Jedynie prawda jest ciekawa


Petru nie będzie kandydatem na prezydenta Wrocławia

03.01.2018
1270petruwrocek
Petru nie będzie kandydatem na prezydenta Wrocławia

To jest jakiś humbug - w ten sposób doniesienia medialne o tym, że Ryszard Petru miałby zostać kandydatem na prezydenta Wrocławia skomentowała w środę szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. "Nie ma takiego tematu" - zapewniła.

Gazeta.pl podała, że informacje o możliwym starcie byłego szefa Nowoczesnej Ryszarda Petru w wyborach na prezydenta Wrocławia, krążą wśród lokalnych polityków od kilkunastu dni. Według doniesień portalu, do kandydowania na prezydenta Wrocławia, Petru ma namawiać szef PO Grzegorz Schetyna. Jeden z działaczy Platformy tłumaczy, że wystawienie Petru, to pomysł na znalezienie wspólnego kandydata opozycji w wyborach na prezydenta Wrocławia.

Lubnauer pytana w środę w TVN24, czy "Wrocław dla Ryszarda Petru to dobry pomysł", powiedziła, że "to jest jakiś +humbug+". Jak podkreśliła, "nie ma takiego tematu, od początku nie było takiego tematu".

Przypomniała, że kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia jest poseł Michał Jaros. "Naszym kandydatem jest Michał Jaros, i pozostanie (nim)" - zadeklarowała szefowa partii.

Kandydatem PO na prezydenta Wrocławia jest posłanka prof. Alicja Chybicka.

autor: Nadia Senkowska 

Warto poczytać

 1. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 2. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 3. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

 4. 1270prezydentmieszkaniowiec 21.04.2018

  Wyborcza ustawka Pawła Adamowicza - protest przeciwko faszyzmowi. Przyszło niewielu

  W Gdańsku manifestowano przeciwko nacjonalizmowi i faszyzmowi

 5. Szydlo21042018 21.04.2018

  Piękne słowa Premier Szydło: polskie rodziny są kolebką polskości

  Polska rodzi się w polskich rodzinach, które są ostoją najważniejszych wartości; polskie rodziny są kolebką polskości - mówiła w sobotę w Przemyślu wicepremier Beata Szydło

 6. Niepelnosprawni21042018 21.04.2018

  Kuchciński podsumował propozycje Premiera ws niepełnosprawnych: Odważne

  Zapowiedziane przez premiera ustawowe propozycje wsparcia osób niepełnosprawnych są odważne, ale wymagają pracy - ocenił marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który w sobotę odwiedził Żywiec (Śląskie). Dodał, że należy w tej sprawie działać roztropnie, ale bez zbędnej zwłoki

 7. TuskFlickr 21.04.2018

  Tusk trafi do sądu

  W poniedziałek od godz. 10 były premier Donald Tusk ma zeznawać jako świadek w warszawskim sądzie w procesie b. szefa KPRM Tomasza Arabskiego oraz czterech innych urzędników, w sprawie organizacji wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook