5 lat wielkiego cywilizacyjnego skoku naszej ojczyzny. Mamy kilka obrazków za plecami, które ilustrują pięcioletnią historię, niebywałą historię" - mówił premier, wymieniając powstające drogi, orliki i zorganizowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej. 

Puenta premiera była dość zaskakująca: "Nie daliśmy się skusić na żadne awantury z naszymi sąsiadami. Nie będę udawał, że nie wiem, co mówi Jarosław Kaczyński i uczestnicy manifestacji i zamieszek, takich jak ta z 11 listopada. Dziś zdradą polskich interesów jest narażanie na konflikt wewnętrzny i zewnętrzny, a nie dobra współpraca z naszymi sąsiadami! (...) Może dlatego Polacy nam zaufali, bo wiedza, że ktoś musi codziennie bronić – przez prawo i instytucje – zasad naszej Rzeczypospolitej" - oceniał Tusk.

ll

[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. zydzi-22062018 22.06.2018

  Ogromne tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu. Zaledwie co 20 nowy obywatel mówi w naszym języku

  Tempo wydawania polskich paszportów w Izraelu wzrosło w latach 2015-2017 i jest największe w ciągu ostatnich 15 lat.

 2. dorota-grupinska-wpis-22062018 22.06.2018

  Skandaliczny wpis polityk PO! Porównała premiera do Hitlera oraz Stalina

  Dorota Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej, za pośrednictwem Facebooka udostępniła zdjęcie, na którym zestawia Mateusza Morawieckiego ze znanymi dyktatorami i zbrodniarzami.

 3. ardanowski22062018 22.06.2018

  Rząd będzie walczył z suszą. "Sytuacja jest ekstremalna"

  Dzisiaj rano miała miejsce konferencja prasowa, na której przemawiał nowy minister rolnictwa. Krzysztof Ardanowski zapewnił, że rolnicy nie pozostaną bez pomocy rządu, ale ważna jest także troska o dług publiczny.

 4. wypadek22062018 22.06.2018

  Wypadek autobusów w Będzinie. Wśród poszkodowanych kobieta w ciąży

  Około 20 osób zostało w różny sposób poszkodowanych w piątek rano w Będzinie, po tym jak autobus komunikacji miejskiej najechał na inny autobus. Na miejsce dotarło kilka zespołów ratowniczych, w tym lotniczy; pokrzywdzeni nie doznali jednak poważniejszych obrażeń.

 5. wegrzy22062018 22.06.2018

  Wzruszający film od naszych węgierskich braci. „Niech żyje Polska!”

  Na takich przyjaciół zawsze można liczyć! Ambasada Węgier przygotowała wzruszający film z okazji 100.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

 6. Strazpozarnawiki 22.06.2018

  Bilans ostatniej nocy- ranni, pożary i tysiące ludzi bez prądu

  Strażacy interweniowali ponad 4,3 tys. razy po nawałnicach, które w czwartek przeszły nad Polską - podał w piątek rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Podczas burz 10 osób zostało poszkodowanych. Nadal 74 tys. odbiorców pozbawionych jest prądu.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook