Jedynie prawda jest ciekawa

Petru wraca w wielkim stylu! Czy on nigdy nie przestanie rozśmieszać?

12.09.2017
Petru12092017
Petru wraca w wielkim stylu! Czy on nigdy nie przestanie rozśmieszać?

Lider Nowoczesnej kolejny raz przyprawił internautów o solidną dawkę śmiechu.

Sejm rozpoczął dziś pierwsze po wakacjach, czterodniowe posiedzenie. Przerwa wakacyjna nie pomogła jednak liderowi Nowoczesnej, który od początku kadencji zalicza bolesne - i dość zabawne - wpadki wizerunkowe.

Jak relacjonuje z Sejmu poseł PiS Marcin Horała, Petru poprosił o przerwę w... 11 minucie obrad!

W 11 minucie obrad po wakacjach Ryszard Petru wnosi o przerwę 😜

Polityk chciał wyjaśnień "ws. sprzeniewierzenia środków publicznych na kampanię partyjną PiS-u".

Chodzi o kampanię Polskiej Fundacji Narodowej, która ruszyła w minionym tygodniu - w jej ramach udostępniono strony internetowe: takjakbylo.pl i sprawiedliwesady.pl. Na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". O szczegółach akcji poinformowały w piątek władze Polskiej Fundacji Narodowej; w konferencji prasowej uczestniczyła też premier Beata Szydło. Petru przypominał, że Nowoczesna złożyła w poniedziałek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wniosek o uzupełnienie porządku obrad o informację premier Szydło w sprawie kampanii billboardowej PFN.

W związku z kampanią lider Nowoczesnej zażądał wyjaśnień od premier Beaty Szydło. "Mam kilka pytań: czy były naciski na wypłaty pieniędzy na Polską Fundację Narodową? Mówię tu o prezesach spółek Skarbu Państwa. Czy firmy, które wpłacały środki, wiedziały na co będą przeznaczone?" - pytał Petru.

- Chciałem poinformować wszystkie zarządy spółek, które wpłaciły na to pieniądze - jeżeli nie podejmą działań odwetowych, jeżeli chodzi o fundację, to tak naprawdę grozi im postępowanie karne (...). Chciałbym się dowiedzieć, czy pani premier Beata Szydło wiedziała o tym, że pieniądze, (które) miały pójść niby na promocję Polski, będą przeznaczone na tę kampanię? - dodał. - Jeśli wymiar sprawiedliwości się tym nie zajmie, to my was za to rozliczymy - zapowiedział. Petru ocenił, że kampania PFN to "kłamliwa partyjna propaganda".

Petru tak rozpędził się w swojej wypowiedzi, że chyba wymyślił nowe określenie - "poglambglanie" ludzi. Nowe określenie i stary, dobry Ryszard Petru - to wszystko oznacza że jesień w Sejmie z pewnością będzie ciekawa.

Ryś wrócił 😜😜😜😜💪💪💪💪💪💪
- POGLAMBGLAĆ ludzi 😂😂😂😂 pic.twitter.com/XdrGHcrkr7


KH/PAP

Warto poczytać

 1. Gowin19092017 19.09.2017

  Gowin przedstawił założenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym

  Poszerzenie autonomii uczelni, ich podział na akademickie i zawodowe, możliwość organizowania egzaminów wstępnych, nowy model kształcenia doktorantów - to niektóre z założeń ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce, przedstawione we wtorek przez szefa resortu nauki Jarosława Gowina.

 2. Gasiuk-Pihowicz2007 19.09.2017

  Kłopoty Gasiuk-Pihowicz. Została pozwana za skandaliczną wypowiedź

  Posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz została pozwana ws. ochrony dóbr osobistych przez byłego ministra skarbu Dawida Jackiewicza (PiS). Chodzi o wypowiedź z trybuny sejmowej z lipca tego roku.

 3. Pomnikwegrow19092017 19.09.2017

  Przy Sejmie odsłonięto pomnik Węgrów wspierających Powstanie Warszawskie

  Pomnik ku czci węgierskich żołnierzy, którzy wspierali Polaków podczas Powstania Warszawskiego, mimo że formalnie byli sojusznikami Niemców, odsłonięto we wtorek w pobliżu Sejmu w Warszawie. W uroczystości wzięli udział m.in. wiceszef MON Węgier i prezes IPN.

 4. ruskie19082017 19.09.2017

  Ostrzelano obserwatorów i dziennikarzy podczas manewrów Zapad 2017? Rosjanie prostują

  „Zapad 2017. Helikopter przypadkowo ostrzelał stanowisko obserwatorów. Wśród rannych są dziennikarze” – takiej treści informację przekazał serwis Polskiego Radia, powołując się na źródła ukraińskie.

 5. ProkuraturaKrajowa10082017 19.09.2017

  Prokurator stanął w obronie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów LGBT

  Uniewinnienia łódzkiego drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT, chce minister sprawiedliwości-prokurator generalny w kasacji do Sądu Najwyższego w tej głośnej sprawie. Sąd prawomocnie uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook