Jedynie prawda jest ciekawa

Petru wraca w wielkim stylu! Czy on nigdy nie przestanie rozśmieszać?

12.09.2017
Petru12092017
Petru wraca w wielkim stylu! Czy on nigdy nie przestanie rozśmieszać?

Lider Nowoczesnej kolejny raz przyprawił internautów o solidną dawkę śmiechu.

Sejm rozpoczął dziś pierwsze po wakacjach, czterodniowe posiedzenie. Przerwa wakacyjna nie pomogła jednak liderowi Nowoczesnej, który od początku kadencji zalicza bolesne - i dość zabawne - wpadki wizerunkowe.

Jak relacjonuje z Sejmu poseł PiS Marcin Horała, Petru poprosił o przerwę w... 11 minucie obrad!

W 11 minucie obrad po wakacjach Ryszard Petru wnosi o przerwę 😜

Polityk chciał wyjaśnień "ws. sprzeniewierzenia środków publicznych na kampanię partyjną PiS-u".

Chodzi o kampanię Polskiej Fundacji Narodowej, która ruszyła w minionym tygodniu - w jej ramach udostępniono strony internetowe: takjakbylo.pl i sprawiedliwesady.pl. Na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy z hasłem "Niech zostanie tak jak było. Czy na pewno tego chcesz?". O szczegółach akcji poinformowały w piątek władze Polskiej Fundacji Narodowej; w konferencji prasowej uczestniczyła też premier Beata Szydło. Petru przypominał, że Nowoczesna złożyła w poniedziałek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego wniosek o uzupełnienie porządku obrad o informację premier Szydło w sprawie kampanii billboardowej PFN.

W związku z kampanią lider Nowoczesnej zażądał wyjaśnień od premier Beaty Szydło. "Mam kilka pytań: czy były naciski na wypłaty pieniędzy na Polską Fundację Narodową? Mówię tu o prezesach spółek Skarbu Państwa. Czy firmy, które wpłacały środki, wiedziały na co będą przeznaczone?" - pytał Petru.

- Chciałem poinformować wszystkie zarządy spółek, które wpłaciły na to pieniądze - jeżeli nie podejmą działań odwetowych, jeżeli chodzi o fundację, to tak naprawdę grozi im postępowanie karne (...). Chciałbym się dowiedzieć, czy pani premier Beata Szydło wiedziała o tym, że pieniądze, (które) miały pójść niby na promocję Polski, będą przeznaczone na tę kampanię? - dodał. - Jeśli wymiar sprawiedliwości się tym nie zajmie, to my was za to rozliczymy - zapowiedział. Petru ocenił, że kampania PFN to "kłamliwa partyjna propaganda".

Petru tak rozpędził się w swojej wypowiedzi, że chyba wymyślił nowe określenie - "poglambglanie" ludzi. Nowe określenie i stary, dobry Ryszard Petru - to wszystko oznacza że jesień w Sejmie z pewnością będzie ciekawa.

Ryś wrócił 😜😜😜😜💪💪💪💪💪💪
- POGLAMBGLAĆ ludzi 😂😂😂😂 pic.twitter.com/XdrGHcrkr7


KH/PAP

Warto poczytać

 1. Saryusz-Wolskiwiki 18.11.2017

  Saryusz-Wolski: Polska jest nieodłączną częścią Unii Europejskiej

  - Unia Europejska to najlepsza rzecz, jaka wydarzyła się na przestrzeni millenium, a Polska jest i pozostanie jej nieodłączną częścią -

 2. pilne20102017 18.11.2017

  Gorąco na granicy polsko-ukraińskiej. Nie wpuszczono urzędnika odpowiedzialnego za zakaz ekshumacji polskich żołnierzy!

  Jak poinformowała agencja IAR, Światosław Szeremeta jechał w delegacji zorganizowanej przez ukraińskie towarzystwo "Nadsiannia". Jak wyjaśnił, delegacja jechała dwoma autobusami do Polski w celu upamiętnienia, jak to określił, poległych ukraińskich żołnierzy

 3. PrymasPolak 18.11.2017

  Prymas: z modlitwy bierze się odwaga i zaangażowanie w życiu

  Członkowie Klubów Inteligencji Katolickiej z całej Polski przybyli w sobotę z doroczną pielgrzymką na Jasną Górę. W skierowanej do nich homilii prymas Polski abp Wojciech Polak podkreślił znaczenie modlitwy, wskazując, iż właśnie z niej bierze się odwaga i zaangażowanie w życiu

 4. Afganistan18112017 18.11.2017

  Sukces kontrwywiadu. Zatrzymano przywódcę Al-Kaidy zamieszanego w zabicie Polaka w Afganistanie

  Afgańskie służby specjalne i polska Służba Kontrwywiadu Wojskowego zatrzymały Ibrahima Panjabi, jednego z przywódców Al-Kaidy zamieszanego w zamordowanie Piotra Stańczaka oraz odpowiedzialnego za zamachy i działania rebelianckie Abdula Manana - poinformowało w sobotę MON

 5. KornickiYT 18.11.2017

  Zmarł legendarny pilot Dywizjonu 303

  Dowódca brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych (RAF) Sir Stephen Hillier powiedział PAP, że zmarły 101-letni pułkownik Franciszek Kornicki był częścią "wyjątkowej międzynarodowej grupy walecznych i heroicznych lotników, wobec których świat ma wielki dług"

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook