Jedynie prawda jest ciekawa


Petru szuka działaczy do swojego stowarzyszenia. To nie żart

14.05.2018
Petru110520181
Petru szuka działaczy do swojego stowarzyszenia. To nie żart

B. lider Nowoczesnej Ryszard Petru chce zbudować zaplecze merytoryczne dla stowarzyszenia Plan Petru oraz pozyskać nowych członków; jak dowiedziała się PAP, to cel zaproszenia "do merytorycznej pracy dla Polski", jakie polityk opublikował na Twitterze. Dotychczas zgłosiło się ponad 200 osób.

Ryszard Petru - były lider i założyciel Nowoczesnej, który w piątek opuścił partię - zaprosił w niedzielę na Twitterze do współpracy "wszystkich, którzy chcą pracować merytorycznie dla Polski". Polityk polecił kontaktować się ze sobą za pośrednictwem maila.

Według informacji PAP, celem niedzielnego apelu jest zbudowanie zaplecza merytorycznego w całej Polsce dla stowarzyszenia Plan Petru i pozyskanie nowych członków.

W ciągu 24 godzin - jak dowiedziała się PAP - do skrzynki Petru trafiło ponad 200 wiadomości od m.in. profesorów, przedsiębiorców, dyrektorów, czy ekonomistów, którzy chcą zaangażować się politycznie. Są to zarówno osoby, które chciałyby wspierać organizacyjnie Ryszarda Petru: organizować w regionach spotkana i debaty jego stowarzyszenia, jak i osoby, które chcą dzielić się swoją wiedzą ekspercką i włączyć się w prace podsumowujące dotychczasowe działanie Planu Petru.


Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej w ciągu najbliższego miesiąca będzie podsumowywać dotychczasową pracę i precyzować "Plan Naprawy Państwa", który ma być kompromisem dla ugrupowań opozycyjnych, a jednocześnie alternatywą dla polityki PiS. Następnie działacze Planu Petru wyruszą w Polskę, żeby zapoznać Polaków z propozycjami i rekomendacjami "Planu Naprawy Państwa".

Petru, ogłaszając w piątek swoją decyzję o opuszczeniu Nowoczesnej poinformował, że chce pozostać posłem niezależnym i nie zamierza zakładać nowej partii, klubu ani koła poselskiego. Oświadczył również, że jego celem jest przygotowanie "kontroferty programowej" na wybory parlamentarne 2019 roku. - Bez wątpienia jest potrzeba na polskiej scenie politycznej ugrupowania społeczno-liberalnego. Widzę taką potrzebę, ale w tym momencie nie chcę deklarować, co się wydarzy ostatecznie po wyborach, bo byłoby to - w moim przekonaniu - przedwczesne - dodał.

Plan Petru to stowarzyszenie, które Petru powołał na początku stycznia. Jego celem ma być stworzenie alternatywnego programu dla polityki PiS - "Planu Naprawy Państwa". Według Petru, stowarzyszenie ma być "kontrofertą" dla programu premiera Mateusza Morawieckiego. Dotychczas odbyły się dyskusje dotyczące m.in. przedsiębiorczości, polityki zagranicznej i emerytalnej, czy perspektywy wejścia Polski do strefy euro. 

PAP
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. 1270putinluk 26.05.2018

  Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

  Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

 2. 1270wiezababel 26.05.2018

  "Popatrzmy, jak wygląda dzisiejsza Francja, Szwecja czy Londyn. To jest wieża Babel"

  Jeżeli nie przeprowadzimy zmian demograficznych i nie zachęcimy rodzin, by poprawiły dzietność, to żadna polityka gospodarcza w dłuższej perspektywie nie przyniesie skutków - powiedział w sobotę zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

 3. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 4. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 5. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 6. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 7. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 8. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook